Jesteś tutaj:---5 programów do naprawy uszkodzonych plików na Windows i Mac

5 programów do naprawy uszkodzonych plików na Windows i Mac

Właśnie skończyliśmy  naszą pracę i mamy zamiar ją zapisać. Nagle pojawia się okno dialogowe z napisem „Nie można zapisać. Plik uszkodzony”. Co teraz zrobić? Czy cała praca została stracona?

Uszkodzenie pliku zazwyczaj pojawia się, gdy podczas procesu zapisywania następuje jakiś problem. Komputer może wyświetlić komunikat „Plik jest uszkodzony i nie można go otworzyć”, jeśli plik ma jakieś błędy. Inną przyczyną jest obecność wirusów i złośliwego oprogramowania w uszkodzonych obszarach dysku twardego lub nośnika pamięci.

Na rynku dostępne są jednak programy do naprawy plików, więc jest szansa, że nasz praca nie przepadła.

5 najlepszych programów do naprawy plików dla Windows i Mac

Plik komputerowy, czy to zdjęcie, film lub inny rodzaj pliku roboczego, jest to po prostu zbiór danych, które zostały sformatowane tak, że oprogramowanie może go odczytać i uzyskać dostęp do niego. Plik staje się nieczytelny, uszkodzony lub zniszczony, jeśli jakiekolwiek dane są nieuporządkowane lub ich całkowicie brakuje. Pliki te mogą być jednak naprawione. Przedstawiamy  listę 5 interesujących programów do naprawy plików dla Windows i Mac.

Najlepsze oprogramowanie do naprawy plików, aby naprawić uszkodzone zdjęcia/wideo/pliki (obsługiwane przez Win i Mac)

1. iMyFone UltraRepair

iMyFone UltraRepair jest wszechstronnym narzędziem. Jest to najlepszy sposób na szybkie naprawienie uszkodzonych lub rozmytych zdjęć, których nie da się odtworzyć, filmów i plików. Wszystkie wymienione funkcje możemy uzyskać na jednej platformie, nie wydając pieniędzy na kilka programów.

 • Odzyskiwanie obrazów, które są uszkodzone lub zepsute
 • Naprawianie i poprawianie uszkodzonych filmów.
 • Przywracanie uszkodzonych i niedziałające plików Word, Excel, PowerPoint i PDF.

Mimo wielu funkcji, iMyFone UltraRepair jest łatwy w użyciu. Nie będziemy potrzebowali żadnych zaawansowanych umiejętności i nawet jako początkujący, będziemy w stanie odzyskać uszkodzony plik w zaledwie trzech krokach,

Jak naprawić plik za pomocą iMyFone UltraRepair?

Krok 1. Dodaj swój plik do przestrzeni roboczej.

imyfone1

Krok 2. Rozpocznij naprawę plików.

imyfone2

Krok 3. Zapisz i sprawdź swoje pliki. Zepsuty plik zostanie naprawiony.

imyfone3

 

Oprogramowanie do naprawy plików do naprawy uszkodzonych plików w systemie Windows

2. SFC Tool

SFC (System File Checker) jest jednym z najlepszych wbudowanych narzędzi do naprawy uszkodzonych plików w systemie Windows. Jest to najprostszy i najszybszy sposób oceny stabilności komputera, wykrycia problemów z instalacją i aktualizacją oraz, jeśli to możliwe, zlokalizowania zamienników dla utraconych lub uszkodzonych plików. Skanowane są wszystkie chronione pliki systemowe, a uszkodzone pliki są zastępowane kopią zapasową.

Aby naprawić uszkodzony plik, wykonujemy następujące trzy kroki:

 1. Aby uruchomić Command Prompt jako administrator, wpisujemy Windows + R, wprowadamy komendę cmd, a następnie naciśniskamy Ctrl + Shift + Enter.
  sfctool
 2. Aby przywrócić wszystkie pliki potrzebne do naprawy uszkodzenia pliku systemowego, wprowadamy polecenie exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth, a następnie naciskamy Enter.
 3. Następnie należy użyć polecenia sfc /scannow. To polecenie sprawdzi wszystkie chronione pliki systemowe na naszym komputerze i zastąpi wszystkie potencjalnie uszkodzone pliki systemowe. W zależności od sprzętu komputerowego, całe skanowanie może potrwać od 15 do 60 minut.

3. System File Checker

Wbudowany System File Checker jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli plik na poziomie systemowym zostanie uszkodzony lub zniszczony. Co dokładnie robi?  Jest to narzędzie Microsoft Windows, które pozwala użytkownikom wyszukiwać i przywracać wadliwe pliki systemowe Windows. Może naprawić kilka innych problemów, takich jak błędy systemu Windows 10 i nieprawidłową konfigurację systemu, poprzez proces przywracania uszkodzonych i brakujących plików systemowych.

 

Programy do naprawy plików na komputerach Mac.

4.Photos Libraty Repair Tool

Jeśli mamy problemy z biblioteką zdjęć, które nie chcą się otworzyć,  lub jeśli obrazy są uszkodzone, to oprogramowanie do naprawy okaże się przydatne.

Apple oferuje zintegrowane narzędzie do naprawy, które pozwala rozwiązać problem uszkodzonej biblioteki zdjęć. Baza danych biblioteki jest badana przez program, który stara się usunąć wszelkie problemy, które znajdzie. Jeśli biblioteka zdjęć nie chce się otworzyć lub jeśli zachowuje się nietypowo, narzędzie do naprawy biblioteki powinno naprawić ten błąd.

Jak używać narzędzia do naprawy biblioteki zdjęć?

 1. Gdy aplikacja Photos jest otwarta na komputerze Mac, naciśniskamy klawisze Option i Command.

  photoslibrary1

  photoslibrary1

 2. Aby rozpocząć procedurę naprawy, klikamy opcję Napraw w wyświetlonym oknie dialogowym

  photoslibrary2

  photoslibrary2

 3. Po zakończeniu procedury aplikacja Zdjęcia ponownie otworzy bibliotekę, w której znajdą się wszystkie Nasze pliki.

Cała procedura może zająć trochę czasu, w zależności od wielkości kolekcji. Dodatkowo, ponieważ domyślnie jest to stosunkowo podstawowe narzędzie do zarządzania obrazami, nie będzie w stanie wykonać żadnych bardziej zaawansowanych działań z naszymi zdjęciami, w sytuacji gdy są one poważnie uszkodzone.

5. Stellar Video Repair Software for Mac

Stellar Video Repair Software to kolejna dobra opcja, jeśli chcemy naprawić swoje filmy na Macu. Aplikacja ma łatwy w użyciu interfejs, który pozwala na prawie szybką naprawę wideo. Może naprawić pliki w formatach MP4, MOV, M4V, F4V. Dla początkujących użytkowników, to oprogramowanie jest dość proste w użyciu.

Jak używać Steller Video Repair Software?

 1. Dodaj pliki do obszaru roboczego, przeciągając go z wybranego folderu.
  stellar1
 2. Kliknij na „Repair”, aby uzyskać naprawione filmy.
  stellar2
 3. Zapisz naprawione pliki w wybranym przez siebie folderze.
  stellar3

 

Uwagi końcowe

Utrata obrazów, filmów lub innych ważnych plików udokumentowanych może być problemem a odzyskanie ich było często niemożliwe. Dzięki nowym aplikacjom stało się proste i możemy odzyskać i ponownie wykorzystać swoje uszkodzone pliki. Przeanalizowaliśmy i wybraliśmy w tym artykule kilka dobrych programów do naprawy plików, które warto rozważyć.

iMyFone UltraRepair wpadł nam w oko. Ze względu na zdolność do przywracania zdjęć, filmów i innych uszkodzonych danych, to oprogramowanie jest dobrym wyborem. Jeśli mamy problem z otwarciem dokumentu Word, prezentacji PowerPoint lub format pliku wideo nie jest obsługiwany, możemy skorzystać iMyFone UltraRepair. Program  dokona  niezbędnych napraw, dzięki czemu przebieg naszej pracy nie będzie zakłócony.

 

 Autor |2022-09-19T07:56:26+01:0017 września 2022 13:20|Kategorie: Top7|0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.