Jesteś tutaj:-, Gadżety, Newsy, Sprzęt, Testy i opinie, Top7-ADATA CW0050 – podkładka do ładowania bezprzewodowego

ADATA CW0050 – podkładka do ładowania bezprzewodowego

W dzisiejszych czasach smartfony i tablety to nieodłączna część naszego życia. Chcemy mieć je zawsze pod ręką, aby być w kontakcie z całym światem. Dzięki sprytnym, innowacyjnym rozwiązaniom codzienne życie może być jeszcze jeszcze prostsze i wygodniejsze. Ładowarka bezprzewodowa CW0050 oferuje niespotykaną wygodę: aby rozpocząć odbieranie energii, wystarczy umieścić telefon na bardzo cienkiej (6 mm) płytce ładowania. Certyfikat Qi CW0050 potwierdza jej jakość i zapewnia zgodność z szerokim zakresem marek i modeli smartfonów iOS/Android.

DSCF4760

ADATA CW0050

Specyfikacja ADATA CW0050:

  • Wejście 5 V/2 A (Micro USB)
  • Wyjście 5 V/1 A (Bezprzewodowe)
  • Wymiary (D x S x W): 92 x 85 x 6 mm
  • Waga: 51 g
  • Zgodność: iPhone 8 / 8 Plus, iPhone X, Samsung NOTE 8 / S8 / S8+ / NOTE 7 / S7 / S7 EDGE
  • Akcesoria: Kabel ładowania Micro USB 90 cm
  • Kolor: czarny/biały
  • Gwarancja: 1 rok
  • Cena: ok. 50 zł
DSCF4761

ADATA CW0050

Urządzenie ma postać niewielkiego prostokąta i zaledwie 6 mm grubości, dzięki czemu łatwo ją przenosić i używać w obecnej erze zachłannych na energię urządzeń przenośnych. Jej minimalistyczna budowa oznacza też, że można z niej korzystać w każdym otoczeniu.

DSCF4762

ADATA CW0050

 

Ładowarka CW0050 jest zgodna ze standardem Qi, co zapewnia kompatybilność tego urządzenia z większością modeli smartfonów wyposażonych w moduł do bezprzewodowego ładowania.  Sprzęt wytwarza pole magnetyczne, które w urządzeniach umieszczonych na powierzchni indukuje prąd ładujący baterię. Korzystanie z ładowarki CW0050 nie wymaga stosowania żadnych kabli i jest bardzo proste: wystarczy jedynie położyć smartfon na urządzeniu, żeby rozpocząć proces ładowania. Dzięki systemowi wykrywania obcych przedmiotów (FOD) przypadkowe położenie na powierzchni ładowarki metalowego obiektu nie uruchomi procesu ładowania. Co prawda, nie każdy model urządzenia mobilnego zadziała w ten sposób, lecz w sprzedaży można spotkać specjalne adaptery lub obudowy, które to umożliwiają. Jednak fabryczne dostosowanie najnowszych smartfonów do ładowania bezprzewodowego odegra kluczową rolęw upowszechnianiu tej technologii jako standardu w branży.

Recenzowana bezprzewodowa podstawka do ładowania wyposażona jest w antypoślizgowe wykończenie, które zapewnia bezpieczeństwo urządzeń w trakcie ładowania. Dzięki temu zostało zminimalizowane ryzyko wyślizgnięcia się smartfonu z podkładki. Na bocznej ściance producent umieścił niebieską diodę LED. Świeci ona podczas ładowania smartfona, oraz miga kilkakrotnie przy samym podłączeniu ładowarki do gniazdka.

DSCF4768

ADATA CW0050

 

Warto zdawać sobie sprawę, że ładowanie indukcyjne nie jest całkowicie bezprzewodowe – samą matę należy najpierw podłączyć do gniazdka. Dodajmy, że w stacja została wyposażona w cały zestaw rozwiązań gwarantujących bezpieczeństwo zarówno samej ładowarki, jak i ładowanych z jego pomocą urządzeń. Model CW0050 jest wyposażony w 6 systemów chroniących przed przeładowaniem, rozładowaniem, zwarciem, przegrzaniem oraz przepięciami i zbyt dużym prądem ładowania.

DSCF4764

ADATA CW0050

 

Uwolnienie się od ładowarki i kabla to marzenie chyba każdego posiadacza smartfona. To co jeszcze parę lat temu wydawało się nieosiągalne jest obecnie łatwe w użyciu, pięknie zaprojektowane i przystępne cenowo.  Niezaprzeczalnie ładowanie indukcyjne ma jeden wielki plus – jest niesamowicie wygodne. Odkładamy smartfona na dedykowaną ładowarkę i to wszystko. I to w zasadzie wszystko, rozwiązanie proste, łatwe i szybkie. Docenią to z pewnością osoby, które cenią praktyczność i wygodę używania.  Tym bardziej, gdy na przykład w pancernych lub wodoodpornych smartfonach przeszkadza dodatkowo korek zabezpieczający port.

DSCF4759

Rzeczywistość jednak nie wygląda tak różowo. Minusem recenzowanej ładowarki jest wydajność – urządzenie dostarcza prąd ładowania o mocy 5 W, co ma odbicie na znacznie dłuższy czas ładowania. Dochodzi jeszcze problem z odpowiednim umieszczeniem telefonu w ładowarce. Aby korzystać z możliwości ładowania indukcyjnego smartfon musi leżeć na płytce. Nawet mały wstrząs, czy przesunięcie potrafi przerwać cały proces zasilania w energię. Projektując ładowarkę CW0050, która nie jest większa od typowej podstawki pod napoje, ADATA udało się jednak pogodzić małe gabaryty urządzenia z efektywnością ładowania.

Andrzej KisiałaAutor |2018-05-20T08:59:47+02:0020 maja 2018 08:59|Kategorie: Artykuły, Gadżety, Newsy, Sprzęt, Testy i opinie, Top7|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.