Jesteś tutaj:-, Gadżety, Inne, Muzyka, Newsy, Rozrywka, Sprzęt, Testy i opinie-Test Sound Club Rugged Pocket – głośnik outdoorowy Goclever

Test Sound Club Rugged Pocket – głośnik outdoorowy Goclever

Sound Club Rugged Pocket firmy Goclever to bezprzewodowy głośnik Bluetooth o wzmocnionej konstrukcji i podwyższonej odporności na warunki zewnętrzne. Jest to jedno z kilku urządzeń audio z nowej linii SOUND CLUB, które można znaleźć na naszym rynku.

Sound Club Rugged Pocket

Głośnik zapakowany został w kartonowe pudełko, które ma dość ciekawą – militarną – szatę graficzną. W środku znajdziemy głośnik, kabelek do ładowania microUSB, karabińczyk za pomocą, którego możemy przypiąć głośnik do plecaka czy po porostu zawiesić w dowolnym miejscu oraz krótką obrazkową instrukcję.

Sound Club Rugged Pocket

Sound Club Rugged Pocket – zestaw

Głośnik wykonany jest naprawdę solidnie. Głośnik posiada wzmocnioną konstrukcję odporną na wilgoć, zachlapania, kurz i upadki co potwierdza certyfikat IPX6. Nie jest natomiast odporny na zanurzenia w wodzie. Wykonany jest  z dobrej jakości tworzywa sztucznego w kolorze czarnym z żółtymi wstawkami oraz dodatkiem warstwą silikonu. Siatki zakrywające głośniki są metalowe. Całość jest dobrze spasowana – nic nie odtaje, nie lata. Połączenie czerni i żółci świetnie się prezentuje (to oczywiście kwestia gustu). Wymiary 170 x 84 x 54 mm i waga 268 g pozwala zabrać głośnik praktycznie w każde miejsce by cieszyć się ulubioną muzyką. Głośnik nie posiada gumowych nóżek, przez co na dość śliskiej powierzchni jest podatny na zmianę położenia.

Sound Club Rugged Pocket

Sound Club Rugged Pocket

Na górnej krawędzi znajdziemy przyciski: włącznik/przejścia między opcjami, przyciski do regulacji poziomu głosu/zmiany utworu, oraz przycisk odbierania połączenia. Oprócz tego znajdziemy mikrofon, oraz diodę informującą o włączeniu urządzenia i trzy czerwone diody informujące o stanie naładowania akumulatora. Przyciski są w kolorze obudowy, nie podświetlane więc ciężko jest zlokalizować w słabszym oświetleniu. Po drugie trzeba je bardzo mocno wcisnąć.

Sound Club Rugged Pocket

Sound Club Rugged Pocket

Z lewej strony oczko do zapięcia karabińczyka, a z prawej strony pod zaślepką wejście na kartę pamięci microSD do 16GB, wejście USB do podpięcia pendriva, gniazdo do ładowania oraz wejście minijack 3.5mm do podpięcia zewnętrznego źródła muzyki, którego nie można połączyć poprzez Bluetooth jak np. odtwarzacz mp3, czy mp4. Napis pod zaślepką wskazuje też na umieszczenie w tym miejscu przycisku do resetowania- prawdę mówiąc dość dłuższą chwilę zajęło mi szukanie go, aż w końcu znalazłem – znajduje się wewnątrz gniazda minijack.

Niewątpliwą zaletą opisywanego głośnika jest wbudowane radio FM z wewnętrzną anteną, oraz możliwość odbierania rozmów przez głośnik. Jeśli chodzi o wbudowane radio to na pochwałę zasługuje antena, która dość dobrze odbiera fale radiowe i pozwala się cieszyć ulubioną stacją radiową bez konieczności podłączania kabelka czy słuchawek „robiących na antenę”. Podczas słuchania muzyki z telefonu za pośrednictwem Bluetooth można odebrać przychodzące połączenie, które automatycznie zatrzymuje muzykę i pojawia się charakterystyczna melodyjka świadcząca o przychodzącym połączeniu.  Mikrofon jest dość czuły i dobrze przekazuje zdania. Rozmówcy nie skarżyli się na złą jakość rozmowy. Podwójne wciśnięcie przycisku słuchawki na głośniku powoduje wybranie ostatniego numeru z historii połączeń sparowanego telefonu. Zasięg połączenia Bluetooth  stoi na średnim poziomie. Po mieszkaniu można poruszać się bez straty połączenia głośnika z telefonem, przy wyjściu na klatkę schodową zaczyna przerywać muzykę i połączenie zostaje utracone. Jak by nie było kilka ścian stwarza solidną przeszkodę, choć w przypadku słuchawek Bluetooth innych producentów, które posiadam osobiście zasięg jest o wiele większy. Nie mniej jednak do 10m bez większych przeszkód – jak deklaruje producent – jest wszystko w należytym porządku. A jak z muzyką i przekazywaną przez głośnik? Rugged Pocket posiada dwa 5W głośniki emitują wysoki poziom maksymalnej głośności. Jeśli chodzi o jakość dźwięku to jest dobrze, lecz mogło by być lepiej. Dla zwykłego użytkownika, niebędącego zapalonym melomanem głośnik będzie wystarczającym w pełni akceptowalnym źródłem dźwięku. Niektórzy będą czuli pewien niedosyt.. i faktycznie w niektórych utworach słychać ewidentnie brak barwy dźwięku, pogłosy czy po prostu brak basu. Dodatkowo przy maksymalnej głośności czuć drgania obudowy i trzaski. Oczywiście wszystko zależy od rodzaju i jakości odtwarzanego utworu. Tak jak wspomniałem mogło by być lepiej ale i tragedii nie ma – jest po prostu dobrze.

Screenshot 2018 03 15 16 23 48

Wbudowany akumulator o pojemności 1200 mAh ładuje się do pełna w dwie godziny i pozwala – wg producenta – na 4 godziny słuchania muzyki. W moim przypadku słuchanie radia na średnim poziomie głosu skutkowało rozładowaniem urządzenia po upływie 3 godzin i 20 minut. Tyle samo urządzenie wytrzymało przy połączeniu Bluetooth i odtwarzaniu muzyki z telefonu. Być może testowany egzemplarz przeszedł już kilka redakcji i akumulator stracił swoje pełne możliwości, bądź po porostu wada aktualnego egzemplarza.

Sound Club Rugged Pocket to solidnie wykonany głośnik Bluetooth, odporny na zachlapania i uderzenia. Średnią jakość dźwięku rekompensuje wbudowane radio oraz możliwość prowadzenia rozmów. Na pewno sprawdzi się na pierwszym wiosennym pikniku majówce, która zbliża się wielkimi krokami, czy po prostu na piesze bądź rowerowe wyprawy – warto wtedy zabrać ze sobą Power bank by móc dłużej cieszyć się muzyką.   Koszt to ok. 100 zł – czy warto? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam, mnie osobiście przypadł do gustu i jeszcze przez dłuższą chwilkę będę mógł cieszyć się jego towarzystwem w wolnych chwilach.

Marcin MłocekZostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.