Jesteś tutaj:-, Inne, Nawigacja, Newsy, Testy i opinie-Test Navitel E500 Magnetic – kliknij i jedź

Test Navitel E500 Magnetic – kliknij i jedź

W celu sprawdzenia działania nawigacji postanowiłem zrobić 2 testy. Pierwszy test polegał na swobodnym jeżdżeniu po małych osiedlowych uliczkach, aby sprawdzić dokładność mapy. Drugi to już typowa nawigacja głosowa do określonych miejsc. Test został przeprowadzony na Śląsku, po Katowicach i w dojazdach do granicy z Czechami, oraz poza granicą w Bohuminie.

IMG 20180306 114115

IMG 20180306 114115

Jeżeli chodzi o pierwszy test to wyszedł on naprawdę rewelacyjnie. Gdzie bym nie wjechał to nawigacja pokazywała moje położenie na mapie. Nawet małe uliczki gdzieś między blokami składające się z kilku domów też były odwzorowane. Każdy powie… duże miasto. Nie mogło być inaczej. Jednak byłem też w małych miejscowościach graniczących z Czechami i tam sytuacja przedstawiała się podobnie. Powiem więcej. Napotkałem drogę gruntową, która wydawała się na mało uczęszczaną. Na mapie też ona się znajdowała.

DSCF4471

Drugi test to już nawigacja głosowa. Samo ustawienie miejsca docelowego trwało szybko i bezproblemowo. Komentarze głosowe wypowiadane są odpowiednio wcześniej i są głośne i wyraźne, nawet przy szybkiej jeździe, gdzie bywa głośno w samochodzie. Nie zdarzyło mi się przejechać skrzyżowania czy ominąć jakiś inny skręt. Zawsze przynajmniej ze dwa razy byłem informowany o zbliżającym się manewrze. Standardowo Navitel E500 Magnetic ma bardzo przydatną funkcję. Gdy zbliżamy się do jakiegoś manewru to mapa przechodzi w tryb maksymalnego zbliżenia oraz głosowego ostrzegania o przekroczeniu dozwolonej szybkości. Przydaje się to, kiedy dojeżdżamy do bardzo skomplikowanego skrzyżowania. Wtedy takie skrzyżowanie mamy przeważnie na całym ekranie i wybranie właściwego kierunku nie stanowi problemu. A to dzięki bardzo dobremu, czułemu i szybkiemu wbudowanemu GPS. W urządzeniu pracuje 66-kanałowy moduł GPS (MSR2112 32PIN-QFN), który zapewnia wysoką jakość sygnału, co przekłada się na szybką i trwałą łączność z satelitami nawigacyjnymi.

DSCF4475

Na co dzień korzystam z nawigacji dostarczanych przez Google do telefonów pod Androidem. Nie ukrywam, że w porównaniu ze smartfonem z testowanym PND pracowało mi się przyjemniej. W nawigacji zainstalowano mapy 47 krajów europejskich działające offline z dożywotnią, darmową aktualizacją do czterech razy w roku. Każda z nich obejmuje szczegółową infrastrukturę adresową i drogową. System nawigacyjny Navitel Navigator, zainstalowany w E500 Magnetic zawiera udogodnienia takie jak, na przykład opcję „kliknij i jedź”, która umożliwia szybkie wyznaczenie trasy po zaznaczeniu celu na mapie rysikiem lub palcem. Asystent pasa ruchu pokazuje właściwy pas, który należy zająć na skrzyżowaniu, a rozbudowana baza fotoradarów oraz punkty użyteczności publicznej, sprawiają, że nasza podróż przebiegnie szybko i bez zbędnych zakłóceń, daje możliwość nawigowania ‘od drzwi do drzwi’ w całej Europie. Na pasku trasy w widocznym miejscu pokazane są wszystkie informacje o ruchu drogowym.

IMG 20180306 114244 1

Wreszcie nie można zapomnieć o transmiterze FM, za pośrednictwem, którego dźwięki z nawigacji, a także ulubiona muzyka mogą zostać przeniesione na głośniki samochodowe, jeszcze bardziej podnosząc komfort dalekich podróży. Dodam jeszcze, że jeśli chodzi o bazę fotoradarów, to jest ona mniej genialna niż mapy, ale może to kwestia chwili czasu, by się uaktualniła.

Użytkownik może przeprowadzić aktualizację urządzenia bądź dokonać zakupu dodatkowych pakietów map za pośrednictwem programu Navitel Navigator Update Center. Tutaj warto dodać parę zdań. Spokojnie i bez komplikacji zaktualizowałem mapy. Ruszyłem w trasę i… no właśnie strasznie długi jest czas łączenia z satelitą i odczytywania lokalizacji. Ponad 10 min potrzebowałem, aby po zimnym restarcie zlokalizowało mi samochód, i mogłem podróżować.  Po konsultacji z producentem, zostałem uspokojony, że po aktualizacji oprogramowania oraz map łapanie fixa, po włączeniu może zająć ok. 10 minut, ale przy kolejnych uruchomieniach już normalnie, czas łączenia z satelitami to kilka sekund. Mogę potwierdzić, że tak jest w rzeczywistości. A opisuję tę sytuację, aby uspokoić czytających tę recenzję, a których spotkała podobna sytuacja.Autor |2018-03-10T08:08:12+01:0010 marca 2018 08:08|Kategorie: Artykuły, Inne, Nawigacja, Newsy, Testy i opinie|Tagi: , , , , |3 komentarze

3 komentarze

  1. Estera 12 marca 2018 w 08:18 - Odpowiedz

    Navi super. Bez natłoku grafiki, jak to ma miejsce w AutoMapie. Dlatego czytelna

  2. Ekorator 13 marca 2018 w 21:21 - Odpowiedz

    Mam i polecam

  3. Nika 17 marca 2018 w 17:20 - Odpowiedz

    Warto?, bo zastanawiam się nad kupnem dedykowanej nawigacji. Mam dość tej w smartfonie, jak jej potrzebuje to właśnie ktoś dzwoni

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.