Jesteś tutaj:-, Artykuły, HTC, Newsy, Sprzęt, Testy i opinie-Test HTC U11 Life – średniak z pazurem

Test HTC U11 Life – średniak z pazurem

HTC U11 life wyposażony został w 16 Mpix aparat główny z przesłoną f/2.0, autofocusem oraz pojedynczą diodą doświetlającą LED. Dioda ma ciepłą barwę lecz moim zdaniem jest nieco za słaba (w moim poczciwym Samsungu Galaxy s3 który służy jako dodatkowy, awaryjny sprzęt jest również pojedyncza dioda  i jest o wiele mocniejsza). Autofocus działa szybko, dobrze i nie mogę mieć tutaj zastrzeżeń co do jego działania . Zdjęcia wykonywane przy dobrym i średnim oświetleniu są naprawdę niezłe. Nie brakuje im ostrości, mają dużą szczegółowość,  kolory są zbliżone do naturalnych, barwy nasycone, nie ma zniekształceń. Przy słabszym oświetleniu lub w zupełnej ciemności gdzie będziemy musieli polegać na diodzie doświetlającej jest już gorzej, aczkolwiek powiem szczerze że widziałem gorszej jakości zdjęcia wykonywane sprzętami o zbliżonych parametrach.

Za pomocą głównej kamery możemy rejestrować filmy w maksymalnej rozdzielczości 4K. Jakość filmów podobnie jak w przypadku zdjęć zależy od warunków oświetleniowych. W dobrym świetle jest dobrze, natomiast w gorszych warunkach widoczne są szumy i obraz nie jest już tak ostry. Zabrakło optycznej stabilizacji obrazu co szybko zauważymy podczas rejestracji filmów w nieco cięższych warunkach.

Dedykowana aplikacja Aparatu jest dość prosta i łatwa w obsłudze. Pozwala na wykonywanie standardowych zdjęć  z automatycznymi ustawieniami, trybem PRO pozwalającym na modyfikację ustawień przez użytkownika jak również panoramy. Nie zabrakło również opcji HDR. Filmy rejestrować możemy  z automatycznymi ustawieniami, w zwolnionym tempie bądź rejestrować filmy Hyperlapse (poklatkowo).

Z przodu również znajdziemy 16 Mpix aparat lecz już bez autofocusa oraz bez diody doświetlającej. Za doświetlenie służy rozjaśniający się ekran podczas wykonywania zdjęć. Za pomocą przedniej kamerki wykonamy dobrej jakości zdjęcia cechujące się dużą szczegółowością oczywiście zależne to będzie od warunków oświetleniowych (podobnie jak w przypadku kamerki głównej ), wykonamy zdjęcie panoramiczne, lub nagramy filmik o maksymalnej rozdzielczości Full HD.

Wbudowana bateria litowo-jonowa o pojemności 2600 mAh ładuje się do pełna w niecałe dwie godziny. Pełne naładowanie spokojnie wystarcza na cały dzień pracy z włączoną transmisją danych + WiFi  (rozmowy, sms, przeglądanie Internetu, zabawa aparatem).

Przy nieco oszczędniejszym korzystaniu pełne naładowanie  wystarczy na przeszło dwa dni pracy urządzenia. W nocnym trybie czuwania telefonu (22:00-6:00) gdzie nie korzystamy w wyświetlacza, ze stałym dostępem do sieci, poziom naładowania spada o 4 procent, więc pobór prądu jest bardzo niski.Autor |2018-03-24T13:33:56+02:0024 marca 2018 07:25|Kategorie: Android, Artykuły, HTC, Newsy, Sprzęt, Testy i opinie|Tagi: , , , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. Irma 24 marca 2018 w 12:14 - Odpowiedz

    Fajny

  2. Rena 24 marca 2018 w 23:19 - Odpowiedz

    Dzięki już go chcę

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.