Jesteś tutaj:-, Artykuły, HTC, Newsy, Sprzęt, Testy i opinie-Test HTC U11 Life – średniak z pazurem
PL R200 NV 970x200 071119

Test HTC U11 Life – średniak z pazurem

HTC U11 life posiada ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 630 (8 x ARM Cortex A53 2,2 GHz), grafikę Adreno 508 oraz 3GB pamięci RAM. Całość uzupełnia czysty Android 8.0 Oreo. Zastosowany procesor nie jest demonem szybkości, nie jest też najnowocześniejszym rozwiązaniem, natomiast jest to sprawdzony układ co z połączeniu z czystym systemem daje swobodę i komfort korzystania z urządzenia. Smartfon działa naprawdę szybko, błyskawicznie reaguje na polecenia, aplikacje otwierają się szybko bez najmniejszych problemów. Oczywiście przy bardzo wymagających grach, czy kilku pracujących na raz aplikacjach dostrzeżemy lekkie spowolnienia, lecz zwykłemu użytkownikowi  dobrany układ wystarczy w  stu procentach.

Model który do mnie trafił oferuje 32GB pamięci RAM z czego dla użytkownika pozostaje około 20 GB wolnej przestrzeni na dane. Rozszerzyć ją możemy poprzez kartę pamięci microSD do maksymalnie 2 TB.

Bardzo ciekawym i dość praktycznym dodatkiem jest funkcja Edge Sence, która pozwala na uruchamianie wcześniej przypisanych aplikacji poprzez ściskanie boków telefonu. Znajdujące po bokach obudowy czujniki wykrywają siłę nacisku i dzięki temu możemy na przykład jednym krótkim ściśnięciem obudowy uruchomić wcześniej przypisaną aplikację, uruchomić  aparat/zrobić zdjęcie, a dłuższym przytrzymaniem  włączyć/wyłączyć latarkę. Opcje funkcji są naprawdę szerokie i każdy może dopasować ją do swoich potrzeb. Oczywiście jeśli uznamy ze taki dodatek nam nie odpowiada to ową funkcję można wyłączyć.

Dodatkową ciekawą opcją jest HTC USonic z Aktywną Redukcją szumów która pozwala na spersonalizowanie dźwięków co w połączeniu z dołączonymi  słuchawkami dają naprawdę dobre efekty w postaci doznań muzycznych, co może ucieszyć wielbicieli muzyki.

Jeśli jesteśmy już przy dźwiękach to głośnik zewnętrzny jest dość głośny, wyraźny, dobrze przekazuje dźwięk i nie zniekształca głosu. Ustawienie najwyższego poziomu dźwięku nie powoduje drżenia obudowy lecz niestety umiejscowienie powoduje iż bardzo łatwo zakryć go dłonią.

Czujnik biometryczny działa bardzo poprawnie, choć z niewielkim opóźnieniem wybudza smartfona. Za każdym razem prawidłowo odczytuje odcisk i odblokowuje urządzenie. Dodatkowo pełni również funkcję powrotu do głównego startowego ekranu a po dłuższym przytrzymaniu przechodzimy do asystenta/wyszukiwarki Google.

Zastosowana karta sieciowa pozwala na swobodne korzystanie z połączenia z siecią domową nawet w najdalszym zakątku mieszkania. W moim przypadku bez problemów można było poruszać się po dwukontygnacyjnym domu bez utraty połączenia z siecią, nawet będąc na zewnątrz można było się połączyć z  WiFi. Jednym słowem bardzo dobrze.

Na pochwałę zasługuje również odbiornik GPS który szybko lokalizuje satelity (GPS, GLONASS, Beidou)i podaje naszą dokładną pozycję. Nawigacja przebiega bezproblemowo a każda nagła zmiana kierunku lub zboczenie  z wcześniej wytyczonej trasy zostaje szybko korygowane.

Jeśli chodzi o jakość połączeń to stoi ona na wysoki poziomie. Żaden z rozmówców nie skarżył się na złą jakość połączenia. Mikrofon nie zniekształca i dobrze przekazuje słowa, nawet te wypowiadane szeptem . Głośnik również dobrze przekazuje dźwięki i głos rozmówcy będącego po drugiej stronie słuchawki, jest wystarczająco głośny. Wbudowane anteny GSM dobrze radzą sobie z „łapaniem zasięgu” nawet będąc w podziemiach budynku. Podczas rozmów, nawet w trasie nie następowało zrywanie połączeń czy problemy z komunikacją.Autor |2018-03-24T13:33:56+01:0024 marca 2018 07:25|Kategorie: Android, Artykuły, HTC, Newsy, Sprzęt, Testy i opinie|Tagi: , , , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. Irma 24 marca 2018 w 12:14 - Odpowiedz

    Fajny

  2. Rena 24 marca 2018 w 23:19 - Odpowiedz

    Dzięki już go chcę

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.