Jesteś tutaj:-, Bezpieczeństwo, Inne, Internet, Newsy, Poradniki, Prawo, Rynek, Zdrowie-Udana majówka? Nie zapomnij o najważniejszym

Udana majówka? Nie zapomnij o najważniejszym

Wyjeżdżamy! – to decyzja, którą wielu z nas podejmuje przed długim majowym weekendem. Pamiętaj, że przed wyjazdem za granicę warto wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Jeszcze zdążysz to zrobić! Online!
Dzięki EKUZ Ty i Twoje dzieci możecie korzystać ze świadczeń zdrowotnych w krajach Unii Europejskiej (UE) i Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA).
Sprawdź już teraz, jak uzyskać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Możesz o nią zawnioskować na kilka sposobów, w tym online:

Karta EKUZ jest bezpłatna.

Ile będziesz czekać na jej wydanie?
3-5 dni roboczych od wysłania wniosku. Jeśli chcesz dostać kartę pocztą, zajmie to więcej czasu – dolicz czas przesyłki.
Uwaga! Nie każda usługa medyczna w tych krajach będzie bezpłatna. Zanim pójdziesz do lekarza za granicą – upewnij się, czy zapłacisz za usługę, której potrzebujesz.
Sprawdź, na jakich zasadach możesz korzystać z usług medycznych oraz ile kosztuje leczenie w krajach UE i EFTA.
Kto może dostać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego?
Każdy, kto ma ubezpieczenie zdrowotne w Narodowym Funduszu Zdrowia (NFZ) oraz osoby, które są nieubezpieczone, ale mają prawo do korzystania z opieki medycznej w Polsce (na podstawie przepisów krajowych).
– – –
źródło: Ministerstwo CyfryzacjiAutor |2018-04-21T09:13:01+02:0021 kwietnia 2018 09:13|Kategorie: Bez kategorii, Bezpieczeństwo, Inne, Internet, Newsy, Poradniki, Prawo, Rynek, Zdrowie|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.