Jesteś tutaj:-, Newsy, Poradniki, Sprzęt, Zdrowie-Nowe technologie w służbie zdrowego stylu życia

Nowe technologie w służbie zdrowego stylu życia

Coraz wyższa świadomość ludzi w zakresie prowadzenia zdrowego stylu życia sprawia, że popyt na „fit gadżety” rośnie. Trend ten widać najwyraźniej w okresie wiosennym, kiedy chcemy przygotować się do lata i wakacyjnych wyjazdów. Naprzeciw naszym oczekiwaniom wychodzą producenci elektroniki, którzy wzbogacają swoje portfolio o nowe produkty. Warto zatem przyjrzeć się im bliżej.

Wymagania stawiane przed urządzeniami dbającymi o nasze zdrowie, kondycję i aktywność, są nie lada wyzwaniem dla producentów elektroniki. Proste dotąd urządzenia, w połączeniu z dedykowanymi aplikacjami na smartfona, otrzymują nowe funkcje i możliwości, zamieniając się inteligentnych asystentów.

Elektronika przyjazna dla portfela

W gąszczu konsumenckich preferencji, szczególnie istotne jest kryterium ceny. W ślad za nim idzie oczywiście jakość. Jak to wszystko pogodzić? Odpowiedź na to pytanie z pewnością znaleźli producenci elektroniki z Państwa Środka. Technologie, które dostępne były głównie w urządzeniach zachodnich producentów, szybko stały się inspiracją dla producentów z Chin.
Za doskonały przykład posłużyć może chociażby marka Xiaomi, która sukcesywnie wytycza ścieżkę również mniej znanym producentom. Rosnący popyt w krajach zachodnich na urządzenia monitorujące nasze zdrowie i aktywność sprawił, że w ofercie chińskiego giganta – tuż obok smartfonów, telewizorów, power banków i sprzętu audio – na dobre zadomowiły się produkty kierowane do miłośników zdrowego stylu życia. Trend ten znalazł swoje odzwierciedlenie również na krajowym rynku.

Gdy tego typu gadżety pojawiły się w Polsce, szybko stały się jednymi z najlepiej sprzedających się urządzeń elektronicznych Polacy pokochali je głównie za konkurencyjną cenę, która idzie w parze z wysoką jakością oferowanych produktów. Pod tym względem nie ustępują one swoim zachodnim rywalom. Nie dziwi zatem fakt, że coraz częściej wybór konsumentów pada w tę stronę

– MÓWI DARIUSZ GRABOWSKI, PREZES FIRMY CK MEDIATOR, BĘDĄCEJ OFICJALNYM DYSTRYBUTOREM ELEKTRONIKI Z CHIN.

Inteligentni asystenci

Nowe technologie oferowane miłośnikom zdrowego stylu życia wspierają między innymi kształtowanie odpowiednich nawyków, monitorowanie aktywności i weryfikację założonych celów. Mówiąc krótko: pomagają bezpośrednio wpłynąć na naszą aktywność, kondycję i samopoczucie. Serca konsumentów podbiły takie gadżety jak inteligentna waga, opaska fitness czy oczyszczacz powietrza. Urządzenia te, dzięki polskim dystrybutorom, są dostępne na rynku wraz z pełnym wsparciem posprzedażowym, obejmującym 24-miesięczną gwarancję, realizowaną na terenie całego kraju. Warto zatem przyjrzeć się im bliżej, by zobaczyć co piszczy w gąszczu technologicznych nowinek z Chin.

Waga z funkcją analizy składu ciała

Już poprzednia generacja smart wagi Xiaomi potrafiła sporo – oprócz oczywistej funkcji, czyli mierzenia wagi, pozwalała na śledzenie trendu wagowego, rozpoznawanie użytkownika oraz synchronizację ze smartfonem. Dane przechowywane w aplikacji Mi Fit pozwalają na podgląd historycznych danych, a także porównanie z innymi użytkownikami aplikacji. Sama aplikacja natomiast zachęca do ruchu i monitoruje go. Druga generacja dodała istotną funkcję: za pomocą pomiaru bioimpedancji waga analizuje skład ciała: tkanki tłuszczowej i mięśniowej oraz zawartości wody w organizmie. Na dodatek Smart Body Scale 2 wygląda bardzo estetycznie i zapewnia długi czas pracy na baterii.
Mi Body Smart Scale 2_lifestyle.jpg
Monitor aktywności z funkcją analizy snu
Kolejnym urządzeniem, które współpracuje z aplikacją Mi Fit jest opaska monitorująca aktywność, Xiaomi Mi Band 2. Pozwala ona mierzyć ilość wykonanych kroków, pokonany dystans, spalone kalorie oraz długość treningu. Czujnik optyczny z kolei sprawdza puls i pomaga określić, czy tempo jakie sobie narzuciliśmy jest odpowiednie. Wyświetlacz i silnik wibracyjny poinformują o nadchodzącym połączeniu, SMSie, a nawet obudzą, nie niepokojąc pozostałych członków rodziny. Ciekawą funkcją jest również analiza snu, dzięki której możemy sprawdzić nie tylko jego długość, ale przede wszystkim jakość. Mimo bogatego zestawu funkcji, bateria pozwala na nieprzerwaną pracę nawet przez 20 dni.
Xiaomi Mi Band_lifestyle.jpg

Oczyszczacz powietrza z mobilną aplikacją

Kolejnym urządzeniem, które zadba o zdrowie użytkownika jest oczyszczacz powietrza Xiaomi Mi Air Purifier 2. Mimo 40-proc. mniejszego rozmiaru i ponad 50-proc. mniejszego poboru energii od poprzednika, zachował wysoką wydajność i potrafi oczyścić pomieszczenie o powierzchni 21m2 w ciągu zaledwie 10 minut. Smog, pyłki roślinne czy kurz nie są dla niego wyzwaniem dzięki 3-warstwowemu filtrowi. Oczywiście posiada dedykowaną aplikację pozwalającą na śledzenie jakości powietrza, wybranie trybu pracy, a także sprawdzenie żywotności filtra.
Air purifier 2 (1).jpg

Co pokaże przyszłość?

Rosnący popyt na tego typu produkty w krajach zachodnich, jest na tyle silny, że prawdopodobnie znajdzie swoje odbicie również w ofercie innych producentów.
Wiele wskazuje na to, że Xiaomi przetarło już szlaki mniej znanym, chińskim markom, które w przyszłości zaadaptują podobne technologie do swojej oferty. Nowe technologie oferują coraz więcej rozwiązań i możliwości, a rynek wciąż jest nienasycony. Biorąc pod uwagę oba czynniki, jestem przekonany, że w przyszłości na pewno wiele nas jeszcze zaskoczy – MÓWI DARIUSZ GRABOWSKI.
Artykuł ekspercki: CK MEDIATOR

 

Autor |2018-04-19T18:16:40+02:0019 kwietnia 2018 18:16|Kategorie: Gadżety, Newsy, Poradniki, Sprzęt, Zdrowie|Tagi: , , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.