Jesteś tutaj:--, Poradniki-E-learning. Cyfrowa transformacja w edukacji

E-learning. Cyfrowa transformacja w edukacji

Placówki edukacyjne, chcąc urozmaicić sposób przekazywania wiedzy oraz ułatwić naukę studentom i uczniom, którzy z różnych względów mają utrudniony dostęp do edukacji, coraz chętniej sięgają po rozwiązania wideokonferencyjne – artykuł ekspercki

Obecne pokolenie uczniów i studentów w życiu osobistym bez problemów korzysta z takich aplikacji jak Skype, FaceTime czy Snapchat. To rodzi ich oczekiwania względem placówek, w których się kształcą – chcą, żeby oferowały one innowacyjne rozwiązania, które zapewnią nowe, atrakcyjne sposoby przekazywania wiedzy oraz umożliwią łatwy dostęp do edukacji. Aby sprostać tym wymaganiom uczelnie oraz szkoły już teraz zapewniają możliwość uczestniczenia w wideo wykładach, które nie tylko ułatwiają naukę na odległość, ale umożliwiają również udział prelegentów z całego świata czy nawiązywanie współpracy z innymi instytucjami naukowymi.

Innowacyjne podejście do edukacji

Dynamiczny rozwój nowych technologii stymuluje również zmiany w sposobie przekazywania wiedzy uczniom i studentom: atrakcyjna forma przekazu informacji pobudza ich kreatywność oraz chęć rozwoju. Z tego powodu placówki edukacyjne coraz chętniej nawiązują współpracę z firmami z sektora IT i wdrażają nowe technologie w swoich placówkach. Firmy dostarczające sprzęt do ujednoliconej komunikacji (Unified Communication – UC) dla usług telepresence, wideo i usług głosowych już teraz oferują rozwiązania, ułatwiające naukę młodym ludziom. Za przykład posłużyć może współpraca firmy Polycom z Royal College of Music (RCM) w Londynie. Dzięki zastosowaniu technologii wideo oraz innych rozwiązań firmy,  szkoła jest w stanie tworzyć nowoczesne sale lekcyjne, w których uczniowie łączą się ze sobą i wspólnie komponują muzykę, niezależnie od miejsca w jakim się znajdują. Rozwiązania Polycom wspierały również English School of Nicosia w organizacji wideokonferencji, w której uczestniczyli uczniowie szkoły oraz astronauta NASA z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

 

E-learning

 Praktyczne rozwiązania e-learningowe w komunikacji

Funkcje telefonów konferencyjnych są tworzone z myślą o różnych potrzebach użytkowników –

bez problemu można je zaadaptować również do potrzeb e-learningu. Za przykład posłużyć może technologia NoiseBlock eliminująca szumy w tle, która umożliwia uczestnikom wykładu skupienie się na treści przekazywanej w trakcie zajęć. Tego typu produkt jest odpowiedni dla mniejszych grup, np. uczestników seminarium. Z kolei rozwiązanie umożliwiające współpracę z zespołem, które obejmuje kamerę HD z widocznością 360 stopni, dobrze sprawdzi się podczas kreatywnej wymiany myśli oraz komunikacji członków zespołu znajdujących się w różnych lokalizacjach.

Wdrażanie technologii wideo w szkołach i na uczelniach zapewnia nowy sposób pozyskiwania wiedzy oraz dzielenia się nią. Zagwarantowanie uczniom dostępu do narzędzi umożliwiających przeprowadzenie wideokonferencji czy platform ułatwiających współpracę może pozytywnie wpłynąć na jakość edukacji, jak również zwiększyć odsetek ludzi, którzy ukończą naukę z wymarzonym dyplomem.

Patricia Finlayson, Senior Product/Solutions Marketing Manager, Polycom

Autor |2018-03-22T14:54:45+01:0022 marca 2018 14:54|Kategorie: Newsy, Poradniki|Tagi: , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. […] E-learning. Cyfrowa transformacja w edukacji pochodzi z serwisu Portal telekomunikacyjny […]

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.