Jesteś tutaj:-, Newsy, Sprzęt, Testy i opinie-Test szybkiej ładowarki GaN 65W marki Ugreen

Test szybkiej ładowarki GaN 65W marki Ugreen

Ładowarki GaN zdobywają uznanie wśród użytkowników telefonów i komputerów z wielu powodów:

  • Mogą one ładować urządzenia z dużą mocą, co oznacza, że cały proces jest znacznie szybszy niż w przypadku tradycyjnych ładowarek. W ciągu kilku, kilkunastu minut możemy naładować baterię telefonu na cały dzień.
  • Małe rozmiary: Technologia GaN pozwala na tworzenie mniejszych urządzeń, dzięki czemu ładowarki tego typu są zazwyczaj mniejsze niż tradycyjne ładowarki.
  • Wysoka wydajność: Ładowarki GaN są bardziej wydajne niż tradycyjne ładowarki, co oznacza, że generują mniej ciepła i są bardziej energooszczędne.

Jednym z interesujących nowych produktów wykorzystujących technologię GaN jest Ugreen GaN X 65W. Jest to ładowarka wyposażona w 4 porty USB do ładowania telefonów oraz większych urządzeń takich jak laptopy, powerbanki czy przenośne kamerki sportowe.

GaN X 65W posiada 3 porty USB-C oraz jeden port USB-A. Pierwsze 2 porty oznaczone USB-C1 i USB-C2 ładują z łączną mocą 65W. Jeżeli podepniemy do nich np. 2 iPhony, to każdy z nich będzie ładowany z pełną prędkością. Jeśli podepniemy telefon o dużej mocy ładowania – np. Huawei P50 Pro, to pełnej mocy wystarczy do ładowania jednego urządzenia.

ugreen 1

Ładowanie kilku urządzeń jednocześnie

Pozostałe 2 porty to USB-C3 i USB-A dają moc ładowania odpowiednio 18W i 22.5W. Służą zatem do ładowania urządzeń z mniejszą mocą.

Ładowarka może ładować jednocześnie 4 urządzenia.

W teście wykorzystaliśmy ładowarkę Ugreen do ładowania laptopa Dell Inspiron 7620  oraz telefonu iPhone 13 Pro Max. Dell standardowo wyposażony jest w ładowarkę 65W a iPhone sprzedawany jest bez ładowarki i zwykle ładowany przy pomocy ładowarki od Macbooka Air.

Jak wypadły testy szybkości ładowania ? Całkiem dobrze.

iPhone ładowany był ze zmienną prędkością od 1.5W do 25W z wykorzystaniem technologii Power Delivery. W ciągu 5 min udało się naładować telefon do 10%, co jak na iPhone,  jest wynikiem bardzo dobrym. Pełne naładowanie zajęło 1g:41min

W przypadku ładowania laptopa Dell użyłem ładowarki Ugreen zamiast dołączanej do zestawu ładowarki Dell, która jest znacznie cięższa. Ugreen poradziła sobie z naładowaniem Della do 100% w ciągu 2 godzin i 15 minut.  To podobny wynik jaki daje ładowarka fabryczna.  Podobne efekty uzyskałem w przypadku ładowania Macbooka Air.

Także w przypadku telefonów Huawei P50 Pro i Realme 10, które podpiąłem do Ugreen GaN X, czasy ładowania były dobre i nie odbiegały od tych oferowanych przez fabryczne ładowarki.

Podsumowanie

Ugreen to niewielka i lekka ładowarka pozwalająca na ładowanie do 4 urządzeń jednocześnie. Jeśli jedziemy np. w podróż służbową i nie chcemy brać ze sobą osobnych ładowarek do laptopa i telefonu to jest to dobry sposób na ograniczenie wagi bagażu. Dzięki mocy 65W ładowarka jest w stanie szybko naładować nawet spore laptopy oraz telefony z funkcją fast charging. W przypadku jednoczesnego ładowania wielu urządzeń moc jest rozdzielana pomiędzy 4 porty ładowania.

Ładowarkę Ugreen GaN X 65 W możemy  kupić w cenie poniżej  200 zł w sklepie producenta. Są tam dostępne też ładowarki o inne mocy i innym zestawie złączy.

Autor |2023-03-19T06:15:06+01:0017 marca 2023 11:44|Kategorie: Gadżety, Newsy, Sprzęt, Testy i opinie|0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.