Jesteś tutaj:---HTC VIVE prezentuje nowy i wszechstronny zestaw VIVE XR ELITE

HTC VIVE prezentuje nowy i wszechstronny zestaw VIVE XR ELITE

HTC VIVE zaprezentował swój najnowszy, flagowy konsumencki zestaw All-in-One, VIVE XR Elite. Zestaw VR łączy możliwości mieszanej rzeczywistości (MR) oraz wirtualnej rzeczywistości (VR) w jednym kompaktowym, lekkim, potężnym i bardzo wszechstronnym urządzeniu – idealnym do gier, rozrywki, fitnessu, treningu produktywności, biznesu, szkoleń i wielu innych zastosowań.

VIVE XR Elite łączy w sobie to, co najlepsze w sprzęcie i oprogramowaniu HTC VIVE, umożliwiając zanurzenie się bezpośrednio w XR za pośrednictwem VIVERSE. Zestaw VIVE XR Elite został wyposażony w kolorową kamerę oraz funkcję śledzenia dłoni, co umożliwia zupełnie nowy wymiar scenariuszy MR i otwiera nowe możliwości w rozrywce, pracy i nauce. Dotyczy to zarówno gier, w których wirtualne obiekty i postaci będą wtapiały się w nasze naturalne otoczenie, ale także możliwości wykorzystania wirtualnych monitorów oraz rzeczywistej  klawiatury i myszy do pracy.

Elite 2

VIVE XR Elite przenosi VR na wyższy poziom. Dzięki zastosowaniu modułowej konstrukcji, można go szybko przekształcić w okulary VR. W tym celu wystarczy odpiąć tylną część paska z baterią i zamontować w tym miejscu zauszniki okularowe VIVE. Dzięki temu zestaw VR możemy przekształcić w okulary VR, które będą wygodniej leżały na głowie podczas podróży pociągiem lub samolotem.

VIVE XR Elite posiada zarówno fizyczne kontrolery, jak i technologię śledzenia dłoni, co pozwala na osiągnięcie wysokiej dokładności podczas gier, wymagających szkoleń i nauki. Zestaw VIVE XR Elite został wyposażony w cztery kamery o szerokim polu widzenia i wyjątkowej dokładności śledzenia, czujniki głębi, śledzenie dłoni i technologię, która śledzi ruch poszczególnych palców spoczywających na kontrolerach.

Obraz VIVE XR Elite jest czysty i wyraźny dzięki zastosowaniu szerokiego kąta widzenia kamery 110 stopni oraz rozdzielczości 4K o częstotliwości odświeżania 90Hz. VIVE XR Elite posiada regulowane soczewki, co umożliwia korzystanie osobom z wadą wzroku na korzystanie z VIVE XR Elite bez okularów. Cały zestaw VIVE XR Elite waży zaledwie 625 g, wliczając w to baterię, która jest umieszczona z tyłu dla zachowania odpowiedniej równowagi. Jest ona specjalnie wyprofilowana dla optymalnego komfortu i zapewnia do dwóch godzin użytkowania XR. Bateria jest wyjmowana i wymienna, dlatego można kontynuować pracę, bez obawy o utratę zasilania podczas korzystania z zestawu. XR Posiada 30-watowe szybkie ładowanie przez wejście USB-C.

Zestaw VIVE XR Elite posiada zdejmowaną osłonkę z tkaniny, połączoną z obudową magnesami, co ułatwia jej czyszczenie lub wymianę na nową. Dźwięk w nowych goglach został znacznie ulepszony, dzięki zastosowaniu większych głośników kierunkowych, co przełożyło się na wzmocnienie basów i wzbogaceniu brzmienia. VIVE XR Elite daje także możliwość podłączenia słuchawek bezprzewodowych.

Elite 1

Nowy zestaw VIVE XR Elite można łatwo podłączyć do komputera na dwa sposoby: przy pomocy przewodu USB-C lub bezprzewodowo. Dzięki temu otrzymamy dostęp do treści PCVR z VIVEPORT.com i platformy Steam. Trzecim sposobem jest bezprzewodowe przesyłanie treści z kompatybilnego telefonu z systemem Android do VIVE XR Elite, co otwiera zupełnie nowy świat rozrywki.  Zestaw VR umożliwia też korzystanie z całego zasobu smartfona, w tym oglądanie treści VOD, takich jak Netflix czy Disney+ na 300 calowym wirtualnym ekranie.

Opakowanie VIVE XR Elite zostało wykonane w 99,9% z papieru, a w z 99% materiałów pochodzących z recyklingu i w 100% nadaje się do ponownego przetworzenia.

 

„Zestaw VIVE XR Elite reprezentuje kolejny kamień milowy w kierunku w pełni immersyjnego internetu, wykraczając poza dzisiejsze VR, aby otworzyć zupełnie nową sferę realizmu w nauce i rozrywce.” – powiedziała Cher Wang, współzałożycielka i przewodnicząca HTC Corp. „To zaawansowane, a jednocześnie kompaktowe urządzenie oferuje konsumentom najlepsze doznania XR, zapewniając fizyczny portal do wszechświata doświadczeń oferowanych przez VIVERSE, naszą wersję metaverse, z najszerszą gamą treści VR dostosowaną do najnowszych standardów, takich jak WiFi 6E.”

 

Wraz z premierą VIVE XR Elite, platforma Viveport.com przygotowała niespodziankę w postaci 100 nowych tytułów MR i VR, dedykowanych właśnie nowym goglom VR. Wśród nich znajdują się między innymi Demeo, Hubris, Yuki, Maestro, Les Mills Body Combat, FigminXR, Unplugged, Finger Gun i wiele innych. Po premierze możemy spodziewać się kolejnych nowych treści i będą to min.: Everslaught: Invasion, a w dalszej części roku pełne gry MR, takie jak Eggscape.

Firma HTC współpracuje z różnymi partnerami technologicznymi i merytorycznymi, aby zrealizować swoją wizję otwartego, interoperacyjnego i pomysłowego VIVERSE. VIVERSE nadal wykazuje wiodącą rolę w obsłudze standardów OpenXR oraz WebXR i jest dostępny z wielu urządzeń, także tych obsługujących przeglądarkę internetową. HTC nawiązała współpracę z firmą VRoid Studios zajmującą się tworzeniem postaci, co ułatwia wprowadzanie awatarów do VIVERSE przy wykorzystaniu otwartego standardu VRM. Kolejnym partnerem technologicznym jest platforma modelowania 3D Sketchfab, która umożliwia użytkownikom importowanie szerokiej gamy darmowych obiektów 3D do swojej bazy w VIVERSE.

Firma HTC współpracuje również z firmą Lamina1 w celu przyspieszenia realizacji otwartego ekosystemu metaverse. Platforma Viverse firmy HTC będzie korzystać z narzędzi Lamina1 w celu umożliwienia wydajniejszej dystrybucji i zarządzania zasobami na różnych platformach, dzięki czemu użytkownicy będą mogli bezproblemowo przechowywać swoje zasoby cyfrowe, takie jak: awatary, ubrania, dzieła sztuki itp.. Lamina1 została współzałożona przez autora Snow Crash, Neala Stephensona, który stworzył termin metaverse na początku lat 90-tych oraz przez pioniera kryptowalut Petera Vessenesa.

VIVE XR Elite jest dostępny do zakupu przedpremierowego już od 5 stycznia za pośrednictwem strony vive.com oraz u autoryzowanych sprzedawców. W skład zestawu VIVE XR Elite wchodzą: zestaw  XR, dwa kontrolery oraz podstawka na baterie, a całość będzie kosztować 6699 PLN.

VIVE XR Elite będzie również dostępny w specjalnej ofercie biznesowej, więcej informacji na ten temat pojawi się już niebawem.

 

Autor |2023-01-10T11:15:13+01:0010 stycznia 2023 14:00|Kategorie: Newsy|Tagi: , , , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.