Jesteś tutaj:-, Kryptowaluty, Newsy-Inwestowanie w kryptowaluty – jak ważny jest wybór odpowiedniej giełdy kryptowalut?

Inwestowanie w kryptowaluty – jak ważny jest wybór odpowiedniej giełdy kryptowalut?

Tekst partnera

Rosnące zainteresowanie rynkiem kryptowalutowym sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na inwestycję w krypto. Tematem artykułu jest inwestowanie w kryptowaluty – jak ważny jest wybór odpowiedniej giełdy kryptowalut? Odpowiadamy w dzisiejszym tekście!

Współczesne kryptowaluty to w istocie zdecentralizowane systemy transakcyjne, wykorzystujące do działania technologię rozproszonej bazy danych księgowych – blockchain.

Po raz pierwszy została ona wspomniana w pracy doktorskiej kryptografa Davida Chauma w roku 1982. Wymieniona wyżej technologia gwarantuje poufność i bezpieczeństwo transakcji wszystkim użytkownikom giełd kryptowalutowych na całym świecie.

Sukcesy, jakie odniosły bitcoin i ethereum przyczyniły się do prawdziwego boomu rynku kryptowalut, z jakim obecnie mamy do czynienia. Warto jednak wspomnieć, że zanim powstały BTC i ETH, na świecie rozwijano projekty kryptowalutowe takie jak Bit Gold czy B-Money. Nie odniosły one jednak spektakularnego sukcesu. Obecnie kryptoaktywa stanowią ważne narzędzia inwestycyjne.

Osoby zainteresowane inwestowaniem w kryptowaluty, powinny mieć świadomość, jak ważny jest wybór odpowiedniej platformy do zakupu i sprzedaży walut cyfrowych. Najlepiej jakby giełda kryptowalutowa gwarantowała bezpieczeństwo transakcji, zapewniała szeroką ofertę kryptowalut oraz niskie prowizje, jak i różnorodne możliwości kontaktu z obsługą klienta. Jednym z takich miejsc jest polska giełda kryptowalut Kanga Exchange.

Bezpieczeństwo giełdy kryptowalut

Jednym z podstawowych, a zarazem najważniejszych aspektów wyboru platformy do obrotu kryptoaktywami jest bezpieczeństwo giełdy kryptowalut. Wspomnianą cechę można sprawdzić i ocenić, weryfikując stosowane przez serwis mechanizmy zwiększające bezpieczeństwo takie jak np. Uwierzytelnianie dwuetapowe (2FA), weryfikacja użytkownika KYC (Know Your Customer) lub stosowanie się do procedur związanych z ustawą AML związaną z przeciwdziałaniem praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.

Istotnym aspektem wpływającym na bezpieczeństwo jest również geolokalizacja giełdy i respektowanie przez nią prawa – zarówno lokalnego, jak i międzynarodowego.

Szukając bezpiecznej platformy kryptowalutowej, warto sprawdzić, jak jest oceniana na forach dyskusyjnych, grupach na Facebooku czy wizytówce Google. W ten sposób upewnimy się, że określony serwis wzbudza zaufanie wśród inwestorów.

Kolejnym aspektem jest możliwość kontaktu z obsługą klienta platformy – najlepszym rozwiązaniem jest to, gdy giełda kryptowalut oferuje użytkownikom możliwość rozmowy i sprawnego rozwiązywania problemów w wielu kanałach. Użytkownik może wówczas zadecydować, która platforma umożliwiająca kontakt jest dla niego najbardziej komfortowa.

Szerokość oferty kryptowalut oraz kryptoaktywów giełdy kryptowalut

Nie ulega wątpliwości, że szerokość oferty kryptoaktywów giełdy to również bardzo ważne aspekty, na które warto zwrócić uwagę, wybierając platformę do handlu walutami cyfrowymi.

Możliwość zakupu i sprzedaży bitcoina, ethereum czy nowoczesnych tokenów inwestycyjnych to żelazne minimum. Warto sprawdzić, czy serwis oferuje opcję obrotu bardziej niszowymi walutami cyfrowymi, na przykład metahero.

Interesującym tematem są również stabilne waluty cyfrowe – stablecoiny. Są to kryptowaluty, których kurs jest ściśle skorelowany z wartością określonej waluty fiducjarnej. Warto zwrócić uwagę, czy giełda ma takie waluty, ponieważ ich posiadanie poszerza możliwości dywersyfikacji portfela inwestycyjnego. Możliwość handlu stablecoinami platform zapewniają wyłącznie najlepsze giełdy kryptowalut, takie jak polska Kanga Exchange, która oferuje odpowiedniki walut FIAT: PLN, USD, GBP, EUR, AED.

kryptowaluty

© pixabay.com

Mechanizmy dochodu pasywnego oferowane przez giełdę kryptowalutową

Atutem dobrej platformy inwestycyjnej są również rozbudowane mechanizmy dochodu pasywnego, oferowane przez giełdę kryptowalutową. Na uwagę zasługują tutaj rozwiązania, jakie są dostępne dla użytkowników Kanga Exchange. Wśród nich jest możliwość stake’owania kryptowalut.

Mechanizm Proof-of-Stake umożliwia inwestorom przechowywanie tokenów, takich jak na przykład KNG na specjalnym koncie i otrzymywanie nagród w postaci tokenów.

Wiele platform giełdowych udostępnia także możliwości zarabiania, dzięki rozbudowanym programom partnerskim. Afiliacja umożliwia pobieranie prowizji w zamian za każdego użytkownika, który zarejestrował konto na giełdzie kryptowalut z wykorzystaniem dedykowanego linku afiliacyjnego.

Hiperłącza programu partnerskiego mogą być wysyłane znajomym, umieszczane na blogu, kanale na YouTube czy w mediach społecznościowych.

Program partnerski giełdy kryptowalutowej to doskonały sposób na generowanie dodatkowego dochodu dla twórców internetowych, którzy działają w branży finansowej oraz kryptowalutowej. W zamian za polecanie swoim bliskim lub fanom zaufanego serwisu do handlu kryptowalutami, można czerpać spore korzyści z rozwiązań afiliacyjnych, oferowanych przez określone platformy handlowe.

Możliwość łatwej wypłaty środków

Jedną z ważniejszych cech, którą powinna posiadać dobra giełda kryptowalut jest możliwość bezproblemowej wypłaty ulokowanych na platformie pieniędzy. Poza tradycyjnym sposobem wypłaty środków na konto bankowe platforma umożliwiająca handel kryptowalutami powinna oferować również inne możliwości.

Przykładem miejsca, w którym łatwo można wymieniać kryptowaluty na gotówkę są stacjonarne kantory, funkcjonujące wskutek ich partnerstwa z giełdą Kanga Exchange. Dzięki wspomnianej platformie, gotówkę wypłacić można również w dowolnym bankomacie na świecie przy użyciu BONU lub kodu BLIK.

bitcoin euro

© pixabay.com

Prowizje pobierane przez giełdę kryptowalut

Z pewnością każdy profesjonalny inwestor zgodzi się ze stwierdzeniem, że bardzo ważnym aspektem są prowizje pobierane przez giełdę kryptowalut. Oczywiście im atrakcyjniejsza jest tabela opłat i prowizji oraz im niższe są opłaty prowizyjne, tym lepiej.

Jednocześnie należy mieć na uwadze, że bardzo niskie prowizje w zagranicznych serwisach powinny wzbudzać wątpliwości. Pamiętajmy, aby w takich przypadkach szczególnie zweryfikować czy dana giełda kryptowalut jest bezpieczna.

Możliwości kontaktu z obsługą klienta giełdy kryptowalut

Ostatnim, jednak bardzo ważnym wyznacznikiem, którym powinniśmy się kierować, wybierając platformę kryptowalutową, są szerokie możliwości kontaktu z supportem giełdy kryptowalut.

Większość serwisów oferuje użytkownikom podstawowe rozwiązania, takie jak kontakt przy pomocy poczty e-mail czy czat. Polska giełda kryptowalut Kanga Exchange dodatkowo oferuje kontakt telefoniczny oraz możliwość komunikacji w kanałach takich jak Telegram czy Facebook.

Dobrnęliśmy do końca! Wiesz już, że inwestowanie w kryptowaluty wymaga wyboru bezpiecznej platformy. Poza aspektami bezpieczeństwa, warto zwrócić uwagę na szeroką ofertę kryptoaktywów, rozbudowane możliwości generowania dochodu pasywnego czy atrakcyjne prowizje i wiele możliwości kontaktu z obsługą klienta. Atutem będzie też program afiliacyjny oraz dostępność stablecoinów.

Jeżeli szukasz bezpiecznej i profesjonalnej platformy kryptowalutowej, to polska giełda kryptowalut Kanga Exchange zdecydowanie będzie dobrym wyborem. Załóż bezpłatne konto i zacznij inwestować w bitcoina, ethereum lub inne nowoczesne tokeny inwestycyjne!Autor |2022-12-09T11:32:41+01:009 grudnia 2022 10:23|Kategorie: Finanse, Kryptowaluty, Newsy|0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.