Jesteś tutaj:---„Mój Elektryk” – dofinansowanie leasingu samochodu elektrycznego

„Mój Elektryk” – dofinansowanie leasingu samochodu elektrycznego

Promocja

Jeżeli zdecydujesz się na leasing samochodu niskoemisyjnego, możesz skorzystać z dofinansowania przyznanego w ramach programu „Mój Elektryk”. Jakie warunki należy spełnić? Na jaką kwotę możesz liczyć? Poznaj najważniejsze założenia programu „Mój Elektryk”.

Program „Mój Elektryk” założenia

Program „Mój elektryk” prowadzony jest przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jego celem jest zmniejszenie poziomu zanieczyszczenia powietrza, za które odpowiadają m.in. pojazdy napędzane paliwami konwencjonalnymi. Głównym założeniem programu „Mój Elektryk” jest promowanie samochodów zeroemisyjnych, wyposażonych w napęd elektryczny i wodorowy. Jest to jeden z elementów walki z emisją dwutlenku węgla – rosnące stężenie tego gazu jest jedną z przyczyn globalnego ocieplenia.

W ramach programu „Mój Elektryk” Twoja firma może uzyskać dotację do leasingu i wynajmu długoterminowego nowych samochodów osobowych i aut dostawczych, które spełniają wymogi określone przez NFOŚiGW. Dofinansowaniu podlegają pojazdy zeroemisyjne kategorii M1, N1, L1e, L2e, L3e, L4e, L5e. Minimalny czas użytkowania pojazdu, którego leasing lub wynajem długoterminowy został dofinansowany dotacją, wynosi 2 lata. Program obejmuje pojazdy, których maksymalna wartość wynosi 225 000 zł.

„Mój Elektryk” w PKO Leasing

Z dofinansowania przyznanego w ramach programu „Mój Elektryk”, możesz skorzystać, jeżeli zdecydujesz się na leasing samochodu elektrycznego w PKO Leasing. To proste i wygodne rozwiązanie.  W PKO Leasing możesz skorzystać zarówno z leasingu operacyjnego, jak i finansowego, a maksymalny czas finansowania pojazdu wynosi nawet 84 miesiące.

Wystarczy, że wypełnisz wniosek na stronie PKO Leasing – konsultant skontaktuje się z Tobą i pomoże Ci wybrać rozwiązanie dopasowane do możliwości Twojej firmy i wypełnić wniosek o dotację. Na jakie wsparcie możesz liczyć?

  • Pojazd kategorii M1 (bez wymaganego rocznego przebiegu) – 18 750 zł.
  • Pojazd kategorii M1 (wymagany roczny przebieg: 15 000 km) – 27 000 zł.
  • Pojazd kategorii N1 (bez wymaganego roczny przebiegu) – do 20% kosztów kwalifikowanych, ale nie więcej niż 50 000 zł.
  • Pojazd kategorii N1 (wymagany roczny przebieg: 25 000 km) – do 30% kosztów kwalifikowanych, ale nie więcej niż 70 000 zł.
  • Pojazd kategorii L1e-L5e (bez wymaganego rocznego przebiegu) – do 30% kosztów kwalifikowanych, ale nie więcej niż 4 000 zł.

Skorzystaj z programu „Mój Elektryk” i uzyskaj dofinansowanie samochodu elektrycznego! Samochód elektryczny to rozwiązanie korzystne zarówno dla Twojej firmy, jak i dla środowiska.

 

 

 Autor |2022-09-22T10:21:19+02:0022 września 2022 10:21|Kategorie: Newsy|0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.