Jesteś tutaj:--, Polecamy-Jak dobrze przygotować się do matury z języka angielskiego?

Jak dobrze przygotować się do matury z języka angielskiego?

Zdać maturę chce każdy. Choć może powinniśmy powiedzieć – zdać maturę na 100% chce każdy. Dla uczniów średniozaawansowanych przygotowanie do matury może być mniej pracochłonne niż dla tych z niższym poziomem. Mimo to, wszystko zależy od motywacji i tego czy będziemy się trzymać planu nauki lub powtórek. Poniżej, dzielimy się radami, które pomogą wam dobrze przygotować się na maturę z angielskiego.

Zaplanuj sobie wszystko

Przygotowania do egzaminu maturalnego wcale nie muszą być trudne. Podstawą dobrego wyniku z matury z języka angielskiego jest dobra organizacja. dobrze zaplanowany rok szkolny w klasie maturalnej, to nie tylko dobrze zdana matura z angielskiego, ale i z innych przedmiotów. Na co dzień mówi się, że już 7 minut planowania dziennie oszczędza Ci godzinę w ciągu dnia. Zastanów się, ile czasu zaoszczędzisz, jeśli zaplanujesz sobie powtórki, czas wolny i wszystkie inne potrzebne rzeczy na dany dzień, tydzień lub miesiąc.

Pamiętaj by trzymać się swoich planów. Na początku może być to trudne, ale jak wyrobisz sobie nawyk to będzie on owocował w całym Twoim dalszym życiu.

Zapoznaj się z wymaganiami

To tak naprawdę podstawowa rzecz, którą trzeba zrobić od razu. Zaraz po decyzji Dotyczącej matury z angielskiego i jej poziomie musisz sprawdzić wymagania podstawowe, wymagania rozszerzone oraz wymagania szczegółowe. Ta wiedza to podstawa dobrze zdanej matury. Wiedząc co musisz umieć jesteś w stanie lepiej przygotować się do tego egzaminu dojrzałości.

Nie odpuszczaj nauki

Nie chce mi się, jestem zmęczony, zacznę jutro rano – te i wiele innych wymówek używał każdy z nas. Postaraj się ich unikać. Z doświadczenia wiemy, że nie wstaniesz rano wcześniej i nie powtórzysz zaległego materiału. Bardzo ważne jest słuchać swojego ciała, jednak zbyt często to zmęczenie lub złe samopoczucie jest naszą winą. Zamiast iść spać lub odpocząć, wolimy włączyć film lub oglądać filmiki na social mediach. Takie krótkie czynności zmieniają chemię naszego mózgu i coraz ciężej jest nam robić rzeczy, które musimy.

Dobrą praktyką jest nagradzanie się 15 minutami wybranej przez was przyjemnej czynności za każdą godzinę tej mniej przyjemnej pracy. Ważne, by te nagrody nie były od razu po skończonej godzinie, a na przykład wieczorem lub po południu.

Zorganizuj sobie pomoc

Jeśli przygotowania do matury z angielskiego przyprawiają cię o ból głowy to postaraj się o jakąś pomoc. Możesz poprosić rodziców lub nauczycieli. Nauczyciele jednak mogłem nie mieć czasu by pomóc Tobie z wieloma rzeczami, rodzice mogą nie mieć doświadczenia z nauką do matury. Tutaj z pomocą przychodzi nam platforma Preply. Znajdziesz na niej setki doświadczonych nauczycieli, którzy z chęcią pomogą Ci przygotować się i zdać maturę na 100%!

Jest to platforma płatna, jednak pierwsze zajęcia są darmowe. Każdy nauczyciel na własną cenę, a zaczynają się one już od 10 zł. Zachęcamy was do wypróbowania tej platformy już teraz. Nie czekajcie z przygotowaniami, z pomocą lub z działaniem na ostatnią chwilę. Im wcześniej zaczniecie tym lepiej dla was i waszej przyszłości.

Nie skupiaj się na błędach

Nie skupiaj się na tym co robisz źle. Skupianie się na błędach będzie cię rozpraszało i powodowało zniechęcenie do nauki. Skup się na tym co już umiesz, co udało ci się powtórzyć, skup się na tym co udało ci się nauczyć, na czymkolwiek pozytywnym. Błędy będziesz popełniać całe życie więc lepiej zmienić do nich stosunek i po prostu się na nich uczyć.

Ucz się wieloma sposobami

Przygotowanie do matury to nie tylko książka, to również inne dodatkowe materiały, które pomogą ci zdobyć potrzebną wiedzę. Możesz wspomagać się darmowymi materiałami dostępnymi w internecie, możesz dodatkowo używać jakiejś aplikacji do nauki języka – żaden z tych dodatkowych sposobów Ci nie zaszkodzi. Pomogą ci one zdobywać nowe słownictwo lub ćwiczyć to co było dawno temu. Bardzo często zapominamy o podstawach, a to one są najważniejsze w użytkowaniu języka obcego.

Autor |2022-09-09T12:21:14+02:009 września 2022 12:21|Kategorie: Newsy, Polecamy|1 komentarz

1 komenarz

  1. Stumble guys 3 listopada 2022 w 09:40 - Odpowiedz

    This is such a great blog. Thank you for sharing your talent with everyone. You are an inspiration.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.