Jesteś tutaj:-, Newsy, Zdrowie-Bolt nawiązał współpracę z Fundacją Feminoteka

Bolt nawiązał współpracę z Fundacją Feminoteka

Bolt bardzo poważnie podchodzi do kwestii bezpieczeństwa w przejazdach i sprzeciwia się wszelkim aktom agresji i przemocy wobec pasażerów/pasażerek oraz kierowców/kierowczyń.

 

Dlatego jeszcze w marcu opublikowaliśmy nasze zobowiązanie, zebrane w Standardy bezpieczeństwa w przewozach osób taksówką. Teraz ogłaszamy nawiązanie współpracy z Fundacją Feminoteka, z której pomocą podejmiemy szereg działań prewencyjnych, edukacyjnych i szkoleniowych.

Wobec naruszeń bezpieczeństwa i zdrowia użytkowników aplikacji, Bolt stosuje zasadę “zero tolerancji”. Aby jeszcze wzmocnić ten przekaz, opublikowaliśmy w marcu nasze zobowiązanie dot. bezpieczeństwa, a teraz ogłaszamy rozpoczęcie współpracy z Fundacją Feminoteka, która niesie pomoc kobietom doświadczającym przemocy.

 

W ramach tej współpracy powstaną treści szkoleniowe dla kierowców zarówno w formie artykułów jak i specjalnie opracowanego webinaru edukacyjnego. Ponadto Fundacja ponownie przeszkoli pracowników firmy Bolt, którzy na co dzień mają kontakt z użytkownikami aplikacji, aby zapewnić im niezbędne narzędzia i umiejętności komunikacyjne, a szukającym wsparcia pomoc na najwyższym poziomie.

Od teraz, osoby poszkodowane, wymagające wsparcia psychologicznego, będą kierowane bezpośrednio do Fundacji Feminoteka, która udzieli im niezbędnej pomocy i opieki.

 

Poprzez edukację, szerzenie dobrych standardów i przedstawienie jasnych kryteriów niedopuszczalnych zachowań, możemy wpłynąć na poziom bezpieczeństwa kobiet korzystających z usług firmy Bolt. Chcemy dać we współpracy naszą wiedzę i wspólnie działać w kierunku zwiększania świadomości o standardach antyprzemocowych i antydyskryminacyjnych – mówi Jolanta Gawęda z Fundacji Feminoteka.

 

Fundacja Feminoteka to działająca od 2005 roku organizacja ekspercka wspierająca kobiety z doświadczeniem przemocy, zwłaszcza seksualnej. Prowadzi telefon przeciwprzemocowy, oferuje bezpłatne wsparcie prawne, psychologiczne i terapeutyczne. Edukuje, szkoli, organizuje akcje, pisze petycje, opinie, wydaje publikacje na temat przeciwdziałania przemocy. Działa na rzecz likwidacji dyskryminacji ze względu na płeć we wszystkich sferach życia społecznego, publicznego i kulturalnego.

Autor |2022-05-04T19:33:07+02:004 maja 2022 19:00|Kategorie: Bez kategorii, Newsy, Zdrowie|Tagi: , , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile