Jesteś tutaj:---95% mniej plastiku – OPPO pokazało, co zrobiło w zakresie zrównoważonego rozwoju

95% mniej plastiku – OPPO pokazało, co zrobiło w zakresie zrównoważonego rozwoju

Podczas MWC 2022 zostaną zaprezentowane kolejne ekologiczne rozwiązania

Tuż przed Barcelona Mobile World Congress 2022 OPPO przedstawiło raport pt. 2021 OPPO Sustainability. Materiał opisuje szczegółowo działania producenta na rzecz zrównoważonego rozwoju i ekologii w kontekście całego cyklu życia produktu. Inicjatywa wpisuje się w misję marki Technology for Mankind, Kindness for the World.

OPPO zobowiązało się do wdrażania światowych standardów zrównoważonego pakowania 3R+1D [Redukować (Reduce), Ponowne użyć (Reuse) i Poddać recyklingowi (Recycle) i Degradowalny (Degradable) i prowadzi działania w celu zmniejszania wagi opakowań, ponownego wykorzystywania materiałów pochodzących z recyklingu oraz stosowania w opakowaniach materiałów biodegradowalnych i nadających się do recyklingu.

Producent rozpoczął zmiany od rynku europejskiego. W około 45%, opakowania wykonane są z włókien pochodzących z recyklingu, a ilość użytego w nich plastiku zmalała w sumie od tego czasu o 95%. W przypadku niektórych elementów, których jeszcze nie udało się zastąpić, firma używa w pełni biodegradowalnego polimeru – poliaktydu (kwas mlekowy).

image processing20220222 32164 yq34ue

Smartfon w zielonej odsłonie

W przypadku urządzeń, w celu zwiększenia trwałości produktu, OPPO zaprezentowało z kolei Battery Health Engine. Rozwiązanie zostało stworzone, by wydłużyć żywotność ogniwa. Dzięki tej technologii wydajność akumulatora może utrzymywać się na poziomie 80% nawet po 1600 cyklach ładowania i rozładowania.
Dodatkowo OPPO stworzyło system recyklingu produktów, oferując usługi wymiany na rynkach krajowych oraz międzynarodowych, aby promować w ten sposób recykling i ponowne wykorzystanie zużytych smartfonów. Do tej pory w Chinach, w ramach programu, poddano recyklingowi ponad 1,2 mln telefonów, co przekłada się na ponad 216 ton elektroodpadów. W Unii Europejskiej i innych regionach OPPO zapewnia wsparcie finansowe lokalnym systemom recyklingu, uczestniczy w programie recyklingu odpadów opakowaniowych Green Dot oraz współpracuje z profesjonalnymi firmami recyklingowymi.

image processing20220222 32166 xun2p4Autor |2022-02-24T13:47:42+02:0024 lutego 2022 17:00|Kategorie: Newsy|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.