Jesteś tutaj:---Charakterystyka i wyzwania Bitcoina w świecie rzeczywistym

Charakterystyka i wyzwania Bitcoina w świecie rzeczywistym

Wykorzystanie Bitcoina osiągnęło obecnie niewątpliwie najwyższy poziom. Jednakże, wiele nieporozumień wciąż otacza tę wirtualną walutę. Co więcej, niektórzy mają wątpliwości co do powodów używania lub przyjmowania Bitcoina. Spowodowane jest to faktem, że ta wirtualna waluta jest stosunkowo nowa i używa różnych algorytmów. Dodatkowo, tym cyfrowym pieniądzem handluje się w niekonwencjonalny sposób. Jednak ważne jest, aby rozważyć zalety lub pozytywne cechy tej waluty cyfrowej. Istotne są również wyzwania z nią związane.

Cechy Bitcoina

Oto niektóre z cech Bitcoina w świecie rzeczywistym.

Należą do nich:  

Wysoka kapitalizacja rynkowa i dzienny wolumen obrotów 

Kapitalizacja rynkowa Bitcoina dotyczy całkowitej wartości tokenów znajdujących się w danym momencie w obiegu. Podczas gdy kapitalizacja rynkowa dla tej waluty cyfrowej pozostaje wysoka od jakiegoś czasu, inne nie są tak szeroko dostępne. W związku z tym, inne waluty cyfrowe mają stosunkowo niską kapitalizację rynkową. Ponadto, Bitcoin ma wyższy wolumen obrotów, dzięki czemu większość ludzi uważa go za odnoszący większy sukces.

Akceptacja Bitcoina 

Kryptowaluta nie będzie miała większego zastosowania, jeśli firmy i znaczący sprzedawcy nie zaakceptują jej w obrocie handlowym. Dlatego właśnie Bitcoin pozostaje popularną wirtualną walutą dzięki swojej powszechnej akceptacji i wykorzystaniu. Obecnie tysiące handlowców na całym świecie używa Bitcoina, co zwiększa jego akceptację i zastosowanie jako środka wymiany.

Sposoby weryfikacji

Każda waluta cyfrowa wykorzystuje unikalną metodę weryfikacji. Jednak Proof of Work (dowód pracy) jest najbardziej powszechną metodą weryfikacji dla kryptowalut. Posługując się tą metodą górnicy używają komputerów do rozwiązywania złożonych problemów matematycznych. Inną metodą weryfikacji dla kryptowalut jest Proof of Stake (dowód stawki). Tutaj użytkownicy z dużymi udziałami w kryptowalutach weryfikują transakcje. Proof of Stake wymaga stosunkowo niskiej mocy obliczeniowej w porównaniu z Proof of Work.

Wyzwania przed jakimi stoi Bitcoin

Chociaż Bitcoin doświadczył astronomicznego wzrostu na przestrzeni lat, stoi przed nim kilka wyzwań.

Poniżej kilka z nich: 

Niezawodność i bezpieczeństwo

Bitcoin jest ulubioną metodą płatności zarówno dla przestępców, jak i hakerów, ponieważ jest cyfrowy i pozwala użytkownikom na dokonywanie transakcji niemal anonimowo. W związku z tym, niektórzy ludzie są ostrożni w używaniu Bitcoin, zwłaszcza po tym, jak przestępcy zhakowali jedną z największych giełd kryptowalutowych i okradli ją z około 69 milionów dolarów. Takie przypadki sprawiają, że niektórzy ludzie niechętnie korzystają z tej wirtualnej waluty, ponieważ nie chcą stracić pieniędzy.

Niewielka regulacja lub jej brak

Większość ludzi nie rozumie, jak działa Bitcoin. Podczas gdy niektórzy zarabiają na handlu Bitcoinami na giełdach kryptowalutowych, takich jak Bitcoin Prime, inni jeszcze nie pojmują, jak działa ta wirtualna waluta. Zasadniczo platformy te pozwalają ludziom handlować Bitcoinem dla zysków. Używają zaawansowanych algorytmów do analizy rynku i dostarczają informacji o rynku kryptowalutowym w czasie rzeczywistym. Być może, możesz odwiedzić patterntraders.pl aby uzyskać więcej informacji.

Niemniej jednak, niskie lub żadne regulacje prawne sprawiają, że niektórzy ludzie niechętnie akceptują tę wirtualną walutę. Dodatkowo, uzyskanie licencji na założenie firmy zajmującej się obrotem kryptowalutami jest trudne w niektórych krajach. A to stanowi przeszkodę dla niektórych osób w inwestowaniu w Bitcoin.

Wysoka Zmienność

Od 2016 roku cena Bitcoina wzrosła o około 100%. Jego udział w ilości waluty cyfrowej również gwałtownie się zmniejszył ze względu na obecność prawie 700 konkurentów. Co więcej, udział Bitcoina w rynku spadł z 85% do 50% w poprzednim roku. Wszystkie te aspekty wskazują na niestabilność tej wirtualnej waluty i jest to jeden z powodów, dla których niektórzy ludzie są ostrożni w jej zaakceptowaniu.

Dyskusja dotycząca skalowania 

Eksperci i entuzjaści Bitcoina podkreślają, że blockchain, technologia stojąca za Bitcoinem, ma znaczny potencjał. To dlatego niektóre firmy przyjmują Bitcoina, aby obniżyć opłaty i czas transakcji za pomocą tej wirtualnej waluty. Jednak wiele osób i firm na świecie nie odczuwa jeszcze wpływu tej technologii. Dlatego też niektórzy użytkownicy Bitcoina powracają do swoich dotychczasowych walut.

Przemyślenia końcowe

Bitcoin posiada wiele cech, które czynią go idealną walutą dla obecnej ery cyfrowej. Jednakże, wciąż stoi przed nim wiele wyzwań, które należy pokonać, aby mógł osiągnąć większą akceptację i być szerzej wykorzystywany na całym świecie.

 

 

Autor |2021-10-20T13:05:54+02:0020 października 2021 13:05|Kategorie: Newsy|0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.