Jesteś tutaj:-, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Samsung, Sprzęt, Telefony-7 zasad autoryzowanych centrów serwisowych Samsung

7 zasad autoryzowanych centrów serwisowych Samsung

Kiedy potrzebujemy wsparcia z naszym telefonem czy tabletem, zazwyczaj udajemy się do autoryzowanego centrum serwisowego. Czy wiemy jednak, co konkretnie oferują oraz czym charakteryzują się tego typu punkty? Samsung podsumował zasady, jakie stosowane są w centrach serwisowych Samsung oraz to w jaki sposób wpływają na satysfakcję i opinie klientów. O wysokiej jakości serwisów świadczy także uhonorowanie firmy tytułem „Gwiazdy Jakości Obsługi 2021 roku”.

 

Tylko oryginalne części z zachowaniem gwarancji

Jedną z najważniejszych cech autoryzowanych centrów serwisowych jest pewność użytkowania tylko oryginalnych części, które gwarantują wysoką jakość działania produktu oraz fakt, że dana część będzie w pełni kompatybilna z innymi elementami smartfona czy tabletu.

Co więcej, w takim serwisie klient otrzymuje raport z naprawy urządzenia, w którym są wyszczególniane wymienione części. Każda z nich ma swój unikalny kod/index. Dzięki temu w dowolnym momencie użytkownik może wrzucić do wyszukiwarki google kod części i pojawi się informacja o wymienionym elemencie oraz jego oryginalności.

 

serwis 4

 

Własne narzędzia diagnostyczne

Kolejną charakterystyczną cechą jest to, że autoryzowane centra serwisowe korzystają z zaawansowanego software’u, napisanego przez producenta, pod każdy model telefonu czy tabletu. Ponadto serwisy z autoryzacją używają specjalistycznych narzędzi, które nie uszkadzają telefonu podczas naprawy. Dodatkową pewność klientowi daje fakt, że każde autoryzowane centrum serwisowe przed oddaniem produktu wypełnia raport, który opisuje wykonane testy, w tym: poprawnego ładowania baterii, obsługi dotykowej ekranu, łączności wi-fi, testy aparatu, mikrofonu czy głośników, a nawet testu szczelności w przypadku urządzeń posiadających certyfikat IP. Raport jest podpisany przez technika, który wykonywał testy, a przed oddaniem telefonu dokonał sterylizacji urządzenia dla bezpieczeństwa klienta.

 

serwis 3

 

Wykwalifikowana obsługa

W przypadku autoryzowanych centrów serwisowych każdy z serwisantów przeszedł cykl szkoleniowy, podczas których sprawdzane były jego umiejętności teoretyczne i praktyczne. Podczas pandemii COVID-19 szkolenia odbywały się w formie online, gdzie oprócz testów znajomości zagadnień technicznych, pracownicy prezentowali swoją wiedzę przed zespołem wsparcia technicznego Samsung oraz w trakcie cyklicznych audytów autoryzowanych punktów serwisowych.

 

Bateria w prezencie od serwisu

Autoryzowane serwisy odznaczają się także jasną polityką cenową. Ceny oraz adresy punktów serwisowych dostępne są na stronie producenta w dziale „Wsparcie”. W ramach dodatkowego benefitu część klientów może otrzymać wymianę baterii w prezencie przy wymianie wyświetlacza, aby zyskać jeszcze sprawniejsze urządzenie (dotyczy smartfonów serii S, Note oraz Z i Fold z wyjątkiem Galaxy S6 i S7).

 

W duchu eko

W serwisach z autoryzacją, Samsung dba również o środowisko naturalne. Prowadzi projekty, które są zorientowane na monitorowanie zużycia energii i nieustanne poszukiwanie sposobów na jej ograniczenie, zarządzanie utylizacją elektroodpadów czy żywotność eksploatacyjną materiałów.

 

Zachowanie gwarancji

W przypadku naprawy w serwisie autoryzowanym Samsung, każda nowa część jest objęta swoją gwarancją, a klient zachowuje ciągłość gwarancji produktu oraz ważności certyfikatu szczelności IP (normy szczelności na wodę i kurz).

 

Rekomendacja klientów

Opinia Klientów jest największym wyróżnikiem serwisu. W tym roku centra serwisowe Samsung po raz kolejny zostały nagrodzone tytułem Gwiazdy Jakości Obsługi . To coroczne wyróżnienie dla firm, które reprezentują najwyższe standardy obsługi, przyznawane na podstawie wyników badania satysfakcji klientów. Klienci docenili wysokie standardy obsługi, takie jak jakość, solidność, przyjazność czy zaufanie.Autor |2021-05-10T23:59:23+01:0011 maja 2021 08:00|Kategorie: Android, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Samsung, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.