Jesteś tutaj:---Flota Banku BNP Paribas coraz bardziej eko – Niemal dwa razy więcej hybryd niż rok temu

Flota Banku BNP Paribas coraz bardziej eko – Niemal dwa razy więcej hybryd niż rok temu

Bank BNP Paribas konsekwentnie zastępuje samochody służbowe z tradycyjnym napędem autami bardziej przyjaznymi dla środowiska. W ciągu roku niemal podwoił liczbę samochodów hybrydowych w swojej flocie. Po zakończeniu planu realizowanego w 2020 roku hybrydy będą stanowiły ponad 70% samochodów klasy B używanych przez Sieci Oddziałów Detalicznych banku.

 

– Od kilku lat Bank BNP Paribas wprowadza do swojej floty auta z alternatywnym napędem pozwalającym ograniczać emisję szkodliwych substancji. Dalsze poszerzanie floty o auta ekologiczne to jeden z elementów działań banku na rzecz środowiska. Dzięki konsekwentnej realizacji tego programu nasze hybrydy jeżdżą już nie tylko w największych aglomeracjach, ale pojawiły się też na ulicach mniejszych miast – mówi Marek Andruchów, Dyrektor Biura Administracji w Banku BNP Paribas.

 

Flota banku liczy obecnie dwa samochody w pełni elektryczne oraz 174 z napędem hybrydowym. Wliczają się do nich 42 zakupione w tym roku Toyoty Yaris, z których korzystają pracownicy sieci oddziałów. Wybrany model to hybrydowy, pięciodrzwiowy hatchback z silnikiem 1.5 oraz inteligentnym systemem zmiennych faz rozrządu VVT-i, o mocy 116 KM. Samochód wyposażony jest w bezstopniową automatyczną skrzynię biegów ułatwiającą korzystanie z auta, szczególnie w mieście. Dzięki wymianie samochodów służbowych na hybrydy Bank BNP Paribas systematycznie obniża emisję spalin swojej floty. Hybrydy Toyoty zużywają o kilka litrów paliwa mniej niż porównywalne auta benzynowe i emitują znacznie mniej szkodliwych substancji niż samochody z silnikiem diesla.

 

– Sukcesywnie powiększając naszą flotę samochodów z alternatywnymi napędami, podnosimy również poziom bezpieczeństwa, a dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, poprawiamy także komfort naszych pracowników – mówi Adrian Chajec, Ekspert ds. Administracji w Banku BNP Paribas.

 

Ograniczanie negatywnego wpływy na środowisko to jeden z filarów strategii odpowiedzialnego biznesu Banku BNP Paribas. Jednym z jego elementów są inicjatywy na rzecz ekomobilności, które obejmują nie tylko sukcesywną wymianę floty na bardziej ekologiczną. Pracownicy korzystający z samochodów służbowych mogą doskonalić swoje umiejętności w ramach Akademii Bezpiecznej Jazdy. W 2019 roku z możliwości tej skorzystało ponad 200 osób. Bank zachęca też do carpoolingu oraz carsharingu oraz zapewnia odpowiednią infrastrukturę osobom dojeżdżającym do pracy rowerem.Autor |2020-12-09T12:58:43+01:009 grudnia 2020 12:58|Kategorie: Newsy|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.