Jesteś tutaj:-, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Poradniki-Jak stworzyć stronę internetową na WordPressie i na co zwrócić uwagę?

Jak stworzyć stronę internetową na WordPressie i na co zwrócić uwagę?

Promocja

Nawet jeśli dopiero od niedawna interesujesz się założeniem własnej strony internetowej, to pewnie i tak nazwa „WordPress” obiła Ci się o uszy lub wyświetliła na ekranie niejeden raz. Nie bez powodu. WordPress ułatwia stworzenie własnej witryny i jej obsługę w bardzo dużym stopniu i pewnie dlatego jest tak popularny. Dlatego w tym artykule podpowiemy, jak stworzyć z jego wykorzystaniem własną stronę WWW.

WordPress to najpopularniejszy system zarządzania treścią, czyli CMS (ang. Content Management System) na świecie. Choć ma konkurencję, pozostaje najbardziej lubianym i dla większości użytkowników najbardziej intuicyjnym systemem. Z jego wykorzystaniem powstają zarówno proste wizytówki internetowe, strony hobbystyczne, jak i strony firm – małych, średnich, a także dużych korporacji.

Skąd ta popularność? Do rozwoju własnego projektu na WordPressie możemy użyć aż 55 tys. dostępnych wtyczek, które znacząco ułatwiają tworzenie strony WWW i jej obsługę. Nie kodujesz stron WWW? Wybierz rozszerzenie będące kreatorem, który pomaga budować witrynę z gotowych modułów. Dopiero uczysz się SEO i pozycjonowania stron? Zainstaluj wtyczkę, która będzie Ci podpowiadać, jak robić to dobrze krok po kroku. Jeśli szukasz jakiegoś rozwiązania związanego z działalnością w Internecie, jest ogromne prawdopodobieństwo, że istnieje wtyczka do WordPressa, która załatwia Twoją sprawę.

Jak stworzyć stronę na WordPressie w prosty sposób?

Żeby odpowiedzieć na to pytanie, znów wspomnimy o wtyczkach. Tym razem takich, które działają jak kreator stron internetowych. Dlaczego w takim razie nie stworzyć strony w usłudze typu kreator stron? Po pierwsze dlatego, że sam kreator nie będzie zbudowany na WordPressie, a to właśnie najpopularniejszy CMS na świecie da Wam dużo większe możliwości rozwoju. Będziecie dzięki niemu bardziej elastyczni i skuteczniej wykonacie m.in. efektywne pozycjonowanie witryny w Google.

Jedną z popularnych wtyczek pomagających w prosty sposób budować stronę na WordPressie jest Elementor. W jego ramach mamy do wyboru szablony graficzne oraz gotowe widżety. Możemy je uzupełniać naszymi treściami i multimediami. Korzysta z niego kilka milionów użytkowników. Elementor jest dostępny za darmo, ale jeśli chcemy korzystać z większych możliwości, jakie oferuje, możemy zdecydować się na pakiety płatne. Oferują one więcej możliwości – dodatkowe szablony, widżety oraz dostęp do supportu i aktualizacji.

Oprócz Elementora popularnym rozwiązaniem jest również Divi. Oferuje podobne możliwości, co Elementor, jednak różni się interfejsem oraz zaawansowanymi opcjami. Twórcy Divi inaczej podchodzą też do sprzedaży swojego rozwiązania. Nie ma wersji darmowej – możemy zdecydować się na licencję roczną lub wykupienie wieczystej licencji. Na pocieszenie pozostaje deklaracja producentów, że w przypadku braku satysfakcji, zwrócą pieniądze za Divi w ciągu 30 dni od zakupu. Warto jednak wspomnieć, że ten kreator oferuje naprawdę wiele możliwości i również cieszy się zaufaniem dużej społeczności użytkowników.

Gdzie umieścić stronę stworzoną na WordPressie?

Obok stworzenia strony na WordPressie równie ważną kwestią jest, gdzie ją umieścimy. Mowa oczywiście o odpowiednim hostingu. Nie wolno bagatelizować tej kwestii. Możemy stworzyć piękną i funkcjonalną stronę na WordPressie, ale jeśli będzie ona bazować na niestabilnym i wolnym hostingu, klienci szybko zniechęcą się do korzystania z niej.

Najlepiej wybrać sprawdzone rozwiązanie, którego twórcy od początku myśleli o użytkownikach WordPressa. Tak jest w przypadku usługi Hosting WordPress w home.pl.

W jego ramach otrzymujemy przestrzeń na dyskach SSD, które przyśpieszają ładowanie się stron na WordPressie (zwykły hosting oferuje najczęściej wolniejsze dyski HDD). Ponadto w ramach opisywanego hostingu instaluje się WordPressa jednym kliknięciem w panelu klienta, a samych instancji najpopularniejszego CMS-a można mieć od 5 (pakiet Start) do nieskończoności (pakiet Premium). Hosting WordPress możemy zamówić razem z certyfikatem SSL, który chroni dane użytkowników strony i jest dziś praktycznie niezbędny – witryny, które go nie posiadają, są oznaczane przez przeglądarki jako niezabezpieczone, co znacznie obniża ich wiarygodność.

Hosting WordPress zapewnia też pełną kompatybilność z wtyczkami WordPressa. W ramach każdego pakietu wykonywany jest backup danych do 7 dni wstecz, więc w razie przypadkowego usunięcia ważnej zawartości z serwera jesteś w stanie ją odzyskać.

Nieograniczone możliwości WordPressa

Przedstawiliśmy jedynie niektóre możliwości dotyczące tego, jak można wykorzystać WordPressa i jak zorganizować dla niego odpowiednią przestrzeń. Dzięki wielkiej społeczności skupionej wokół popularnego CMS-a możesz praktycznie w każdej chwili skorzystać z wyszukiwarki i odnaleźć ciekawe rozwiązania – najczęściej opierające się o odpowiednie wtyczki. Grunt to Twój pomysł. Życzymy Ci powodzenia w jego realizacji!

 Autor |2020-10-23T12:59:30+01:0023 października 2020 12:59|Kategorie: Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Poradniki|1 komentarz

1 komenarz

  1. Kamil 16 listopada 2020 w 18:08 - Odpowiedz

    Zapraszam do wideo poradnika, gdzie krok po kroku dowiesz się jak stworzyć stronę na WordPressie.
    https://www.youtube.com/watch?v=baO4EtWeoJg

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.