Jesteś tutaj:-, Newsy, Top7-TP-Link Archer VR2100 – uniwersalny router z obsługą technologii Super VDSL i OneMesh

TP-Link Archer VR2100 – uniwersalny router z obsługą technologii Super VDSL i OneMesh

Archer VR2100 to uniwersalny router z obsługą technologii DSL najnowszej generacji – Super VDSL (VDSL2 profil 35b), która umożliwia pobieranie danych za pomocą łącza telefonicznego z prędkością nawet 350 Mb/s. Jest to wartość aż 3,5 razy wyższa niż w przypadku VDSL2 – technologii poprzedniej generacji. Co ważne, wbudowany w Archera VR2100  modem jest wstecznie kompatybilny ze standardami VDSL2, ADSL2+, ADSL2 oraz ADSL, co gwarantuje bezproblemową pracę niezależnie od technologii stosowanej przez dostawcę Internetu.

Archer VR2100 overview 01

Za dystrybucję sygnału WiFi w domu odpowiada mocny układ radiowy w standardzie 802.11ac (WiFi5). Archer VR2100 zapewnia prędkości dochodzące do 1733 Mb/s w paśmie 5 GHz oraz do 300 Mb/s
w paśmie 2,4 GHz. W sumie domownicy dostają do dyspozycji aż 2,1 Gb/s łącznej przepustowości! Dzięki temu nowy router świetnie się  sprawdzi podczas jednoczesnego streamowania filmów w jakości Full HD, grania w gry sieciowe oraz pobierania dużych plików. Domownicy nie muszą się martwić o braki
w przepustowości połączenia, nawet jeśli z routerem łączy się wiele urządzeń, np. komputery, smartfony, tablety, smart TV itp. Zastosowana w nim technologia MU-MIMO 4×4 pozwala na obsługę wielu urządzeń w tym samym czasie, znacząco redukując opóźnienia i zwiększając wydajność całej sieci.

Za połączenia kablowe odpowiadają cztery gigabitowe porty Ethernet (LAN). Zapewniają one podłączonym urządzeniom pracę z najwyższa wydajnością, co jest szczególnie ważne dla osób, które streamują filmy
w jakości HD, czy biorą udział w rozgrywkach sieciowych.  Do podłączenia drukarki lub dysku zewnętrznego służy szybki port USB 3.0, który oferuje nawet 10-krotnie wyższą wydajność niż porty w poprzednim standardzie USB 2.0.

Jedną z najważniejszych zalet routera Archer VR2100 jest możliwość korzystania praktycznie z dowolnego typu łącza: VDSL/ADSL, kablowych, modemu światłowodowego, a nawet 3G/LTE, za sprawą obsługi modemów USB. Dzięki temu użytkownicy nie muszą wymieniać routera  w przypadku zmiany operatora internetowego. Internet LTE może również służyć jako łącze zapasowe, które pozwala na zabezpieczenie się na przykład przed czasowymi problemami pod stronie dostawcy Internetu.

TP-Link Archer VR2100 – uniwersalny router z obsługą technologii Super VDSL i OneMesh

Archer VR2100 obsługuje technologię OneMesh, dzięki czemu współpracując z innymi urządzeniami od TP-Link, tworzy jednolitą sieć Mesh. Technologia OneMesh, dzięki płynnemu roamingowi, zapewnia ciągłą transmisję danych podczas przemieszczania się użytkownika po domu. Urządzenia znajdujące się w sieci WiFi są automatycznie łączone z routerem lub wzmacniaczem o najsilniejszej w danym momencie sile sygnału. Proces ten jest niezauważalny dla użytkownika, dzięki czemu korzystanie z Internetu jest niebywale swobodne i bardzo wygodne.

Rozbudowane funkcje kontroli rodzicielskiej gwarantują bezpieczeństwo najmłodszym użytkownikom Internetu. Każdy domownik (a także gość) może posługiwać się osobnym profilem z ustalonymi limitami czasowymi oraz założonymi filtrami, które w zależności od wieku będą blokowały dostęp do danych treści. Archer VR2100 wyposażono także w QoS (Quality of Service), aby korzystanie z Internetu było w pełni bezpieczne i wydajne.

Konfiguracja i zarządzanie routerem są banalnie proste. Wystarczy zainstalować aplikację TP-Link Tether (dostępną na urządzenia z systemem Android i iOS), a następnie podążać za wskazówkami wyświetlanymi na ekranie smartfona.

Co ważne, router posiada ochronę odgromową, która zabezpiecza urządzenie przed uszkodzeniami elektroniki spowodowanymi gwałtownymi burzami.

Router objęty jest 36-miesięczną gwarancją producenta. Więcej informacji na temat Archer VR2100 dostępnych jest na stronie internetowej.

Źródło:
tp-link


Autor |2020-05-13T13:47:33+02:0013 maja 2020 13:47|Kategorie: Internet, Newsy, Top7|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.