Jesteś tutaj:-, Rynek, Top7-NFLX zalicza spadki, inwestorzy przenoszą fundusze w akcje innych spółek

NFLX zalicza spadki, inwestorzy przenoszą fundusze w akcje innych spółek

Pandemia koronawirusa ma ogromny wpływ na to co dzieje się w firmach na całym świecie. Większość firm zgłasza utratę dochodów od czasu wybuchu pandemii. Jednym z powodów jest to, że wiele krajów na całym świecie jest zamrożonych. Z tego powodu cierpi również amerykański rynek akcji. Wiele firm obserwuje spadki cen akcji. Na rynku występuje duża zmienność, co sprawia, że inwestorzy niezbyt chętnie inwestują swoje pieniądze.

Warto jednak nadmienić, że są firmy, które mają się teraz naprawdę dobrze. Jedną z takich firm jest z pewnością platforma Netflix, która zdecydowanie czerpie korzyści z obecnej sytuacji spowodowanej koronawirusem. Ze względu na pandemię ludzie na całym świecie zostali zmuszeni do pozostania w domu, a co za tym idzie mają więcej czasu na nadrobienie zaległości filmowych lub innych programów, które proponuje serwis Netflix. Nic więc dziwnego, że serwis zyskuje znacznie większy ruch.

Spadek kursu akcji NETFLIX

Akcje Netflix miały słabe otwarcie w poniedziałek, 18 maja 2020 r. Akcje zostały zamknięte po cenie 454,19 USD w piątek, 15 maja 2020 r. To była najwyższa cena Netflix w 2020 r. Cena spadła o prawie 10 USD, zaledwie pół godziny przed otwarciem rynku w poniedziałek i wynosiła 445,96 USD tuż po otwarciu. NFLX przez resztę dnia zaliczał wzrosty i na koniec dnia zamknął się w cenie 452,58 USD. Był to spadek o 1,61 USD lub 0,35% w ciągu dnia.

Dlaczego akcje zaliczyły spadki?

Akcje Netflix spadły, gdy inwestorzy zaczęli lokować swoje pieniądze w inne firmy. W momencie, gdy Moderna Inc. poinformowała o udanej próbie wstępnej szczepionki przeciwko koronawirusowi w poniedziałek, 18 maja 2020 r., spowodowało to nagły wzrost ceny akcji na rynku. Ponadto pojawiły się wiadomości z całego świata, że ​​niektóre gospodarki ponownie się otwierają. W ten sposób inwestorzy zaczęli lokować swoje pieniądze w akcje spółek, które osiągnęłyby znacznie lepsze wyniki po odmrożeniu gospodarki. Ponieważ sukces Netflix zależy od osób pozostających w domu, to po odmrożeniu gospodarki analitycy przewidują spadki cen akcji spółki w przyszłości.

Netflix podczas pandemii?

Rok 2020 Netflix może uważać za jeden z najlepszych. Kiedy pandemia zaczęła się rozprzestrzeniać w lutym, akcje NFLX były w cenie 358,00 USD na dzień 3 lutego 2020 roku. Od tego czasu akcje stale rosną i osiągają najwyższą wartość 454,19 USD na dzień 15 maja 2020. Na tą chwilę według danych z wykresu cfd broker Plus500 za jedną akcję musimy zapłacić  429,51 USD, czyli o 71,51 USD więcej niż w lutym.

netflix stock

netflix stock

Wydarzenia i decyzje globalnych gospodarek związanych z epidemią koronawirusa, doskonale weryfikują w tym momencie kto zyskał a kto ewidentnie stracił na wybuchu pandemii. W tym momencie jest wiele spółek, które kuszą inwestorów swoimi wysokimi osiągnięciami, ale warto zastanowić, czy nie jest to tylko chwilowy zysk, który zakończy się dużym spadkiem, gdy epidemia złagodzi swoje skutki lub świat opanuje koronawirusa.Autor |2020-05-26T13:35:25+02:0026 maja 2020 13:33|Kategorie: Newsy, Rynek, Top7|0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.