Jesteś tutaj:-, Newsy, Sprzęt, Testy i opinie, Top7-Test xBlitz S4

Test xBlitz S4

Kamerki samochodowe są coraz powszechniej używane. Dzięki przystępnym cenom, może sobie na nie pozwolić każdy kierowca, który chce rejestrować przebieg jazdy. Na rynku dostępne są przeróżne modele przy czym większość z nich wyposażona jest w mini ekranik wyświetlający podgląd z kamery i ułatwiający jej obsługę. Nieco inne podejście do sposobu obsługi kamerki samochodowej znajdziemy w modelu xBlitz S4, który w ogóle nie ma ekranu. Urządzenie jest bowiem obsługiwane przy pomocy smartfona połączone z kamerką przez WIFI. Zalety ? Prostota obsługi, większy ekran do podglądu filmów i możliwość natychmiastowego pobrania pliku na telefon i przekazania go np. na konto w chmurze.

W nowym zestawie dostajemy, oprócz kamerki, zasilacz samochodowy z kablem mini-USB, przejściówkę do kart microSD oraz zapasową naklejkę do montażu na szybie. Urządzenie montowane jest do szyby przy pomocy przyklejanego adaptera i możemy je zabrać do domu. Adapter jest niewielki co oznacza, że kamerkę bez problemu upchniemy tuż za przednim lusterkiem.

xbltiz s4 zawartosc

Zawartość zestawu

Parametry kamerki są następujące:

  • Matryca Sony Exmor IMX 323
  • Kąt widzenia 140 stopni
  • Zasilanie mini-USB
  • Kondensator zamiast standardowej baterii.
  • G-Sensor do wykrywania kolizji
  • Rozdzielczość nagrywania full HD

 

W trakcie jazdy urządzenie sprawowało się poprawnie. Uruchomienie pojazdu powoduje automatyczne włączenie nagrywania a pliki składowane są na karcie pamięci microSD o pojemności do 64 GB. Jakość nagrań w dzień jest dobra, w nocy jednak musimy iść na pewne kompromisy przy tej cenie. O ile łatwo rozpoznać co się dzieje na oświetlonej światłami pojazdu drodze, o tyle numery rejestracyjne są już rozpoznawalne tylko w optymalnych warunkach. Zapisywane filmy zajmują średnio ok 80 MB na każdą zapisaną minutę nagrania w standardzie H.264. Zresztą, spójrzmy na przykładowe nagrania wykonana xBlitzem S4.

 

xblitz s4 noc

Noc

xblitz s4 dzien

Dzień

Producent zrezygnował ze standardowej baterii na rzecz kondensatora. Ma on wystarczający zapas energii żeby zapisać plik w przypadku przerwania zasilania. Nie pozwoli nam jednak na odpięcie urządzenia od kabla i nagrywanie poza autem. Chociaż, patrząc realnie – i tak nikt nie nagrywa filmów kamerką samochodową poza autem, bo od tego są smartfony.

Aplikacja mobilna

Niemal wszystkie funkcje kamerki obsługuje się przy pomocy aplikacji mobilnej Ucam, którą pobieramy z google Play lub Appstore.. Aby połączyć się z kamerką trzeba najpierw zalogować się telefonem do jej sieci WIFI. Jest to wymagane tylko w celu zmiany ustawić lub przeglądania lub pobierania zapisanych w pamięci plików. Do normalnego korzystania z kamerki połączenie telefonu z Xblitzem nie jest konieczne.

Co możemy zatem zmienić w ustawieniach ? Dostępnych parametrów jest sporo. Możemy ustawić rozdzielczość nagrywania (1080P i 720P), ustawić czas nagrywania odcinków filmu, włączyć nagrywanie dźwięku, włączyć wykrywanie ruchu (urządzenie rozpocznie wtedy nagrywanie) a także zdecydować jakie parametry będą wyświetlane na nagranym filmie.

Podsumowanie

Za ok 250 zł dostajemy kamerkę, która można wygodnie obsługiwać przez WIFI dzięki aplikacji.  Jej niewielkie rozmiary pozwalają na montaż za lusterkiem wstecznym a ponieważ nie ma ona ekranu to nie rozprasza kierowcy dodatkowym i zbędnym światłem w kabinie pojazdu. Obsługa funkcji kamerki jest prosta dzięki aplikacji mobilnej. Jakość nagrań dziennych jest satysfakcjonująca, lecz w przypadku nagrań nocnych musimy się pogodzić ze spadkiem ilości detali.Autor |2020-04-20T12:22:12+02:0020 kwietnia 2020 12:18|Kategorie: Gadżety, Newsy, Sprzęt, Testy i opinie, Top7|1 komentarz

1 komenarz

  1. xxx 20 kwietnia 2020 w 19:48 - Odpowiedz

    skoro nie ma baterii to nie ma tez funkcji parkingowych – nie nagra uderzenia

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.