Jesteś tutaj:-, Newsy, Operatorzy, Poradniki, Prepaid, Taryfy, Taryfy komórkowe, Testy i opinie, Top7-Mobile Vikings – oferta dla studenta

Mobile Vikings – oferta dla studenta

Operator Mobile Vikings pojawił się na rynku siedem lat temu i wprowadził spore ożywienie na rynku ze swoimi niedrogimi ofertami na kartę bez umowy. Spodobają się one głównie młodszym odbiorcom, kładącym spory nacisk na cenę. Operator nie ma stacjonarnych punktów sprzedaży, a cały proces zamawiania lub przenoszenia numeru można załatwić online lub przez aplikację mobilną. Przyjrzeliśmy się, jak oferta ta może być wykorzystana przez studenta, który potrzebuje pakietu danych, darmowych rozmów i nie chce być związany umową.

solidny match

Operator oferuje obecnie 3 różne pakiety różniące się ceną i zakresem usług. Student, który chce przede wszystkim darmowych rozmów oraz korzysta z Internetu okazjonalnie przeglądając strony mobilne, powinien zwrócić uwagę na pakiet Solidny Match. W cenie 20 zł miesięcznie oferuje on darmowe, nielimitowane połączenia i SMSy w kraju oraz 0.5 GB Internetu. Zwykle wystarczy to do czytania maili, korzystania z komunikatorów i przeglądania prostych stron w Internecie.

Osoby, które potrzebują więcej Internetu skorzystają zapewne z pakietu Perfekt Match, który za 25 zł miesięcznie oferuje aż 20GB Internetu. Co ciekawe, niewykorzystane GB będą się kumulować, czyli przechodzić na kolejny miesiąc. Można w ten sposób zgromadzić pokaźny zapas danych i wykorzystać wtedy, kiedy będziemy ich potrzebować – na przykład, by obejrzeć za jednym razem cały sezon ulubionego serialu.

Czy 20 GB wystarczy studentowi? Wszystko zależy oczywiście od tego, w jaki sposób korzystamy z Internetu w telefonie. Oglądanie na Netfliksie filmu w standardowej rozdzielczości to ok. 1GB na 1.5 godziny filmu. Zaprzyjaźnione nastolatki, które korzystają z Youtube i Instagrama, zapytane o wykorzystanie danych, zwykle mieściły się w granicach 5-15GB. Studenci potrzebują zwykle więcej. Jeśli pokrywamy wydatki telekomunikacyjne z własnych zarobków lub kieszonkowego, to cena i wielkość pakietu jest dla nas ważna. Dla osób, które aktywnie korzystają z Internetu mobilnego i mają dostęp do WIFI w przypadku maratonów filmowych, 20 GB wystarczy.

perfekt match
ekstra match

Największy pakiet Internetu dostępny jest w ofercie Ekstra Match. Za 35 zł miesięcznie dostajemy w nim 30 GB danych. Także w tym przypadku niewykorzystany transfer danych jest przenoszony na kolejny miesiąc. 30 GB wystarczy nam na ok. 30 godzin mobilnego oglądania filmów. Możemy się nawet pokusić o skonfigurowanie mobilnego routera w telefonie i wykorzystywać dostępny pakiet także na laptopie.

Jak wyglądają pozostałe opłaty? Jeśli chcemy okazjonalnie zwiększyć dostępny limit danych to możemy wykupić dodatkowy pakiet Internetu w cenie 10 zł za 5 GB. Pakiety danych w roamingu kosztują natomiast 16 zł za 1GB i 32 zł za 2 GB i nie różnią się niczym od ceny za 1 GB bez pakietu. Podróżując za granicę zapłacimy 12 gr za minutę połączenia w roamingu UE oraz 16 zł za 1 GB danych.

Podsumowując – student szukający dobrej, nielimitowanej oferty powinien być zadowolony. Nie będąc związanym stałą umową z operatorem, uzyskuje nielimitowane połączenia i spore pakiety danych sięgające 30 GB z darmową kumulacją danych.

Więcej szczegółów na Mobile VikingsAutor |2020-04-22T13:58:16+02:0022 kwietnia 2020 13:50|Kategorie: Internet mobilny, Newsy, Operatorzy, Poradniki, Prepaid, Taryfy, Taryfy komórkowe, Testy i opinie, Top7|1 komentarz

1 komenarz

  1. alfredoo 22 kwietnia 2020 w 16:44 - Odpowiedz

    Bardzo słabo za 20 zł to ja mam 10gb nie polecam .

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.