Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy, Nokia, Oprogramowanie, Rynek, Sprzęt, Top7, Wydarzenia-VMware i Nokia rozszerzają współpracę. Powód? Rozwój chmury w branży telco

VMware i Nokia rozszerzają współpracę. Powód? Rozwój chmury w branży telco

Nokia i VMware ogłosiły rozszerzenie partnerstwa, którego celem jest rozwój wspólnych rozwiązań dla branży telekomunikacyjnej. Firmy chcą wesprzeć dostawców usług (CSP) technologiami opartymi na dużych środowiskach multicloud. W erze nowoczesnych aplikacji, sieci 5G i edge computingu, mają one zagwarantować firmom lepszą wydajność operacyjną, przy minimalizacji kosztów,

W ciągu kilka ostatnich lat branża telekomunikacyjna wiele nowych usług wdrażała głównie dzięki wirtualnym sieciom lub funkcjom bazującym na pojedynczych chmurach obliczeniowych. Dziś w epoce nowoczesnych aplikacji, zależnych od ogromnych ilości danych, szybkich sieci 5G i przetwarzania brzegowego, dostawcy usług telekomunikacyjnych muszą znaleźć nowy sposób na budowanie usług i to w znacznie większej skali. Powodzenie tej strategii zależy od interoperacyjności wielu różnych systemów oraz ich wydajności operacyjnej.

 

„W dzisiejszych, cyfrowych czasach dostawcy usług telekomunikacyjnych nie chcą być zależni od fizycznej infrastruktury. Oczekują, że ich działania wspierać będą rozwiązania natywnie chmurowe, bazujące na dostępie do rożnych dostawców i na różnorodnych sieciach. Dlatego właśnie rozszerzamy współpracę z firmą VMware, by przyspieszyć proces digitalizacji naszych wspólnych klientów, w zgodzie z ich potrzebami i rynkowymi oczekiwaniami” – mówi Bhaskar Gorti, prezes Nokia Software.

 

Dzięki ogłoszonemu partnerstwu firmy chcą zwiększyć jakoś współpracy systemowej między aplikacjami tworzonymi przez Nokię i chmurą Telco Cloud firmy VMware, w tym VMware vCloud NFV. Z technologii tych korzysta wielu wspólnych klientów firm VMware i Nokia. Cieszy nas, że Nokia i VMware postawiły na rozszerzenie współpracy, co ułatwi nam wdrożenia wirtualnych funkcji sieciowych Nokii w oparciu o platformę chmurową VMware. Dla nas stanowi to ogromną wartość, ponieważ korzystamy z usług obu firm. Wierzymy, że partnerstwo to przełoży się na stworzenie sprawnego ekosystemu i wzmocni nasze działania w obszarze cyfrowej transformacji– komentuje Alex Jinsung Choi, wiceprezes ds. strategii oraz innowacji technologicznych w Deutsche Telekom.

W ramach współpracy Nokia i VMware zwiększą także inwestycje na badania i rozwojów wspólnych rozwiązań. W rezultacie dostawcy usług telekomunikacyjnych będą mogli łatwiej oraz szybciej realizować cele swoje biznesowe, przy wykorzystaniu infrastruktury chmurowej VMware, silnie zintegrowanej ze zwirtualizowanymi i kontenerowymi funkcjami sieciowymi firmy Nokia.

 

„W przededniu epoki 5G i dynamicznego rozwoju edge computingu, nasi klienci coraz odważniej inwestują w chmurę telekomunikacyjną, wspierającą wdrożenia kontenerów. Jesteśmy dumni, że dzięki partnerstwu z Nokią przyspieszymy proces adaptacji zwirtualizowanych i kontenerowych funkcji sieciowych. Wspólnie chcemy przygotować sieci naszych klientów na przyszłość” – komentuje Shekar Ayyar, wiceprezes działu Telco and Edge Cloud w VMware.

 

Nokia i VMware już wcześniej pracowały nad stworzeniem rozwiązania umożliwiającego bezproblemowe uruchamianie aplikacji Nokii na platformie VMware Telco Cloud i VMware HCX, która została zaprojektowana, by uprościć procesy migracji aplikacji czy mechanizmy disaster recovery systemów działających tak w chmurach, jak i w centrach danych. Umożliwić to miało klientom przyjęcie strategii multicloud w celu ujednolicenia środowisk sieciowych i informatycznych oraz połączenia ich z chmurami prywatnymi. Ogłoszone partnerstwo jest rozszerzeniem tego projektu.

W ramach współpracy z VMWare, firma Nokia będzie rozwijać program certyfikacji technicznej dla aplikacji sieciowych Nokia VNF, działających na platformie VMware vCloud NFV. Proces ten będzie odbywać się za pośrednictwem dedykowanego VMware Ready for NFV Certification Lab. Nowe laboratorium testowe umożliwi ocenę wydajności danego wdrożenia. Finalnie umożliwi ono dostawcom usług internetowych prawidłową konfigurację nowych środowisk technologicznych w celu uzyskania najlepszych wyników. Dzięki temu Nokia i VMware będą również szybciej i sprawniej obsługiwać swoich klientów,  chcących wdrożyć nowe funkcje i technologie w epoce usług 5G.Autor |2019-11-18T06:21:55+01:0018 listopada 2019 08:00|Kategorie: Aplikacje, Inne, Internet, Newsy, Nokia, Oprogramowanie, Rynek, Sprzęt, Top7, Wydarzenia|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.