Jesteś tutaj:-, Gadżety, Newsy, Sprzęt, Testy i opinie, Top7, Zdrowie-Recenzja AirPro Hoffen – oczyszcza powietrze, ulga dla alergików

Recenzja AirPro Hoffen – oczyszcza powietrze, ulga dla alergików

Zbliża się sezon grzewczy, w trakcie którego w dużych aglomeracjach może wystąpić szkodliwe dla zdrowia zjawisko smogu. Z myślą o tych, którzy dbają o zdrowie i są świadomi zagrożeń związanych z zanieczyszczonym powietrzem, do sieci sklepów Biedronka trafił zaawansowany oczyszczacz powietrza AirPro Hoffen posiadający szereg udogodnień, dzięki którym jest on skuteczny, cichy oraz łatwy w obsłudze. Oczyszczacz powietrza przeznaczony jest do domowego użytku. Co wyróżnia to urządzenie spośród pozostałych oczyszczaczy? Tego za chwilę się dowiemy.

IMG 20191023 112329

AirPro Hoffen

Przede wszystkim, niewielkie rozmiary, AirPro Hoffen wpasuje się w każdy kąt w domu, a jego wygląd z pewnością zwróci uwagę gości. Urządzenie stanowi zatem ciekawy element dekoracyjny nowoczesnego wnętrza. Przejdźmy jednak do zastosowań tego urządzenia, w końcu jego podstawową funkcją jest zapewnienie jakościowego powietrza.

Szybkimi krokami zbliża się sezon grzewczy, a z nim z jeden z najbardziej palących tematów – smog. W efekcie, niemal w całej Polsce odnotowuje się nawet kilkukrotny wzrost stężenia zanieczyszczeń w powietrzu, które również wnika do naszych domów i miejsc pracy. Wiele osób uważa, że ten problem nadal ich nie dotyczy. Niestety na wdychanie szkodliwych substancji takich jak: roztocza oraz pyły, w tym te najniebezpieczniejsze takie jak PM2.5 oraz PM10, jest narażony każdy z nas. Recenzowane przez nas urządzenie dla efektywnego działania zostało wyposażone w trzystopniowy system filtracji powietrza wraz z filtrami H(EPA) i węglowym, dlatego zwalcza najbardziej niebezpieczne zanieczyszczenia jak PM2.5 i PM10. Wszechstronność urządzenia zwiększają trzypoziomowa regulacja prędkości i programowalnym timer. W konsekwencji, przebywanie w pokoju, w którym pracuje oczyszczacz sprawia, że ryzyko dolegliwości alergicznych i chorób może być mniejsze.

IMG 20191023 112548

AirPro Hoffen

Dane techniczne:

 • CADR: 95m3/h
 • Moc: 35W
 • Filtr: wymienny EPA 11
 • Dedykowany do pokojów do 12m2
 • Hałas: <50dB
 • Timer: 2/4/8h
 • 3 tryby pracy: Turbo, Normal, Night
 • Sterowanie: Panel dotykowy
 • Dodatkowe: Oświetlenie LED (wyłączone, delikatne, mocne)
 • Wymiary: 40,3 x 19,5 x 19,5 cm

 

Kultura pracy urządzenia stoi na bardzo wysokim poziomie. Mimo niewielkich rozmiarów oraz małej wagi (zaledwie 2,3 kg), urządzenie Hoffen jest stosunkowo wydajne, a przy tym ciche (poniżej 50 dB, czyli podobnie jak lodówka o wysokiej klasie akustycznej) i łatwe w obsłudze. Tym samym oczyszczacz zapewnia swobodę rozmów oraz spokojny sen, a obsługuje się go za pomocą intuicyjnych przycisków z poziomu panelu sterowania z podświetleniem LED. Praca wentylatorów jest wydajniejsza, dzięki czemu możemy spokojnie oddać się naszym codziennym obowiązkom, podczas gdy oczyszczacz będzie odwalał „brudną” robotę. Oczywiście brud musi gdzieś się zbierać, dlatego otrzymaliśmy aż 3-stopniową filtrację powietrza.

Za efektywną pracę oczyszczacza AirPro odpowiada wydajny wentylator wraz z zestawem trzech filtrów, zapewniając wysoką skuteczność usuwania szkodliwych pyłów. Są to: filtr wstępny, H(EPA) – (Efficiency Particulate Absorber) – (zatrzymuje mniejsze cząsteczki PM2.5 zanieczyszczające powietrze) oraz filtr węglowy (oczyszcza powietrze za pomocą aktywnego węgla, niwelującego szkodliwe substancje chemiczne). Dzięki takiemu połączeniu zabezpieczeń, oczyszczacz AirPro Hoffen gwarantuje bardzo wysoką ochronę przed zanieczyszczeniami. Ponadto, urządzenie charakteryzuje się dobrą wydajnością CADR, która wynosi 95 m3/h. W skrócie oznacza to, że oczyszczacz jest w stanie przez godzinę przefiltrować 95 metrów sześciennych powietrza, dzięki czemu można oszacować ile razy w ciągu doby zostanie one oczyszczone w całym pokoju.

Produkt Hoffen wyposażono bardo intuicyjny panel dotykowy. Za pomocą panelu sterującego można wybierać tryby pracy urządzenia. AirPro Hoffen oferuje aż trzy ustawienia, które pozwolą użytkownikowi dopasować działanie oczyszczacza do swoich potrzeb: turbo (gdy zanieczyszczenie powietrza jest najwyższe), normal i light. Z kolei używając timera możemy również ustawić czas pracy urządzenia. Do wyboru są wartości 2, 4 i 8 godzin. Programowalny timer aktywuje włączenie i/lub wyłączenie oczyszczacza w zaprogramowanym czasie, dzięki czemu można mieć wpływ na jego aktywną pracę będąc nawet poza domem. Zaś przycisk z ikonką światła, pozwala wybrać tryb podświetlenia panelu. Standardowo podświetlenie jest wyłączone. Wciśnięcie przycisku włączy delikatne podświetlenie nocne, a kolejne mocne podświetlenie.

O tym, że smog jest realnym problem, od kilku lat wszyscy doskonale wiedzą. Paleta zagrożeń, jakie niesie ze sobą smog, jest niestety bardzo szeroka. Wdychanie smogu i jego składników w dłuższej perspektywie czasu przyczynia się do astmy, zapalenia oskrzeli, niewydolności oddechowej i krążeniowej na raku płuc kończąc. Broniąc się przed smogiem, można sięgać po różnorodny arsenał środków. Osoby dojeżdżające do i z pracy mogą zainteresować się przeciwsmogowymi maskami. Ci, którzy spędzają większość dnia w domu, mogą z kolei być bardziej zainteresowani oczyszczaczami powietrza.  Z pozoru niewielkie gabarytowo urządzenia, które ustawione w pokoju dziennym czy sypialni nie będą zaburzać wystroju pomieszczeń. Warto zaznaczyć, że zdaniem ekspertów, przy tego typu urządzeniach dobrym pomysłem może być przenoszenie ich w ciągu dnia z pokoju do pokoju, w zależności od tego, gdzie akurat planujemy być dłuższy czas. I tak w dzień oczyszczacz zwykle pracuje w pokoju dziennym, a nocą trafia do sypialni. Pewniejszym rozwiązaniem może być również zakup dwóch urządzeń i postawienie ich w dwóch pokojach, np. salonie i pokoju dziecka, ponieważ rotacja powietrza między pomieszczeniami jest zwykle utrudniona przez drzwi i okna.

Oczyszczacz powietrza AirPro Hoffen zapewnia lepsze warunki do życia, a jego zakup wcale nie wymaga wysokich nakładów. Płacąć 249 zł, mamy pewność, że kupujemy bardzo dobre rozwiązanie chroniące nas przed zanieczyszczeniem powietrza i jest przydatne w każdym domu czy biurze.  Smog jest realnym problemem, z którym co roku mierzą się setki tysięcy Polaków, nie tylko w dużych miastach, ale co najgorsze nawet w miejscach, które uchodzą za uzdrowiska turystyczne. Podsumowując, urządzenie może być „zbawienne” dla osób chcących zadbać o jakość powietrza w domu i biurze, a także dla rodziców małych dzieci. Chcąc mieć pewność, że zawsze oddychamy czystym powietrzem powinniśmy wyposażyć nasz dom w odpowiedni oczyszczacz.

TECHNOSenior

Autor |2019-10-29T08:24:23+01:0029 października 2019 08:21|Kategorie: Artykuły, Gadżety, Newsy, Sprzęt, Testy i opinie, Top7, Zdrowie|Tagi: |1 komentarz

1 komenarz

 1. piotr 30 października 2019 w 07:30 - Odpowiedz

  To ten „slynny” oczyszczacz z Biedronki… no coz, znajomy kupil i po 2 dniach oddal na reklamacje do sklepu… wyblagal ta reklamacje bo nie chcieli przyjmowac, pewnie maja takich niezadowolonych klientow wiecej… jestem zdania ze lepiej kupic porzadny sprzet i nie martwic sie ze cos sie stanie… ja mam sharpa https://wentsystem.com/product-pol-9615-Oczyszczacz-i-nawilzacz-powietrza-SHARP-KC-G60EUW.html i spokojnie spie

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.