Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Top7-Polski start-up połączył komunikację miejską i pojazdy współdzielone w jednej aplikacji w całej Polsce – premiera take&drive 2.0

Polski start-up połączył komunikację miejską i pojazdy współdzielone w jednej aplikacji w całej Polsce – premiera take&drive 2.0

W tym tygodniu odbyła się premiera aplikacji take&drive 2.0 – rozwiązania wspomagającego mieszkańców w szybkim poruszaniu się po mieście. W jednym miejscu użytkownik może sprawdzić, gdzie znajdują się najbliższe przystanki komunikacji miejskiej oraz pojazdy współdzielone (samochody, skutery, hulajnogi i rowery miejskie), a także śledzić przyjazdy autobusów i tramwajów w czasie rzeczywistym (i tym samym dowiadywać się o ich opóźnieniach).

 

take&drive w liczbach

W aplikacji znajdziemy również rozkład jazdy SKM oraz metra. Aplikacja stanowi także duże wsparcie dla miast, które szukają rozwiązań na popularyzację idei nowoczesnej mobilności i chcą zachęcić mieszkańców do korzystania z innych form transportu niż własny samochód.

Po weryfikacji wersji prototypowej z listopada 2018 roku, twórcy take&drive przygotowali nową odsłonę aplikacji – na razie dla platformy Android. Nowy design ma na celu wspomóc użytkowników w jak najszybszym znalezieniu interesującego ich środka transportu i zapewnić maksimum informacji. W projektowanie zaangażowaliśmy użytkowników i bazując na ich opiniach, zaproponowaliśmy widok mapy najlepiej spełniający ich potrzeby. M.in. dlatego, użytkownicy mogą znaleźć w naszej aplikacji strefy obsługiwane przez poszczególnych operatorów czy sprawdzić już na głównym widoku mapy, do jakiej firmy należy pojawiający się skuter czy samochód  – podkreśla Bartosz Kwapisz, CEO take&drive.

 

Odsłona take&drive 2.0 to dopiero początek zmian. Chcemy zaoferować użytkownikom pełne zarządzanie przejazdami – od zlokalizowania pojazdu przez wynajem i dokonanie opłaty, tak aby mogli w pełni korzystać z uroków nowoczesnej mobilności. Już teraz spotkaliśmy się z dużą otwartością miast na współpracę. Ponadto, wypracowujemy już z pierwszymi operatorami pojazdów współdzielonych model dalszej współpracy. Dążymy do tego, aby pogodzić interesy wszystkich stron – tylko wtedy faktycznie wpłyniemy na rozwój i popularyzację nowych form transportu, zaznacza Bartosz Kwapisz.

 

take&drive widok mapy

 

Take&drive działa w 16 lokalizacjach w Polsce. Użytkownik znajdzie w aplikacji pojazdy od wszystkich firm sharingowych (m.in. Vozilla, 4mobility, Panek, GreenGoo, Blinkee, Lime), stacje i rowery miejskie. Informacje o komunikacji są dostępne dla 12 lokalizacji, a sposób ich wyświetlania został dostosowany do możliwości technicznych oferowanych przez dane miasto. Dlatego w Poznaniu, Krakowie, Trójmieście, Katowicach, Lublinie, Szczecinie i Łodzi mieszkańcy mogą korzystać z informacji o rzeczywistym czasie przyjazdu autobusu i tramwaju na przystanek (bazujących na danych GPS). Analogiczna funkcja jest dostępna także w Warszawie, jednak na razie ogranicza się do podawania danych o przyjazdach tramwajów. W pozostałych miastach (tzn. we Wrocławiu, Bydgoszczy, Kielcach i Rzeszowie) aplikacja pokazuje dane bazujące na rozkładzie jazdy, jednak twórcy zapowiadają systematyczne rozszerzanie listy miast z rozkładem live.

Strona (https://takeanddrive.eu)Autor |2019-05-28T10:57:38+02:0028 maja 2019 10:57|Kategorie: Aplikacje, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Top7|Tagi: , , , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Adam 28 maja 2019 w 13:44 - Odpowiedz

    Tylko czemu to się musi nazywać po angielsku? Tak ciężko wymyślić polską nazwę?

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.