Wizualnie urządzenie prezentuje się fajnie. Dodatkowe walory estetyczne urządzenia potęguje jego dwukolorowość. Telefon występuje w czarno-srebrnej wersji kolorystycznej. Ponadto srebrna ramka, po bokach nadaje mu elegancji, rzadko spotykanej w tego typu telefonach.

DSCF5850

Blaupunkt BS 02

Plastiki są dobrze spasowana, nic nie trzeszczy, ani nie odstaje. Duże przyciski pozwalają na łatwe odczytanie zamieszczonych na nich cyfr. Tylna część obudowy ma przyjemną, porowatą fakturę. Zaokrąglone krawędzie i dosyć dobre wyważenie sprawiają, że telefon wygodnie leży w dłoni. Dodatkowo telefon jest leciutki – 58g to znacznie mniej niż w większości nowoczesnych smartfonów. Telefon dla seniora nie jest gadżetem i raczej nie będzie służył do oglądania filmów i zdjęć. Z tego względu wielkość ekranu nie ma tutaj znaczenia. Ważniejszy jest jego kontrast i odpowiednia kolorystyka, dzięki której wyświetlane informacje będą bardziej czytelne. Przekątna wyświetlacza modelu BS 02 wynosi 2 cale, a rozdzielczość to 176 x 220 pikseli i obrazkowe menu czytelne nawet dla osób starszych.

DSCF5851

Blaupunkt BS 02

Na wyświetlaczu widnieją: pisana dużą czcionką godzina, a pod nią mniejszych rozmiarów data. Ponadto umieszczono nazwę sieci, wskaźnik zasięgu i wskaźnik naładowania baterii oraz informacje funkcyjne.

Na obudowie telefonu umieszczono niewiele przycisków. Po lewej stronie umieszczono fizyczny suwak (wł. / wył.), ułatwiający korzystanie z latarki. Trochę dziwi mnie, dlaczego jest tak słaba – jak na telefon dla seniorów ma moc porównywalną z lampą błyskową przeciętnego smartfona. Ale przyda się np. przy szukaniu, w ciemnościach zamka od drzwi.

U góry znajduje się dioda latarki. Zaś na dole znajdziemy, mikrofon,  wejście microUSB oraz ładowarki, styki ładowania poprzez bazę i wejście jack 3,5mm. Gniazdo micro USB może służyć do połączenia z komputerem, lub do ładowania telefonu.

Na tylnym panelu telefon Blaupunkt BS 02 posiada cyfrowy aparat 1,3MP i przycisk SOS, na wypadek kryzysowych sytuacji. Tryb działa nawet wtedy, gdy klawiatura jest zablokowana. Po wciśnięciu przycisku SOS telefon może zadzwonić, a także wysłać wiadomości tekstowe, do wcześniej zdefiniowanych odbiorców (maksymalnie pięciu). W przypadku połączeń telefonicznych, łańcuch alarmowy rozpoczyna się po dłuższym przyciśnięciu klawisza SOS i trwa tak długo, aż ktoś z listy odbierze telefon. Natomiast treść wiadomości tekstowej może być dowolnie edytowana, w zależności od potrzeb. Ponadto po uruchomieniu trybu SOS, telefon emituje donośny sygnał alarmowy.