Jesteś tutaj:-, Bezpieczeństwo, Gadżety, Newsy, Sprzęt, Top7-Domek dla psów, które boją się fajerwerków

Domek dla psów, które boją się fajerwerków

Dla zwierząt Sylwester jest jednym z najbardziej stresujących okresów w roku – nic dziwnego, bo słyszą fajerwerki znacznie lepiej niż ludzie. Firma Ford wprowadziła prototyp dźwiękoszczelnej budy dla psów, która  aktywnie tłumi hałas.

Amerykański producent samochodów zaprezentował prototyp dźwiękoszczelnej budki dla psów. Okazją do tej prezentacji jest zbliżający się Sylwester, kiedy to w wielu krajach na świecie odpalane są głośne fajerwerki. Psy, koty i inne zwierzęta domowe mają delikatniejszy słuch niż ludzie i często wrażliwe reagują na te dźwięki.

Według Forda, technologia zastosowana w tym domku dla psów, jest taka sama jak,  ta stosowana w najnowszych samochodach Forda – m.in w SUVie Ford Edge. Można się więc spodziewać, że pokazanie takiego prototypu ma głównie cel marketingowy związany z promowaniem konkretnej technologii w samochodach Forda.

ford buda dla psów

Buda dla psów ma spiczasty dach i automatyczne szklane drzwi. Lampa zamontowana na suficie zapewnia w razie potrzeby oświetlenie.

Projekt ten będzie raczej demonstracją systemu redukcji hałasu wykorzystywanego w pojazdach. Ford podkreśla, że jest to obecnie tylko prototyp. Budka  jest zatem pierwszą z serii wynalazków, w których Ford zamierza wykorzystać technologię znane z motoryzacji.Autor |2018-12-18T16:33:52+02:0018 grudnia 2018 16:33|Kategorie: Bez kategorii, Bezpieczeństwo, Gadżety, Newsy, Sprzęt, Top7|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.