Jesteś tutaj:-, Nawigacja, Newsy, Oprogramowanie, Top7-Amerykańska firma Broadcom żąda od Volkswagena 1 miliard dolarów

Amerykańska firma Broadcom żąda od Volkswagena 1 miliard dolarów

Według informacji tygodnika der Spiegel, Broadcom złożył pozwy patentowe na kwotę 1 miliarda Dolarów przeciwko niemieckiemu producentowi samochodów Volkswagen i grozi wstrzymaniem dostaw.

Przyzwyczailiśmy się do tej pory, że  producenci elektroniki i  smartfonów toczą ze sobą procesy związane z patentami. Apple pozywał Samsunga, Samsung Apple, Kodak Motorolę itp. Jednak rzadko kiedy dochodzi do procesów w różnych branżach – w tym przypadku elektronicznej i motoryzacyjnej. Trzeba jednak zdać sobie sprawę, że obecnie te branże mają ze soba dużo wspólnego. Amerykański producent półprzewodników Broadcom wywiera ciśnienie na Volkswagen: dostawca żąda od producenta miliard dolarów – w przeciwnym przypadku to może grozić zatrzymaniem produkcji kilku wariantów modeli VW Golf, Passat, Touran, Tiguan, jak również różnych modeli Porsche i Audi.

 

Amerykańska firma Broadcom żąda od VW 1 miliard dolarów 1

 

Broadcom złożył pozwy patentowe w Monachium i Mannheim. Wiąże się to z wykorzystaniem 18 patentów w systemach nawigacji i rozrywki, które Grupa VW wykorzystuje w kilku modelach swoich samochodów. W USA Broadcom podejmuje podobne działania przeciwko Toyocie i Panasonic.

Przemysł motoryzacyjny od dawna skarżył się, że właściciele patentów wykorzystują obecną sytuację prawną do żądania nadmiernych opłat licencyjnych. VW w międzyczasie rozpoczął rozmowy z firmą Broadcom w celu rozwiązania sporu.

 

Amerykańska firma Broadcom żąda od VW 1 miliard dolarów 2Autor |2018-11-06T08:54:49+02:006 listopada 2018 07:23|Kategorie: Inne, Nawigacja, Newsy, Oprogramowanie, Top7|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.