Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Sprzęt, Sprzęt sieciowy, Telewizja, Testy i opinie, Top7-Smart Box Android Tv – moc Androida w domowym set-top-boxie Hykker

Smart Box Android Tv – moc Androida w domowym set-top-boxie Hykker

Urządzenie napędza 64-bit. procesor z czterema rdzeniami ARM Cortex-A53 o taktowaniu 1,2 GHz. Wyposażono go w 1 GB pamięci RAM oraz 8 GB pamięci wewnętrznej. Użytkownik dostaje, więc urządzenie o specyfikacji i wydajności odpowiadającym współczesnym tabletom. Przystawka łączy się z telewizorem za pomocą interfejsu HDMI. Pamięć wewnętrzną można rozbudować przy pomocy pamięci pendrive. To ciekawa alternatywa dla osób zmęczonych zacinającym się interfejsem w telewizorze. Dzięki możliwości skonfigurowania urządzenia Chromecast w łatwy sposób można udostępniać obraz i muzykę z urządzeń mobilnych na swoim telewizorze.  Obsługę przystawki na ekranie ułatwi pilot zdalnego sterowania, który jest w zestawie.  Pilot może sterować podstawowymi funkcjami naszego urządzenia. Rozmieszczenie przycisków jest bardzo intuicyjne, wszystkie funkcje zostały czytelnie opisane, tak więc korzystanie z nich nie będzie stanowiło dla nikogo problemu, chociaż to już wrażenie bardziej subiektywne.

DSCF5480

Zaczęliśmy od podłączenia urządzenia do portu HDMI telewizora. Podczas uruchamiania systemu wyświetlane są informacje startowe. W naszym teście udało nam się, tuż po wyjęciu urządzenia z pudełka, uruchomić set-top box i podłączyć za jego pomocą telewizor do internetu w niecałą minutę. Każdy poradzi sobie z tym zadaniem, bo proces ten wygląda identycznie jak w smartfonie. Aby połączyć się z siecią Wi-Fi, należy przejść do ustawień i wybrać zakładkę Wi-Fi. Następnie należy włączyć sieć Wi-Fi i wybrać jedną z dostępnych sieci (jeżeli nasza sieć jest zabezpieczona, to należy dodatkowo wpisać hasło dostępu).

DSCF5489

System zainstalowany na naszej przystawce TV jest „czysty”, co ucieszy dużą część użytkowników. W celu instalacji tego, co jest nam potrzebne wystarczy wejść do sklepu Play i wybrać dla siebie wszystko, co nam niezbędne do jak najlepszego wykorzystania naszej przystawki. A pulpit, to tradycyjny, androidowy ekran telewizyjny, pasek pogrupowanych ikon oraz folder z aplikacjami.

Moduł Bluetooth pozwala na podłączenie do urządzenia zestawu głośników Bluetooth, klawiatury, myszy, pilota czy kontrolera do gier. Do dyspozycji użytkownika są także dwa porty 2 x USB, wyjście wideo HDMI 2.0. Ponadto gniazdo AV Out  oraz port Ethernet o szybkości 100 Mbps, dzięki któremu można zestawić z routerem lub switchem stabilne, szybkie łącze kablowe. Z tyłu nie zabrakło również otworu skrywającego przycisk resetu.

Autor |2018-10-23T13:54:35+02:0021 października 2018 08:33|Kategorie: Artykuły, Inne, Newsy, Sprzęt, Sprzęt sieciowy, Telewizja, Testy i opinie, Top7|Tagi: , , , |5 komentarzy

5 komentarzy

 1. Tvboc 21 października 2018 w 09:09 - Odpowiedz

  Ale dziś nie jest Prima Aprilis? O ile nasz tv obsługuje FHD? FBOX? Nie pomyliły się firmy? Autor i producent żyją chyba jeszcze w poprzedniej epoce bo FHD to standard w obecnych czasach… Chyba że to nowoczesne pudełko ceni na 50zl… 8GB pamięci wbudowanej i 1GB ramu oraz kiepski procesor pozwoli na streaming w jakości co najwyżej SD…

 2. Kris 22 października 2018 w 15:19 - Odpowiedz

  1 GB pamięci RAM to dla was tyle co „typowy tablet”?
  Śmiech na sali XD. Tyle to miały najbardziej budżetowe tablety 5 lat temu

 3. Kris 22 października 2018 w 15:25 - Odpowiedz

  Po za tym, popatrzcie na wasze własne zdjęcie, nawet je wam podlinkuję ( https://www.telix.pl/wp-content/uploads/2018/10/DSCF5478-1024×768.jpg )
  Czy to dla was jest wysoka jakość wykonania? Bo według mnie to bardzo tandetny plastik. (I tak, plastik potrafi być dobry) To tylko świadczy o poziomie redakcji niestety.

 4. […] Smart Box Android Tv – moc Androida w domowym set-top-boxie Hykker  Telix.pl […]

 5. Dariusz 13 listopada 2020 w 19:36 - Odpowiedz

  Bardzo porządny sprzęt o ile wie się co i jak można z tym zrobić.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.