Jesteś tutaj:-, Artykuły, Newsy, Sprzęt, Sprzęt sieciowy, Testy i opinie, Top7-Recenzja Edimax EW-7822UTC – zwiększ możliwości laptopa lub komputera

Recenzja Edimax EW-7822UTC – zwiększ możliwości laptopa lub komputera

Niemal każde nowoczesne urządzenie wyposażone jest już w bezprzewodową kartę sieciową WiFi (skrót od „Wireless Fidelity”). To najszybszy i najwygodniejszy sposób na połączenie się przez domowy lub biurowy router z internetem.

Jeśli nasz sprzęt nie ma wbudowanej karty sieciowej lub chcielibyśmy wyposażyć go w szybszą, nowocześnieją kartę WiFi, możemy dokupić specjalny odbiornik, podpinany pod port USB np. EW-7822UTC – kartę sieciową USB 3.0 w standardzie AC1200.

Zwiększa ona możliwości starszego laptopa lub komputera do urządzenia MU-MIMO z szybkim USB 3.0. Adapter obsługuje również dwukanałowe Wi-Fi z prędkością do 300 Mb/s przy częstotliwości 2,4 GHz oraz 867 Mb/s przy częstotliwości 5 GHz. EW-7822UTC działa w ultra szybkim Wi-Fi w standardzie 802.11ac, który jest prawie trzy razy szybszy niż 802.11n. Adapter oferuje szyfrowanie połączeń we wszystkich dostępnych standardach: 64/128-bit WEP, WPA, WPA2 oraz WPS.

Do czego mogą się nam przydać tak duże prędkości przesyłu danych? W większości przypadków do strumieni wideo online i przesyłaniem wielu strumieni danych z największą prędkością. Rozwiązanie to jest idealne do streamingu HD w serwisach Youtube lub Netflix, gier online czy innych aplikacji wymagających dużej przepustowości łącza.

Cechy szczególne:

 

  • Super szybka łączność dwuzakresowa AC1200: Maksymalna prędkość do 300Mbps (2,4GHz) i 867Mbps (5GHz) zgodnie ze standardem 802.11ac Wi-Fi. Kompatybilność wsteczna ze standardami 802.11a/b/g/n.
  • Łatwy upgrade do standardu 11ac: Zwiększ możliwości poprzez zmianę jednozakresowej sieci 2.4GHz do dwuzakresowej sieci 11ac. Sieć Wi-Fi w standardzie 11ac zapewni lepszy zasięg i szybszy transfer bez dodatkowej konfiguracji.
  • USB 3.0: Transfer danych szybszy nawet 10-krotnie niż w USB 2.0.
  • 11ac MU-MIMO: Najnowsza technologia 11ac obejmuje cztery strumienie i jednocześnie obsługuje wiele urządzeń jednocześnie.
  • Formowanie wiązki: Dzięki obsłudze sygnału sygnałów kierunkowych, wydajność Wi-Fi ulega znacznej poprawie, zwiększenie niezawodności, zasięgu oraz mniejsza strata sygnału wraz z odległością.
  • Mała, stylowa obudowa: Najmniejsza na świecie karta sieciowa AC1200 Wifi z technologią MU-MIMO.
  • Konfiguracja przez pojedyncze kliknięcie: Sprzętowy i programowy WPS (Wi-Fi Protected Setup) umożliwiający proste połączenia bezprzewodowe.

Kolejną zaletą bezprzewodowej karty sieciowej Edimax EW-7822UTC można zaliczyć błyskawiczny i banalny montaż, który sprowadza się do wpięcia karty do wolnego portu USB 2.0 lub USB 3.0 w obudowie. Dzięki kompaktowej mini-konstrukcji karta nie ma wpływu na wykorzystanie sąsiednich portów. Adapter automatycznie instaluje się po podłączeniu do komputera. Warto zauważyć, że do bardzo szybkich kart sieciowych WiFi klasy ac, wskazane jest wykorzystanie portu USB 3.0. USB 3.0 jest do 10 razy szybszy niż USB 2.0 z szybkością transferu danych do 5 Gb/s. Jest to najnowszy standard łączności i umożliwia obsługę ultraszybkich prędkości, zapewnianych przez standard 802.11ac – aby szybciej przesyłać zdjęcia, muzykę, filmy wideo i dane. Poza tym karta tego typu jest ekstremalnie mobilna i z powodzeniem może być wykorzystywana z wieloma urządzeniami naprzemiennie. Można podłączyć do dowolnego laptopa, aby zwiększyć mobilność i wygodę, a wygląda świetnie. Małe wymiary urządzenia (16 x 8 x 34 mm, 4 g) sprawiają, że staje się ono praktycznie niezauważalnym elementem obudowy. Adapter nie ogranicza ruchów, nie przeszkadza w transporcie i prawie nie odstaje od portu USB, przez co minimalizuje ryzyko jego uszkodzenia. A  umożliwia rozbudowę komputera o szybkie i wydajne połączenie w mało obciążonym paśmie 5GHz.

DSCF5498

Edimax EW-7822UTC

Design karty, poczynając od koloru, poprzez kształt, na niebieskiej diodzie LED kończąc, wpisuje się w nowoczesne wzornictwo urządzeń produkcji najbardziej topowych firm elektronicznych.

Wadą tego rozwiązania jest zajmowanie portu USB oraz słabsza antena, która może gorzej odbierać sygnał wysyłany z modemu. Ten element ma kolosalny wpływ na jakość i stabilność sygnału. Dwie lub trzy anteny powinny dać bardzo dobrą jakość łączności.

DSCF5497

DSCF5497

EW-7822UTC to karta sieciowa USB 3.0 w standardzie AC1200 współpracująca z routerami 11ac MU-MIMO (Multiple User – Multiple Input Multiple Output).  Najnowsza technologia 11ac MU-MIMO pracuje na czterech strumieniach i jednocześnie obsługuje wiele urządzeń, zapewniając najszybsze prędkości i nieprzerwaną łączność Wi-Fi z wszystkimi urządzeniami.

 

EW 7822UTC Dual band

EW 7822UTC Dual band

Zakup dedykowanych kart wewnętrznych często jest mocno utrudniony lub niemożliwy, przez co karty sieciowe pod USB stają się nierzadko jednym słusznym wyborem. Oczywiście powinniśmy liczyć się z tym, że karty podpinane pod USB mogą ograniczyć prędkość transmisji danych. By zmaksymalizować tempo transmisji, warto poszukać kart, które wspierają możliwie najnowszy standard USB (3.0+) oraz najnowszy standard sieciowy AC lub N. A co ważne EW-7822UTC nie tylko wykorzystuje najnowszą technologię, ale przez zmniejszone zużycie energii dba również o środowisko i kieszeń użytkownika. Nie bez znaczenia jest także cena, która w przypadku recenzowanej karty wynosi obecnie ok. 140 zł.Autor |2018-10-20T09:40:04+01:0020 października 2018 09:40|Kategorie: Akcesoria komputerowe, Artykuły, Newsy, Sprzęt, Sprzęt sieciowy, Testy i opinie, Top7|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.