Jesteś tutaj:-, Nawigacje, Newsy, Sprzęt, Testy i opinie, Top7-MioVue 731 – wideorejestrator, który nagrywa nawet podczas postoju

MioVue 731 – wideorejestrator, który nagrywa nawet podczas postoju

Chociaż marka Mio jest już rozpoznawalna jako producent nawigacji samochodowej, ma w ofercie wiele innych akcesoriów samochodowych. Jedną z kategorii są wideorejestratory z serii Mio Vue. Urządzenie oprócz rejestracji obrazu ma również wiele innych funkcji. Tym razem przetestujemy MioVue 731 z wbudowanym GPS-em oraz opcją nagrywania w trybie postojowym.

Urządzenie jest bardzo małe, w czasie użytkowania nie zwraca  na siebie uwagi. Montaż jest bardzo łatwy, ponieważ wystarczy mocniej docisnąć gumową przyssawkę do szyby. Przyssawka bardzo mocno podtrzymuje kamerę, nie ma też problemu ze zdjęciem lub przeniesieniem jej w inne miejsce. Urządzenie świetnie wpasowuję się wyglądem do wnętrza każdego samochodu.

Gdy mamy obawę o urządzenia znajdujące się w samochodzie, jednym ruchem usuwamy kamerę, dzięki wcięciu w górnej części urządzenia. W zestawie dołączony został także długi przewód zasilania, który nie przeszkadza w użytkowaniu ani prowadzeniu samochodu.

Czujnik przeciążeń i tryb parkingowy

Podczas użytkowania kamery klipy zapisywane są w pętli, w oddzielnych plikach MP4 (H.264).

Jeżeli potrzebujemy rejestracji przebiegu dłuższej podróży, warto umieścić w czytniku urządzenia kartę microSD o większej pojemności. Maksymalnie może to być nośnik o wielkości 128 GB. Z taką kartą mamy pewność że nasza kamera zarejestruje całą naszą podróż. Natomiast czujnik przeciążenia działa przez zapisanie najważniejszych plików w oddzielnym folderze, podczas wstrząsów czy nagłego hamowania. Czujnik reaguje na wszystkie bardzo ważne zdarzenia i nie musimy bać się że zachowa niepotrzebne nagranie.

Kamera wyposażona jest także w tryb parkingowy, który działa automatycznie gdy wykryje ruch z przodu samochodu lub gdy nastąpi wstrząs. Dzięki tej funkcji sprawcy stłuczki lub zarysowań karoserii zostaną uwiecznieni na nagraniu wideo. Żeby w pełni skorzystać z tej funkcji kamery należy dokupić do zestawu Mio Smartbox – jest to urządzenie, które zasila kamerę gdy stacyjka samochodu jest wyłączona.

telix4

MioVue 731

Obsługa

Po podłączeniu kabla do zasilania i włączeniu stacyjki urządzenie zaczyna zapisywać obraz. Podgląd menu jest widoczny na ekranie LCD o przekątnej 2,7 cala. Kamerę obsługują cztery klawisze z boku obudowy. Przyciski są odpowiednio wyczuwalne pod palcami. Obraz menu jest kolorowy, co pozwala na dobrą widoczność. W menu można zmienić język, parametry obrazu i obsłużyć wiele dodatkowych funkcji. Fabryczne ustawiania pozwalają na użycie kamery od razu po przytwierdzeniu jej do szyby.

telix3

MioVue 731

Jakość wideo

Wideorejestrator zapisuje nagrania w rozdzielczości 1080p Full HD z częstotliwością 30 kl./s. Jasność optyki wynosi f/2,0 a kąt widzenia 130°. Parametry są idealne, by rejestrować obraz z najważniejszymi detalami. Obraz z kamery jest pozbawiony zniekształceń i wstrząsów. Bardzo dokładnie widać szczegóły pojazdów w ruchu, twarze ludzi i najważniejsze numery rejestracyjne. Urządzenie ma bardzo duży kąt obiektywu, przez co dokładnie widać sąsiednie pasy ruchu i otoczenie. W razie stłuczki, mamy pewność że wszystkie potrzebne informacje zostaną zachowane i widoczne na filmie.

Kamera świetnie spisuję się w utrudnianych warunkach pogodowych. W nocy jest trochę gorzej, ponieważ w odległości kilkudziesięciu metrów widok numerów rejestracyjnych jest mniej widoczny, natomiast widoczność na drogę i pobocze nadal jest doskonała. W opcjach wideo można ustawić poziom ekspozycji wpływający na jasność nagrania, określający czas klipów, lub definicje informacji nadrukowanej na obrazie (fabrycznie jest ustawiona data, godzina, prędkość, współrzędne oraz model kamery).

Współrzędne GPS są automatycznie zapisywane w plikach NMEA, czyli standardowym formacie używanym do transportu danych GPS.  Dane można odtworzyć w Mapach Google – pomaga w tym program MiVue Manager, który jest dostępny dla systemów operacyjnych Windows i Mac. Program pokazuje przebieg trasy, kierunek poruszania się oraz elementy działające na przeciążenie pojazdu. Wszystkie te opcje są połączone z nagraniem wideo. Tak dobrze zebrana dokumentacja stanowi dowód dla ubezpieczyciela w razie wypadku lub kolizji.

telix2

MioVue 731

Bezpieczeństwo

System wspomagania kierowcy ADAS jest coraz częściej montowany w fabrycznie w samochodach wyższej klasy, ale dzięki tej funkcji zamontowanej w kamerze MIO można z niego korzystać w każdym aucie.

Kamerę Mio wyposażono w system wspomagania kierowcy ADAS, układ ostrzegania o opuszczeniu pasa ruchu (LDWS), układ ostrzegania przed kolizją z przodu (FCWS), oraz ostrzeżenie o przemęczeniu (FA). Urządzenie zaopatrzone jest w funkcje Stop & Go, która jest pomocna podczas postoju na światłach.

Systemy sprawdzają się bardzo dobrze. Można wybrać formę ostrzeżenia, sygnał lub głos (komunikat w języku angielskim). Za każdym razem kiedy jakiś pojazd zbliży się do naszego samochodu zbyt blisko, kamera ostrzega przed niebezpieczeństwem. W przypadku jakichkolwiek błędów systemowych należy na nowo skalibrować urządzenie. W czasie długich i męczących podróży takie systemy bezpieczeństwa mogą być bardzo pomocne.

Kamera MIO jest dostępna w wielu sklepach takich jak MediaMarkt, Saturn, MediaExpert i innych mniejszych sklepach z elektroniką.

Magda Walczuk

Autor |2018-10-05T15:41:57+02:004 października 2018 12:37|Kategorie: Artykuły, Nawigacje, Newsy, Sprzęt, Testy i opinie, Top7|Tagi: , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. Yed 4 października 2018 w 17:04 - Odpowiedz

    A filmy?

  2. Ashwin kumar 30 lipca 2019 w 08:16 - Odpowiedz

    This is an awesome recipe and i like this informative homepage. I am a player of this single player bejeweled 3 puzzle game and love to share with everyone.If any one still not able to found then start following this shared homepage.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile