Jesteś tutaj:-, Finanse, Inne, Newsy, Rynek, Sprzęt, Sprzęt sieciowy, Top7-F-Secure i Zyxel zapewnią ochronę domowych sieci

F-Secure i Zyxel zapewnią ochronę domowych sieci

Firmy F-Secure oraz Zyxel łączą siły, aby chronić domowe sieci Wi-Fi. W ofercie dla dostawców usług internetowych znajdą się między innymi routery zapewniające szybką łączność i bezpieczeństwo wszystkich urządzeń użytkowników, takich jak laptopy, tablety, smartfony, a nawet inteligentne pralki czy lodówki.

 

Rośnie popularność urządzeń z dziedziny Internetu rzeczy (ang. Internet of Things, IoT) i konieczne jest ich odpowiednie zabezpieczenie – mówi Allen Lin, wiceprezes w Zyxel Broadband EMEA Business Unit. – Dlatego wraz z firmą F-Secure opracowaliśmy rozwiązanie chroniące wszystkie urządzenia w domowej sieci, które dostawcy usług internetowych będą mogli teraz oferować swoim użytkownikom – dodaje Lin.

W ramach współpracy bramy sieciowe Zyxel zostały wyposażone w technologię F-Secure Connected Home Security. Rozwiązanie wykorzystuje usługę F-Secure Security Cloud oraz nowe możliwości zwalczania cyberzagrożeń dzięki sztucznej inteligencji. Połączenie tych elementów zapewnia odpowiednią ochronę przed złośliwym oprogramowaniem. Użytkownik będzie mógł również skorzystać z funkcji ochrony prywatności czy kontroli rodzicielskiej.

Przewiduje się, że do 2021 roku na świecie będzie aż 25 miliardów urządzeń[1], które łączą się z internetem, a niestety nie zawsze tworzy się je z myślą o bezpieczeństwie użytkowników. W tym wypadku routery to kolejne „drzwi” w naszych domach, które również należy zabezpieczyć. Współpracujemy z ponad 200 operatorami na całym świecie i wierzymy, że nowe rozwiązanie pozwoli lepiej chronić użytkowników, którzy korzystają z ich usług – podsumowuje Kristian Järnefelt, wiceprezes wykonawczy ds. bezpieczeństwa konsumentów w firmie F-Secure.


Zyxel
to globalny dostawca rozwiązań sieciowych, działający na 150 rynkach od prawie 30 lat. Obecnie już 100 milionów urządzeń firmy jest wykorzystywanych przez operatorów, przedsiębiorstwa, jak i użytkowników prywatnych.

 Firmy zaprezentują nowe rozwiązanie na Broadband World Forum w Berlinie, które odbędzie się w dniach 23–25 października 2018 roku.

[1] Źródło: Gartner, Market Insight: Address 3 Critical Security Issues to Differentiate Yourself in the Connected Home Market, Annette Zimmermann i Saniye Burcu Alaybeyi, 26 kwietnia 2018.Autor |2018-10-10T11:42:37+01:0010 października 2018 11:42|Kategorie: Bezpieczeństwo, Finanse, Inne, Newsy, Rynek, Sprzęt, Sprzęt sieciowy, Top7|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.