Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Rynek, Top7, Wydarzenia-CYBERSEC 2018 – premiera polskiego wynalazku Cryptomage Cyber Eye

CYBERSEC 2018 – premiera polskiego wynalazku Cryptomage Cyber Eye

Rozwiązanie na stale rosnące i ewoluujące cyber ataki?  

– Nowa, całkowicie polska sonda sieciowa Cryptomage Cyber Eye

 

Monitorowanie ruchu sieciowego, protokołów na niskim poziomie, uczenie maszynowe i algorytmy sztucznej inteligencji – wszystko to, zaprojektowane przez polskich naukowców i inżynierów możemy znaleźć w zaprezentowanym właśnie polskim wynalazku – sondzie Cryptomage Cyber Eye.

O poprawę bezpieczeństwa kluczowych instytucji cywilnych i militarnych, infrastruktury krytycznej, dużych i średnich firm walczy zespół Cryptomage. Ich najnowsze dzieło – sonda sieciowa, zapewnia wykrywanie i prognozowanie anomalii w czasie rzeczywistym. Rozwiązanie potrafi wykryć również ukrytą komunikację bazującą na steganografii sieciowej, co jest unikalną w skali światowej innowacją. Sonda, poprzez głęboką analizę ruchu sieciowego, stanów i zachowania protokołów sieciowych oraz analizę zachowań   poszczególnych urządzeń w sieci, zapewnia niskopoziomowe bezpieczeństwo sieci. Inspekcja każdego pojedynczego pakietu sieciowego, autorskie algorytmy wykrywania steganografii, autorskie algorytmy komunikacji C2 botnetów czy algorytmy sztucznej inteligencji oraz analiza protokołu sieciowego niskiego poziomu (ataki 0-day, DDoS), powodują, że urządzenie może wykrywać więcej zagrożeń w porównaniu do zagranicznej konkurencji. Dodatkowo współdziała z rozwiązaniami do analizy zdarzeń bezpieczeństwa klasy SIEM.

Oprócz autorskich sposobów wykrywania steganografii sieciowej, rozwiązanie dysponuje bazą sygnatur dla znanych metod steganografii sieciowej.

Pewnie wszyscy zainteresowani branżą IT wiedzą, czym jest kryptografia, ale zdecydowanie mniej osób słyszało o steganografii. Istotą steganografii jest przekazywanie tajnych informacji w taki sposób, by nie ujawniać osobom postronnym ich istnienia ani samego faktu ukrytej komunikacji. Dzięki naszej unikalnej wiedzy na temat steganografii sieciowej, możliwa jest zaawansowana analiza protokołów sieciowych, sposobu komunikacji urządzeń i użytkowników. Obejmuje to m.in. wykrywanie i zapobieganie skrytej komunikacji, na przykład, gdy protokół TCP/IP został celowo zmodyfikowany w celu umożliwienia komunikacji command and control z botnetami.” – tłumaczy prof. nzw. dr hab. inż. Krzysztof Szczypiorski – ekspert w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.

„Cryptomage Cyber Eye został rozbudowany o zaawansowane funkcje sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. System integruje się i współdziała z innymi rozwiązaniami bezpieczeństwa, aby zwiększyć wykrywanie zagrożeń. Oznacza to, że nasi klienci mogą połączyć unikalne możliwości analizy sieci z innymi narzędziami, aby osiągnąć jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa.” Miłosz Smolarczyk – Prezes Zarządu Cryptomage SA

Cryptomage to przede wszystkim świetne połączenie biznesu z polską nauką.

„Zatrudniamy zespół ekspertów z dziedziny cyberbezpieczeństwa, w tym naukowców z tytułami profesora, doktora, inżynierów sprzętowych, programistów oraz analityków. Nasz zespół tworzą najlepsi ludzie z branży, dlatego ufam, że produkt który dzisiaj prezentujemy spełni nawet najbardziej wygórowane oczekiwania.” – dodaje Jakub Pawluk, Wiceprezes Zarządu  Cryptomage SA

Zarząd spółki tworzą Miłosz Smolarczyk i Jakub Pawluk, którzy mają za sobą zarówno doświadczenia w korporacjach, jak i przygody ze startupami. Nie bali się jednak zaryzykować i rozpocząć biznes w bardzo wymagającej branży. Obydwaj są obecnie doktorantami w dziedzinie cyberbezpieczeństwa Politechniki Warszawskiej. Zespół zarządzający uzupełnia Przemysław Borzestowski, do niedawna wiceprezes Asseco Poland, który został Przewodniczącym Rady Nadzorczej Cryptomage S.A., przynosząc do firmy olbrzymie doświadczenie biznesowe z branży IT. Z kolei za część naukową odpowiada ekspert w dziedzinie cyberbezpieczeństwa – prof. nzw. dr hab. inż. Krzysztof Szczypiorski. Profesor, będąc Dyrektorem ds. Badań i Rozwoju w firmie, zaangażował w projekt zespół najlepszych naukowców i inżynierów ze swojej dziedziny.

Cryptomage Cyber Eye to jednak znacznie więcej niż narzędzie analityczne. Dostarcza odpowiedniej jakości informacji w rezultacie czego organizacje mogą̨ identyfikować, monitorować, segregować transakcje, połączenia i potencjalne złośliwe zdarzenia. Rozwiązanie zapewnia zespołom ds. bezpieczeństwa większe poczucie ochrony, automatyzację procesów w celu wykrywania i zapobiegania zagrożeniom.

Prezentowane rozwiązanie jest bardzo zaawansowane technologicznie i komplementarne względem podobnych rozwiązań na rynku. Wierzę w produkt i zespół więc zdecydowałem się wesprzeć firmę swoim doświadczeniem.” – podsumowuje Przemysław Borzestowski, Przewodniczący Rady Nadzorczej Cryptomage S.A

 

Sonda została specjalnie zaprojektowana w sposób, który pozwala sprostać wyzwaniom bezpieczeństwa w branżach takich jak infrastruktura krytyczna, wojsko i służby mundurowe, administracja publiczna, usługi finansowe (bankowość, ubezpieczenia), telekomunikacja (operatorzy, dostawcy), farmacja, ochrona zdrowia oraz innych.

Sonda dostępna jest w sprzedaży w dwóch wariantach Cryptomage Cyber Eye 1G oraz Cryptomage Cyber Eye 10G. Dzięki pozyskanemu partnerstwu z firmą Intel zastosowano zaawansowane technologie, z procesorami Intel® czy programowalnymi układami logicznymi Intel® FPGA (dawniej Altera), zapewniając niezawodność działania 24/7 z przepustowością 1 lub 10 Gb/s. Co ważne – urządzenia można łączyć ze sobą, osiągając znacznie większe przepustowości.

Premiera Cryptomage5

Premiera Cryptomage

 

Cryptomage Cyber Eye to nowy, przełomowy produkt, zapewniający wykrywanie zagrożeń i monitorowanie anomalii w czasie rzeczywistym, w tym informacji ukrytych w ramach steganografii sieciowej. Co ważne, cały projekt jest efektem 3 lat wytężonej pracy polskich naukowców i inżynierów. Cryptomage Cyber Eye to znacznie więcej niż narzędzie analityczne. Działanie oparte jest na monitorowaniu ruchu sieciowego, protokołów na niskim poziomie, uczeniu maszynowym i algorytmach sztucznej inteligencji. Produktowi i zespołowi go tworzącemu zaufali Przemysław Borzestowski – do niedawna wiceprezes Asseco Poland, który został Przewodniczącym Rady Nadzorczej Cryptomage S.A. i prof. nzw. dr hab. inż. Krzysztof Szczypiorski – ekspert w dziedzinie cyberbezpieczeństwa oraz Dyrektor ds. Badań i Rozwoju Cryptomage S.A.

Autor |2018-10-09T10:32:02+02:009 października 2018 10:32|Kategorie: Bezpieczeństwo, Inne, Newsy, Rynek, Top7, Wydarzenia|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.