Jesteś tutaj:-, Newsy, Operatorzy, Orange, Top7-Nexera udostępni Orange sieć światłowodową w czterech województwach

Nexera udostępni Orange sieć światłowodową w czterech województwach

Nexera i Orange Polska podpisały umowę w sprawie wykorzystania budowanej przez Nexerę sieci światłowodowej w województwach: świętokrzyskim, łódzkim, kujawsko-pomorskim i warmińsko-mazurskim.

Większość gospodarstw domowych, objętych umową, to budynki jednorodzinne, położone na terenach wiejskich i podmiejskich. Dzięki umowie, już wkrótce ich mieszkańcy będą mogli korzystać z superszybkiego Internetu światłowodowego.

– Dzięki nowoczesnej sieci światłowodowej Nexery i usługom świadczonym na niej przez Orange, już wkrótce mieszkańcy kolejnych obszarów Polski będą mogli korzystać z bardzo szybkiego dostępu do Internetu. Dla mieszkańców tych regionów będzie to prawdziwy skok cywilizacyjny i szansa przyłączenia się do cyfrowej rewolucji – mówi Jacek Wiśniewski, Prezes Zarządu Nexery.

 Według Pawła Biardy, Członka Zarządu ds. Sprzedaży i Rozwoju Biznesu Nexery – Rozpoczęcie współpracy z Orange, ogólnopolskim dostawcą usług dostępu do superszybkiego Internetu światłowodowego, potwierdza najwyższą jakość naszej sieci i rosnące zainteresowanie naszymi usługami hurtowymi.

Współpraca operatorów obejmuje teren wszystkich 13 obszarów, na których Nexera zwyciężyła w 2. konkursie POPC (Program Operacyjny Polska Cyfrowa) i będzie rozszerzana o kolejne adresy w miarę rozbudowy sieci.  Do 2020 r. sieć Nexery obejmie ponad 450 tys. gospodarstw domowych głównie na terenach wiejskich i podmiejskich, z czego 280 tys. będzie budowana przy wykorzystaniu środków unijnych. Uzgodnione pomiędzy stronami warunki współpracy zakładają, że Orange będzie płacić jedynie za wykorzystywaną infrastrukturę, a koszty będą zależne od liczby aktywnych klientów.

źródło: Nexera

 Autor |2018-09-10T10:05:20+02:0010 września 2018 10:01|Kategorie: Internet stacjonarny, Newsy, Operatorzy, Orange, Top7|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.