Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Rozrywka-Lucid Dream – oficjalna premiera przygód małej Lucy 8 października

Lucid Dream – oficjalna premiera przygód małej Lucy 8 października

Wielkimi krokami zbliża się premiera gry Lucid Dream, produkcji niezależnego polskiego studia Dali Games. Od kwietnia 2018 roku gra jest dostępna na platformie Steam w trybie Wczesnego Dostępu, gdzie spotkała się z ciepłym przyjęciem wśród globalnej społeczności graczy, zbierając pozytywne recenzje. Twórcy, udostępniając w październiku pełną wersję, umożliwią poznanie dalszych losów głównej bohaterki i zakończenie tej wspaniałej historii.

Pomóc najbliższym

 Lucid Dream to przygodowa gra point and click, w której gracze wcielają się w Lucy –dziewczynkę przykutą do wózka inwalidzkiego, mieszkającą z pogrążoną we własnych problemach matką. Szukając pomocy, Lucy odnajduje drogę do osobliwego świata snów, gdzie, zapominając o swoich ograniczeniach, musi zmierzyć się z demonami przeszłości. Szybko zauważa, że to też prawdopodobnie jedyna szansa na odmienienie jej własnego losu i ocalenie powoli popadającej w obłęd mamy. Musi jednak uważać, by przez swoje działania nie zatracić własnej duszy. Czas działa na jej niekorzyść, przez co skazana jest na pośpiech i ryzykowne decyzje.

Gracze, przemierzając jedenaście onirycznych światów, muszą wykazywać się sprytem, dobrą pamięcią i zdolnością obserwacji. Do rozwiązania zagadek użyją aż 150 przedmiotów. Podczas podróży spotkają na swej drodze wielu pochodzących ze świata snu bohaterów, takich jak Onejromantę czy Zegarmistrza Światła.

 

Lucid Dream 3

Lucid Dream

Nowe światy – nowe możliwości

 Lucid Dream to nie tylko klasyczna przygodowa rozgrywka i ciekawe zagadki, ale przede wszystkim ukryta w łamigłówkach i zapewniająca niesamowite przeżycia symbolika. W świecie snu przestają obowiązywać fizyczne ograniczenia i nie wszystko jest takie, jakie z pozoru się wydaje.

Ręcznie rysowana dwuwymiarowa grafika, która urzeczywistnia emocje i lęki głównej bohaterki, dodaje grze unikalnego charakteru. Podobnie jak ciekawie skomponowana muzyka, chociaż zagrana na kojarzonych z pogodnym światem dzieci instrumentach jak tamburyn czy marimba, skłania do refleksji, a momentami nawet wywołuje lęk.

Lucid Dream

Lucid Dream

Pełna wersja gry dostępna będzie na platformie Steam już 8 października 2018 roku w cenie 53,99 zł w pięciu wersjach językowych: angielskiej, niemieckiej, rosyjskiej, francuskiej i polskiej.

źródło: Dali GamesAutor |2018-09-07T07:37:00+02:007 września 2018 07:37|Kategorie: Gry, Inne, Newsy, Rozrywka|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.