Jesteś tutaj:-, Poradniki, Praca, Rynek, Top7-Jak zdobyć dofinansowanie do nauki programowania?

Jak zdobyć dofinansowanie do nauki programowania?

Branża IT kusi nie tylko absolwentów i uczniów szkół wyższych. Obietnica perspektywicznej kariery staje się często motywacją do przekwalifikowania, zmiany ścieżki zawodowej i rozpoczęcia pracy jako programista. Z okazji Dnia Programowania prezentujemy ciekawy materiał, który wyjaśnia, w jaki sposób można pozyskać dofinansowanie do nauki programowania – ar. kontetowy.

Ci, którzy nie chcą podejmować nauki na studiach wyższych, mają do wyboru inne rozwiązania. Niestety, kursy czy szkoły programowania oferujące naukę zazwyczaj nie są tanie. Jednak nie wszyscy przyszli adepci programowania wiedzą, że są dostępne rozwiązania, dzięki którym mogą sfinansować część kursu, a tym samym szybciej podjąć decyzję o rozpoczęciu nauki.

Projekt OPEN, bo o nim mowa, to Ogólnopolski Program Edukacji Narodowej, który oferuje pożyczki finansowane ze środków unijnych. Program powstał z myślą o tych, którzy chcą podnieść swoje kompetencje i podjąć specjalistyczne szkolenia czy studia podyplomowe. Pożyczka jest nieoprocentowana, dzięki czemu nie musisz martwić się o odsetki. Projekt przewidziany jest na określony czas – do 31 października 2020, a jego budżet to aż 30 milionów złotych.

Kto może skorzystać?

Projekt OPEN skierowany jest do osób powyżej 18 roku życia, które mieszkają w Polsce i mają pełną zdolność do czynności prawnych. To, co istotne w przypadku ubiegania się o takie dofinansowanie, kandydat musi wykazać się odpowiednimi dochodami lub zabezpieczeniem finansowym pożyczki. Jest to standardowa formuła dla osób ubiegających się o każdą pożyczkę. Pieniądze możesz przeznaczyć na edukację i rozpocząć specjalistyczny kurs, szkolenie czy nawet studia podyplomowe. W grę wchodzą różne formy kształcenia, które nie trwają dłużej niż 2 lata. Dlaczego ta oferta jest atrakcyjna? Jeśli uda Ci się skończyć kurs, możesz liczyć na umorzenie 15% wartości pożyczonych pieniędzy. W niektórych przypadkach, jeśli spełnisz określone warunki, możesz mieć możliwość zmniejszenia spłaty aż o 25%. –„Kandydatów ubiegających się o przyjęcie do naszej szkoły informujemy o wszystkich możliwych formach płatności, zarówno o systemie ratalnym, jak i opcji nieoprocentowanej pożyczki. Niejednokrotnie taka forma wsparcia ułatwiała końcową decyzję o podjęciu nauki programowania” – mówi Nadja Brandys, specjalistka HR w szkole programowania Codecool.

Na jaki kurs przeznaczyć pożyczkę?

IT to branża z największym zapotrzebowaniem na specjalistów. Stąd kursy i szkoły programowania cieszą się zainteresowaniem zarówno studentów, jak i osób zastanawiającym się nad przebranżowieniem. Cyfrowa luka może zostać wypełniona tylko dzięki nowemu pokoleniu programistów, niekoniecznie po kierunkowych studiach wyższych. Dlatego projekt OPEN daje szansę tym, którzy są niezadowoleni z dotychczasowej pracy, tym niemającym czasu na 5 lat studiów, a którym potrzebne jest wsparcie finansowe. Potencjalni programiści mają wiele możliwości nauki, jednak nie wszystkie kursy oferują zdobycie kompetencji potrzebnych na rynku. Warto więc wybierać takie szkoły, które poza praktyczną nauką programowania, są oparte na treningu umiejętności miękkich. Przy ostatecznej decyzji co do wyboru formy kształcenia warto zatem zrobić rozeznanie na rynku i dokładnie sprawdzić ofertę. – „Największą szansę na zatrudnienie mają Ci absolwenci, którzy wybrali szkołę uczącą ich nie tylko skutecznego programowania, ale i przygotowującą do realnej pracy. Dlatego polecam spożytkować dofinansowanie na taką formę kształcenia, która zagwarantuje nam pracę w branży” – dodaje Nadja Brandys

Autor: CodecoolAutor |2018-09-14T07:58:08+02:0014 września 2018 07:57|Kategorie: Newsy, Poradniki, Praca, Rynek, Top7|1 komentarz

1 komenarz

  1. Iza 1 lipca 2019 w 11:35 - Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.