Jesteś tutaj:-, Pozostałe, Sprzęt, Top7-iRobot Roomba e5 – sprzątanie z wykorzystaniem smartfona

iRobot Roomba e5 – sprzątanie z wykorzystaniem smartfona

iRobot informuje o premierze robota odurzającego Roomba e5. Ten wyposażony w moduł łączności bezprzewodowej autonomiczny robot odkurzający posiada szereg innowacyjnych technologii, które pomogą w codziennym utrzymaniu czystości w domu.

Kluczowe cechy robota odkurzającego Roomba e5:

 • 5-krotnie zwiększona siła ssania[1], aby zwiększyć efektywność pracy oraz wysoce efektywny filtr, który zamknie w szczelnym zbiorniku robota zabrudzenia, sierść jak również niewidzialny ludzkim okiem brud.
 • Zaawansowany, 3-stopniowy system sprzątania. Zastosowano w nim dwie szczotki z bieżnikowaną, gumową powłoką, które efektywniej podnoszą zabrudzenia
  z wszelkiego rodzaju podłóg.
 • Wirująca szczotka boczna. Została zaprojektowana tak, aby efektywnie wymiatać zabrudzenia z przestrzeni przy krawędziach i w rogach pomieszczeń oraz na ścieżce poruszania się robota.
 • Zestaw inteligentnych czujników. W oparciu o zbierane przez nie dane, robot podejmuje ponad 60 decyzji na sekundę, aby inteligentnie i efektywnie nawigować w warunkach domowych, nawet pod meblami.
 • Czujniki systemu Dirt Detect. Informują one robota Roomba e5 o występowaniu szczególnie zabrudzonych przestrzeni np. tych przy wejściu do domu, aby robot poświęcił im więcej uwagi i dokładnie je czyścił.
 • Zmywalny pojemnik na zabrudzenia. Pozwala na umycie pod bieżącą wodą zbiornika z wszelkich zabrudzeń, które się w nim osadziły.
 • Robot odkurzający Roomba e5 samodzielnie zadokuje w swojej stacji po każdym cyklu sprzątania, aby naładować akumulator i pozostać gotowym do pomocy.

 

iRobot Roomba e5 (4)

iRobot Roomba e5

Roomba e5 została zoptymalizowana pod względem zbierania zabrudzeń, aby pomóc
w utrzymaniu czystości podłóg każdego dnia. Jak każdy model w gamie Roomba, również najnowsze dziecko marki pracuje w oparciu o opatentowany, 3-stopniowy system sprzątania. W przypadku modelu Roomba e5 specjalnie zaprojektowana wirująca szczotka boczna stale zagarnia w kierunku głowicy czyszczącej zabrudzenia, również te zgromadzone wzdłuż krawędzi i w rogach. Osadzone na ruchomej głowicy dwie przeciwbieżnie obracające się szczotki z bieżnikowaną, gumową powłoką podnoszą brud, aby wraz z pomocą systemu ssania o 5-krotnie większej mocy[2] zamknąć je w szczelnym zbiorniku robota. Ten ostatni został wyposażony w wysoce efektywny filtr i zyskał możliwość dokładnego wyczyszczenia pod bieżącą wodą. Znakiem rozpoznawczym robotów odkurzających Roomba jest ich zaawansowana nawigacja oraz szereg systemów optymalizujących ich pracę. Dzięki nim roboty te dokładnie pokrywają sprzątaną powierzchnię, a np. systemem wykrywania obszarów silnie zabrudzonych (Dirt Detect) dba o to, aby Roomba poświęciła więcej uwagi przestrzeniom, które tego wymagają. Po zakończonej pracy Roomba samodzielnie zadokuje w swojej stacji, aby naładować akumulator i pozostać gotową do pracy.

Dodatkowo Roomba e5 wykorzystuje moduł łączności bezprzewodowej. Dzięki temu za pośrednictwem aplikacji na urządzenia mobilne (iRobot HOME) możemy np. nadać harmonogram pracy na każdy dzień tygodnia, a samo oprogramowanie robota będzie na bieżąco i bez ingerencji użytkownika aktualizowane i optymalizowane.

Robot odkurzający Roomba e5 będzie dostępny w sugerowanej cenie katalogowej 2 499 zł.

źródło: iRobot

[1] W porównaniu do robotów Roomba serii 600 z systemem AeroVac

[2] W porównaniu do robotów Roomba serii 600 z systemem AeroVac

 Autor |2018-09-07T09:14:58+02:007 września 2018 09:13|Kategorie: Newsy, Pozostałe, Sprzęt, Top7|Tagi: , , |8 komentarzy

8 komentarzy

 1. Antonnie 7 września 2018 w 12:06 - Odpowiedz

  bardzo dobre wrażenie na mnie zrobił ja widziałem parę testów, ogólnie roombe mają znajomi zawsze chwalili, pewnie własnie te model zakupie

 2. bartus 26 września 2018 w 13:24 - Odpowiedz

  o proszę ja mam w domu 695, bez dwóch zdań jest to olbrzymie odciążenie w domowych obowiązkach moze taki nowy własnie kupie na gwiazdkę rodzicom

  • Felek 24 czerwca 2019 w 22:55 - Odpowiedz

   też mam serie 6xx i jestem bardzo zadowolony, nie dość, że tani to jeszcze idealnie sprząta

 3. Władek 10 listopada 2018 w 08:38 - Odpowiedz

  Właśnie przeglądam artykuły o e5, myślałem o xiaomi, ale podobno sprawdza się o wiele gorzej, a jak już mam zapłacić to wolę za coś porządnego.

 4. Krzycho 12 grudnia 2018 w 22:59 - Odpowiedz

  Mnie zaskoczyła dokładnośc, wraca w miejsca gdzie trzeba poprawić, wjeżdża pod łóżko, jest super

 5. Aneczka90 31 grudnia 2018 w 12:52 - Odpowiedz

  cały czas gotowy do pracy, jestem zafascynowana nim, przychodze klikam stopą jeden przycisk i jest sprzątane

 6. Ola 20 listopada 2019 w 11:59 - Odpowiedz

  Ja mam 980ke która ogarnia ki podłogi a ma filtry hepa i kurzu jest mniej. Sierść wciąga

 7. Pamela 29 listopada 2019 w 15:30 - Odpowiedz

  Mam e5 w swoim domu. Dostałam w prezencie ślubnym, moje rodzeństwo świetnie trafiło z tym prezentem. Oni wiedzą, że ja wolałam już myć gary niż brać się za odkurzanie.

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.