Jesteś tutaj:-, Pozostałe, Sprzęt, Top7-iRobot Roomba e5 – sprzątanie z wykorzystaniem smartfona

iRobot Roomba e5 – sprzątanie z wykorzystaniem smartfona

iRobot informuje o premierze robota odurzającego Roomba e5. Ten wyposażony w moduł łączności bezprzewodowej autonomiczny robot odkurzający posiada szereg innowacyjnych technologii, które pomogą w codziennym utrzymaniu czystości w domu.

Kluczowe cechy robota odkurzającego Roomba e5:

 • 5-krotnie zwiększona siła ssania[1], aby zwiększyć efektywność pracy oraz wysoce efektywny filtr, który zamknie w szczelnym zbiorniku robota zabrudzenia, sierść jak również niewidzialny ludzkim okiem brud.
 • Zaawansowany, 3-stopniowy system sprzątania. Zastosowano w nim dwie szczotki z bieżnikowaną, gumową powłoką, które efektywniej podnoszą zabrudzenia
  z wszelkiego rodzaju podłóg.
 • Wirująca szczotka boczna. Została zaprojektowana tak, aby efektywnie wymiatać zabrudzenia z przestrzeni przy krawędziach i w rogach pomieszczeń oraz na ścieżce poruszania się robota.
 • Zestaw inteligentnych czujników. W oparciu o zbierane przez nie dane, robot podejmuje ponad 60 decyzji na sekundę, aby inteligentnie i efektywnie nawigować w warunkach domowych, nawet pod meblami.
 • Czujniki systemu Dirt Detect. Informują one robota Roomba e5 o występowaniu szczególnie zabrudzonych przestrzeni np. tych przy wejściu do domu, aby robot poświęcił im więcej uwagi i dokładnie je czyścił.
 • Zmywalny pojemnik na zabrudzenia. Pozwala na umycie pod bieżącą wodą zbiornika z wszelkich zabrudzeń, które się w nim osadziły.
 • Robot odkurzający Roomba e5 samodzielnie zadokuje w swojej stacji po każdym cyklu sprzątania, aby naładować akumulator i pozostać gotowym do pomocy.

 

iRobot Roomba e5 (4)

iRobot Roomba e5

Roomba e5 została zoptymalizowana pod względem zbierania zabrudzeń, aby pomóc
w utrzymaniu czystości podłóg każdego dnia. Jak każdy model w gamie Roomba, również najnowsze dziecko marki pracuje w oparciu o opatentowany, 3-stopniowy system sprzątania. W przypadku modelu Roomba e5 specjalnie zaprojektowana wirująca szczotka boczna stale zagarnia w kierunku głowicy czyszczącej zabrudzenia, również te zgromadzone wzdłuż krawędzi i w rogach. Osadzone na ruchomej głowicy dwie przeciwbieżnie obracające się szczotki z bieżnikowaną, gumową powłoką podnoszą brud, aby wraz z pomocą systemu ssania o 5-krotnie większej mocy[2] zamknąć je w szczelnym zbiorniku robota. Ten ostatni został wyposażony w wysoce efektywny filtr i zyskał możliwość dokładnego wyczyszczenia pod bieżącą wodą. Znakiem rozpoznawczym robotów odkurzających Roomba jest ich zaawansowana nawigacja oraz szereg systemów optymalizujących ich pracę. Dzięki nim roboty te dokładnie pokrywają sprzątaną powierzchnię, a np. systemem wykrywania obszarów silnie zabrudzonych (Dirt Detect) dba o to, aby Roomba poświęciła więcej uwagi przestrzeniom, które tego wymagają. Po zakończonej pracy Roomba samodzielnie zadokuje w swojej stacji, aby naładować akumulator i pozostać gotową do pracy.

Dodatkowo Roomba e5 wykorzystuje moduł łączności bezprzewodowej. Dzięki temu za pośrednictwem aplikacji na urządzenia mobilne (iRobot HOME) możemy np. nadać harmonogram pracy na każdy dzień tygodnia, a samo oprogramowanie robota będzie na bieżąco i bez ingerencji użytkownika aktualizowane i optymalizowane.

Robot odkurzający Roomba e5 będzie dostępny w sugerowanej cenie katalogowej 2 499 zł.

źródło: iRobot

[1] W porównaniu do robotów Roomba serii 600 z systemem AeroVac

[2] W porównaniu do robotów Roomba serii 600 z systemem AeroVac

 Autor |2018-09-07T09:14:58+02:007 września 2018 09:13|Kategorie: Newsy, Pozostałe, Sprzęt, Top7|Tagi: , , |12 komentarzy

12 komentarzy

 1. Antonnie 7 września 2018 w 12:06 - Odpowiedz

  bardzo dobre wrażenie na mnie zrobił ja widziałem parę testów, ogólnie roombe mają znajomi zawsze chwalili, pewnie własnie te model zakupie

 2. bartus 26 września 2018 w 13:24 - Odpowiedz

  o proszę ja mam w domu 695, bez dwóch zdań jest to olbrzymie odciążenie w domowych obowiązkach moze taki nowy własnie kupie na gwiazdkę rodzicom

  • Felek 24 czerwca 2019 w 22:55 - Odpowiedz

   też mam serie 6xx i jestem bardzo zadowolony, nie dość, że tani to jeszcze idealnie sprząta

 3. Władek 10 listopada 2018 w 08:38 - Odpowiedz

  Właśnie przeglądam artykuły o e5, myślałem o xiaomi, ale podobno sprawdza się o wiele gorzej, a jak już mam zapłacić to wolę za coś porządnego.

 4. Krzycho 12 grudnia 2018 w 22:59 - Odpowiedz

  Mnie zaskoczyła dokładnośc, wraca w miejsca gdzie trzeba poprawić, wjeżdża pod łóżko, jest super

 5. Aneczka90 31 grudnia 2018 w 12:52 - Odpowiedz

  cały czas gotowy do pracy, jestem zafascynowana nim, przychodze klikam stopą jeden przycisk i jest sprzątane

 6. Ola 20 listopada 2019 w 11:59 - Odpowiedz

  Ja mam 980ke która ogarnia ki podłogi a ma filtry hepa i kurzu jest mniej. Sierść wciąga

 7. Pamela 29 listopada 2019 w 15:30 - Odpowiedz

  Mam e5 w swoim domu. Dostałam w prezencie ślubnym, moje rodzeństwo świetnie trafiło z tym prezentem. Oni wiedzą, że ja wolałam już myć gary niż brać się za odkurzanie.

 8. Marek 27 kwietnia 2020 w 10:53 - Odpowiedz

  dla mnie aplikacja w irobocie to świetna rzecz, zaprogramuję i mam podgląd wszystkiego, nie muszę pilnować a włączam roombę z kanapy jak chcę

 9. Wera 13 maja 2020 w 10:17 - Odpowiedz

  mam od tygodnia ten model, wszystko działa, mapowanie też jest ok, bez problemu zapamiętał układ mieszkania. 🙂 dobre jest to, żę mam wysokie meble i sam wjedzie tam odkurzyć, bo zawsze najwięcej kurzu się zbiera w takich miejscach.

 10. Beata 21 marca 2022 w 14:47 - Odpowiedz

  Mój iRobot Roomba e5 już ma nieco ponad rok, bardzo pomocny sprzęt, ułatwia życie i pomaga zaoszczędzić czas:) Jednym słowem: świetny

  • Dagmara 11 kwietnia 2022 w 10:59 - Odpowiedz

   Niezawodny, łatwy w obsłudze. Dokładnie odkurza . Jestem bardzo zadowolona z zakupu. Już 2 miesiąc spokoju ! Super !

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.