Jesteś tutaj:-, Newsy, Rynek, Sprzęt, Telefony, Top7, Wydarzenia-Festiwal Fotografii Mobilnej – czy to telefon robi zdjęcia?

Festiwal Fotografii Mobilnej – czy to telefon robi zdjęcia?

mPTech, właściciel marki myPhone, jako jedyny producent smartfonów wsparł Festiwal Fotografii Mobilnej „Yes I’m Mobile”. Razem z organizatorami – członkami stowarzyszenia Mobile Photo Trip, udowodniono, że to nie telefon robi zdjęcia. Tematowi poświęcony został panel dyskusyjny, a w dalszej części spacer fotograficzny, podczas którego wszyscy uczestnicy mogli przekonać się, jakie możliwości daje myPhone Prime 18×9 LTE. Zobaczcie, jak było!

Na panel dyskusyjny pt. „To nie telefon robi zdjęcia” we wrocławskiej kawiarni „RECEPCJA”, przybyło niemal pięćdziesiąt osób. Każdy z różnymi doświadczeniami i umiejętnościami fotograficznymi, ale z jednym celem – aby poznać odpowiedź na stawiane pytania i tezy przez prowadzącego i organizatora Festiwalu – Damiana Kostkę.

To nie telefon robi zdjęcia

Ze swoim zdjęciem każdy jest związany emocjonalnie i często jest tak, że to własne zdjęcia podobają nam się najbardziej, niezależnie od tego czym zostały zrobione.” I „to czy są one wykonane smartfonem za 500 zł czy 5000 zł przestaje mieć kompletne znaczenie” – można było słyszeć podczas dyskusji. Wielu ludziom ciężko nadążyć za technologią, a na flagowy model mało kto może sobie pozwolić. Mało tego, okazuje się, że cena smartfonu nie zawsze idzie w parze z jakością zdjęć, które oferuje jego aparat. W efekcie, najczęściej powtarzanymi zdaniami podczas panelu były takie, których wydźwięk był jednoznaczny: „przede wszystkim to osoba, która obsługuje telefon robi zdjęcia. To człowiek jest odpowiedzialny za koncepcję i wizję tego co chce uchwycić.

Istotne jest również, aby poznać funkcje i możliwości aparatu w telefonie, w celu maksymalnego wykorzystania jego potencjału. „Bo każdy aparat jest na tyle dobry, na ile umiemy go wykorzystać.” A jak zwykło się mówić – „najlepszy aparat to ten, który mamy przy sobie”.

Podsumowując, bombardowani hasłami reklamowymi o sztucznej inteligencji w aparatach, coraz to lepszych funkcjonalnościach, czasami zapominamy o człowieku, jego kreatywności, wrażliwości i pomysłach. Bo przecież to nie sprzęt robi zdjęcie tylko jego posiadacz. Potwierdził to sam Damian Kostka, którego zdjęcia wykonane modelem myPhone Prime 18×9 LTE wzbudziły ogromne wrażenie. Zresztą, zobaczcie.

Spacer fotograficzny z myPhone

O możliwościach fotograficznych modelu myPhone Prime 18×9 LTE przekonali się także uczestnicy spaceru warsztatowego przygotowanego przez markę myPhone. Grupa ponad 20 osób w czasie niemal trzech godzin przeszła z Nadodrza, przez Wyspę Młyńską i Rynek, aż do Dzielnicy Czterech Wyznań, w trakcie fotografując dzisiejszy Wrocław.

Podczas warsztatów uczestnicy używali modelu myPhone Prime 18×9 LTE, a ich imponujące efekty można zobaczyć na Instagramie pod hashtagami: #prime18x9lte oraz #yesimmobileprime (a już wkrótce także na facebook.com/myPhone.Mobile/).

Zachęcamy również do obejrzenia wideo-relacji ze spaceru:

RELACJA >

Wrocławski Festiwal Fotografii Mobilnej „Yes I’m Mobile” to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce. Weekendowej imprezie towarzyszyły liczne wystawy, prelekcje, warsztaty oraz spacery fotograficzne prowadzone przez profesjonalistów. W trakcie rozstrzygnięto także konkurs fotograficzny w pięciu kategoriach: architektura, krajobraz/natura, fotografia uliczna, portret/autoportret, mobile art. Organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie Photo Mobile Trip, które koordynuje spacery fotograficzne w całym kraju oraz jednoczy wszystkich fanów robienia zdjęć smartfonem i poszukiwaczy ciekawych kadrów.

myPhone, polska marka smartfonów, której właścicielem jest mPTech, jest partnerem technicznym wydarzenia.

Autorem zdjęć jest Damian Kostka (@free3hands), Photo Mobile Trip (zdjęcia: Katowice, Żyrardów, Wrocław). Więcej na stronie organizatora > www.mobilephototrip.com i na: www.myphone.pl

źródło: mPTech

Autor |2018-09-27T13:19:46+02:0027 września 2018 13:19|Kategorie: myPhone, Newsy, Rynek, Sprzęt, Telefony, Top7, Wydarzenia|Tagi: , |3 komentarze

3 komentarze

  1. Tasza 28 września 2018 w 10:03 - Odpowiedz

    Byłam i bardzo mi się podobało, wiele się nauczyłam, ogólnie świetne doświadczenie 🙂

  2. Natalia 28 września 2018 w 10:24 - Odpowiedz

    Nie wiedziałam że telefonem za 500zł można zrobić takie zdjęcia O.o

  3. Margo 2 października 2018 w 11:05 - Odpowiedz

    Mam akurat ten model i jak najbardziej polecam, fotki faktycznie wychodzą spoko

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile