Jesteś tutaj:-, Płatności, Raporty i prezentacje, Rynek, Top7, Wywiady-Coraz więcej Polaków korzysta z bankowych aplikacji mobilnych

Coraz więcej Polaków korzysta z bankowych aplikacji mobilnych

Jak wynika z badania #MobilnyPortretPolaka, używa ich już 31% z nas. Obecnie służą nam one głównie do wykonywania operacji bankowych, ale także kupowania różnych produktów i usług. W przyszłości mogą zaś stać się aplikacjami, za pomocą których będziemy zarządzać całością naszych finansów.

Kobiety mniejszymi entuzjastkami

Wyniki badania pokazują, że z bankowych aplikacji mobilnych częściej korzystają mężczyźni. Codziennie lub prawie codziennie robi to 19% Polaków i tylko 10% Polek. Przeważnie aplikacje te wykorzystujemy do kupowania produktów w sklepach internetowych, opłacania rachunków, płacenia BLIK-iem, doładowywania telefonu i wykonywania płatności zbliżeniowych.

Mężczyźni wolą… elektronikę

Ponad 70% respondentów korzystających z bankowych aplikacji mobilnych robi za ich pomocą zakupy w internecie. Co w ten sposób nabywamy? W dużym stopniu zależy to od płci. Mężczyźni kupują przede wszystkim elektronikę (46%), odzież i obuwie (45%), książki (40%) oraz sprzęt sportowy (33%), z kolei kobiety – odzież i obuwie (50%), książki (50%), kosmetyki (41%), jak również leki i suplementy diety (17%).

Zarządzanie całością finansów w jednej aplikacji?

„Smartfony są nie tylko naszym bankiem, ale także naszym sklepem. A wydaje się, że w najbliższej przyszłości jedno i drugie połączy się w jedną »masteraplikację«. Respondenci wyobrażają sobie, że to właśnie aplikacja bankowa może stać się centrum zarządzania naszymi zakupami i decyzjami finansowymi” – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Iwona Jarzębska, dyrektor Departamentu Public Relations w Banku Millennium.

źródło:  infoWire.plAutor |2018-09-13T15:57:07+02:0013 września 2018 15:36|Kategorie: Newsy, Płatności, Raporty i prezentacje, Rynek, Top7, Wywiady|0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.