Jesteś tutaj:-, Raporty i prezentacje, Rynek, Top7-#MobilnyPortretPolaka – czy płeć determinuje sposób, w jaki korzystamy ze smartfonów?

#MobilnyPortretPolaka – czy płeć determinuje sposób, w jaki korzystamy ze smartfonów?

Z badania #MobilnyPortretPolaka Banku Millennium wynika, że to mężczyźni zdecydowanie częściej niż kobiety korzystają z bankowości mobilnej w telefonie. W zależności od płci różne są motywy używania bankowości mobilnej oraz usługi, z których korzystamy.  

 

Z bankowości mobilnej w telefonie korzysta 50% mężczyzn i 36% kobiet. Mężczyźni używają jej zdecydowanie częściej niż kobiety – codzienne lub prawie codzienne robi to blisko co piąty mężczyzna i częściej niż jedna na dziesięć kobiet.

 

Czy korzysta Pan/i z bankowości mobilnej w telefonie? vs płeć (dane w procentach)

#MobilnyPortretPolaka cz.5

#MobilnyPortretPolaka cz.5

Jak często korzysta Pan/i z bankowości mobilnej? vs płeć (dane w procentach)

#MobilnyPortretPolaka cz.5 2

#MobilnyPortretPolaka cz.5

Dlaczego korzystamy z bankowości mobilnej? Jako główny powód panie podają możliwość zajrzenia na swoje konto w każdym momencie, mężczyźni – ponieważ mając bank zawsze przy sobie mogą w dowolnym momencie zarządzać pieniędzmi.

Czynności, które wykonujemy w bankowej aplikacji mobilnej, są różne w zależności od płci. Kobiety częściej niż mężczyźni opłacają w ten sposób rachunki i czynsz (61% kobiet vs. 56% mężczyzn), częściej też płacą za zakupy w sklepach internetowych (77% kobiet vs. 73% mężczyzn). Mężczyźni częściej płacą BLIKIEM (44% mężczyzn vs. 27% kobiet), zbliżeniowo telefonem (35% mężczyzn vs. 22% kobiet), częściej doładowują też przez aplikację bankową telefon (45% mężczyzn vs. 22% kobiet).

Płeć determinuje też nasze wybory w sklepach internetowych. Okazuje się, że prawdziwymi entuzjastami kupowania sprzętu elektronicznego mobilnie są mężczyźni (46% mężczyzn vs. 5% kobiet). Znacznie częściej kupują też w ten sposób produkty spożywcze (29% mężczyzn, 8% kobiet), sprzęt sportowy (33% mężczyzn, 9% kobiet) i AGD (28% mężczyzn, 9% kobiet). Za to panie częściej od mężczyzn kupują mobilnie książki (50% kobiet vs. 40% mężczyzn), kosmetyki (41% kobiet vs. 25% mężczyzn) oraz leki i suplementy diety
(17% kobiet vs. 15% mężczyzn).

Płeć różnicuje też korzystanie z mediów społecznościowych. Z Facebooka korzysta o 11 % więcej kobiet niż mężczyzn (78% kobiet vs. 67% mężczyzn), kobiety częściej też publikują w mediach społecznościowych zdjęcia (61% kobiet vs. 53% mężczyzn) oraz częściej rozmawiają za pomocą komunikatorów (65% kobiet vs. 58% mężczyzn).

*Metryka badania #MobilnyPortretPolaka: badanie zostało przeprowadzone przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS na zlecenie Banku Millennium w grudniu 2017 na reprezentatywnej, 1000-osobowej, ogólnopolskiej próbie Polaków w wieku 18 i więcej lat. Technika badawcza: CATI.

źródło: Bank Millenium

Czytaj też: #MobilnyPortretPolaka – 15 lipca Światowym Dniem bez Telefonu Komórkowego

 Autor |2018-09-06T17:14:50+02:006 września 2018 17:14|Kategorie: Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Top7|0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.