Jesteś tutaj:-, Nawigacja, Newsy-TomTom z DKV – aby pomóc kierowcom zminimalizować zużycia paliwa

TomTom z DKV – aby pomóc kierowcom zminimalizować zużycia paliwa

TomTom (TOM2) połączył siły z DKV, liderem rynku w zakresie bezgotówkowych usług paliwowych, aby pomóc kierowcom ciężarówek
wydajniej prowadzić pojazdy, poprzez zminimalizowanie zużycia paliwa.

Mapy TomTom przeznaczone dla pojazdów ciężarowych, usługi nawigacyjne, trafficowe oraz routing zostały wybrane i połączone z bazą DKV dotyczącą przystanków paliwowych, aby stworzyć dwie aplikacje dostępne na TomTom Bridge od 2019 roku. Rozwiązania zostały nazwane DKV ECO DRIVING oraz DKV REFUEL PLANNING i połączone z systemem DKV BONIFICATION, w którym kierowcy mogą być nagradzani za ekonomiczną jazdę, wybierając jedną z określonych nagród.

DKV ECO DRIVING wykorzystuje dane telematyczne, aby pomóc kierowcy w opracowaniu bardziej efektywnego stylu jazdy, natomiast DKV REFUEL PLANNING prowadzi kierowcę ciężarówki najkrótszą i najtańszą trasą do najbardziej korzystnej stacji paliw.

TomTom Bridge to elastyczna, otwarta platforma, która integruje technologię TomTom z samochodami komercyjnymi, pomagając im w bardziej efektywnym przemieszczaniu się. Umożliwia aplikacjom biznesowym z systemem Android bezproblemowe łączenie się z usługami TomTom, oferując rozwiązania mobilne na jednym urządzeniu.

Mike Schoofs, Dyrektor Zarządzający, TomTom Consumer, powiedział:  „Zużycie paliwa jest kwestią o niezwykle ważnym znaczeniu dla biznesu i firm wykorzystujących komercyjne pojazdy. Dzięki połączeniu z DKV, nasza platforma TomTom Bridge – wraz z nawigacją i doświadczeniem w zakresie wyznaczania tras – pomoże kierowcom prowadzić bardziej wydajnie„.

„Jestem przekonany, że ta współpraca to dobry początek tworzenia synergii w rozwiązaniach cyfrowych i pomoc kierowcy w czerpaniu korzyści z bardziej efektywnego stylu jazdy” – mówi Dr Hendrik Rosenboom, Chief Digital Officer i Managing Director w DKV Mobility Services Business Center.

źródło:TomTomAutor |2018-09-25T08:16:50+02:0025 września 2018 08:15|Kategorie: Inne, Nawigacja, Newsy|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.