Użytkowanie:

Jak już wspomniałam wcześniej mysz została wyprofilowana w bardzo nietypowy sposób – z uniesioną krawędzią pod kciukiem. Jest dedykowana dla  osób praworęcznych, wiec jak jesteś osobą leworęczną, to niestety musisz poszukać innej alternatywy. Jej wymiary to 113×62×78 mm. Producent nie podał wagi myszki, ale nie trudno zauważyć, że jest ona bardzo lekka. Może nawet troszeczkę za bardzo. Niemniej niewielka waga myszki ma też swoje zalety. Pozwala na ruchy praktycznie po każdej powierzchni i co najważniejsze, na każdej z nich działa niemalże identycznie.

Wszystkie krawędzie myszki są bardzo dobrze wygładzone i wykończone. Nigdzie nie odczuwamy niepotrzebnego ucisku czy przeszkadzających elementów.

A jak wypada w użytkowaniu nietypowa konstrukcja? Bardzo dobrze, aczkolwiek trzeba się przyzwyczaić. Na początku wydaje się troszeczkę dziwna, ale już po chwili takie ułożenie ręki staje się całkiem wygodne. Wręcz jakby bardziej naturalne. Po pierwszych, długich godzinach pracy odczuwałam lekki dyskomfort w innych miejscach niż przy standardowej myszce, ale to raczej kwestia przestawienia się z dotychczasowego układu dłoni. W kolejnych dniach pracy było już tylko lepiej i rzeczywiście jakby ręka się mniej męczyła. Przy dłuższym poznaniu dosyć cięzko wraca się do starego układu mszyki.

Podsumowując Natec  CRAKE leży idealnie w dłoni, pracuje się na niej bardzo wygodnie, a wszystkie przyciski są umieszczone dokładnie tam gdzie powinny. Bardzo komfortowo pracuje się na myszce przy ułożeniu palców 1+2+2.

Precyzja:

A jak z precyzją ? Tutaj nie możemy liczyć na to, że mysz użyjemy do gier czy grafiki. Mysz wyposażono bowiem w sensor optyczny, który pracuje zaledwie w rozdzielczości 1200 – 2000 DPI. Niemniej gryzoń idealnie nadaje się do codziennej pracy np. biurowej.

IMG 20180722 111602

Natec CRAKE

Mysz nie posiada również programowalnych przycisków, co również przemawia tylko za codzienną pracą.

Poniżej kilka wykonanych testów działania myszki:

Test akceleracji wstecznej. Aakceleracja wsteczna – występuje . (Akceleracja wsteczna to skutek błędnej pracy myszy szybko albo wręcz gwałtownie przesuwanej, a przejawia się nagłym odskakiwaniem kursora lub jego bardzo wolną pracą.)

Test działania myszki w akcji wykonany na czarnej podkładce na stronie http://www.i-am-bored.com/2008/10/mouse-101-test.html :

Clipboard03

Test działania myszki na różnych podłożach i przy podnoszeniu: Myszka działała tak samo niezależnie czy to podkładka (Natec TIME ZONE MAP MAXI – http://natec-zone.com/product/podkladka-pod-mysz-natec-time-zone-map-maxi-800x400mm ), papierowa serwetka, biały gumowaty bieżnik, drewniany stół, skórzana kanapa czy żółty koc. Na każdej z tych powierzani myszka przesuwała się bez zarzutu.

W przypadku podnoszenia myszki można było przesuwać kursor na wysokości 2 płyty CD. Może to znacząco przeszkadzać przy grach, ale w pracy codziennej nie ma to większego znaczenia, a głównie w tym celu jest ta myszka.

Test aplikacją VMouseBench:

  • Interpolacja (jest to „sztuczne” generowanie dodatkowych pikseli, aby zwiększyć maksymalne wartości DPI, jakie dany sensor może osiągnąć, czyli – sensor wysyła fałszywe dane do komputera o swoim położeniu ) – Przerywana linia świadczy o występowaniu tego zjawiska:

Clipboard07

  • Odświeżanie:

Clipboard05

  • Test aplikacją Enotus Mouse Test v0.1.4

Clipboard09