Budowa myszki:

Pierwsze co rzuca się w oczy, to nietypowa konstrukcja gryzonia. Nie trudno zauważyć, że od strony kciuka, prawej dłoni, mysz jest dużo wyższa. Konstrukcja przypomina swoim kształtem górę. Z lewej strony wysoka, bardzo stroma ścianka, a z drugiej strony: łagodny spadek. W pierwszej chwili taka konstrukcja wydaje się nieco dziwna, ale przy bliższym poznaniu zaczyna mieć sens. Skąd taka budowa? Zdaniem producenta pionowa konstrukcja powinna sprawić, że dłoń użytkownika będzie spoczywać na myszy w sposób naturalny co ma odciążyć zarówno nadgarstek jak i obręcz barkową. A co za tym idzie pozwoli na dłuższą pracę w dużo wygodniejszej pozycji, znacznie mniej narażając się na ból w śródręczu czy przedramieniu. To tutaj od razu nasuwa się pytanie: skoro tak dobrze wpływa na naszą dłoń, to dlaczego taka konstrukcja jest rzadkością ? I czy rzeczywiście wpływa pozytywnie na nasze stawy i wygodę? Na chwilkę zostawię Was z tym pytaniem i wrócę do niej w części dotyczącej użytkowania.

Wracając do budowy. Całość konstrukcji została wykonana z plastiku w kolorze grafitowym. Tylko stroma ścianka została pokryta jakby delikatną, lekko gumowatą, czarną warstwą, która ma uniemożliwić osuwanie się kciuka. Na bocznej ściance zostały umieszczone dodatkowe dwa przyciski, które wypadają idealnie pod kciukiem.

Na górnej stronie myszki znajdziemy :

  • Gumowym skroll, co sprawia, że jego ruchy są płynne, a palec się po nim nie ślizga.
  • 2 standardowe przyciski
  • Przycisk zmiany DPI

Na spodzie myszki natomiast znajdziemy:

  • Bardzo gładkie ślizgacze, które pozwalają na płynne ruchy na praktycznie dowolnej powierzchni,
  • włącznik myszy (ON/OFF)
  • Miejsce na przyczepienie odbiornika (Troszeczkę za płytkie, gdyż część odbiornika wystaje poza krawędzie myszki )
  • Sensor optyczny (1200 – 2000 DPI)

Mysz jest bezprzewodowa (odbiornik USB 2.4 GHz o zasięgu 10m), ale została również wyposażona krótki kabel USB, który pozwala na podłączenie do komputera lub ładowarki.