Jesteś tutaj:-, Artykuły, Newsy, Sprzęt, Testy i opinie, Top7-Test A4Tech BLOODY P93 – myszka dla graczy w cenie poniżej 100 zł

Test A4Tech BLOODY P93 – myszka dla graczy w cenie poniżej 100 zł

Kształt i komfort użytkowania

Mysz wbrew pozorom (z góry wygląda na symetryczną) jest przeznaczona dla osób praworęcznych, a to za sprawą 2 przycisków, które znajdują się tylko pod prawym kciukiem. Nie oznacza, to, że leworęczni nie mogą z niej skorzystać, ale nie będą mogli w pełni skorzystać z wszystkich przycisków. Jej wymiary to 128×68 x 38mm. Kształt P93 docenią bardziej osoby o średnich i mniejszych dłoniach. W przypadku dużych dłoni mysz może okazać się troszeczkę za mała.

Kształt i wyprofilowanie myszki pozwala na całkiem dobre dopasowanie się do ręki. Boczne przyciski praktycznie idealnie wypadają pod kciukiem, co jest dodatkowym atutem. Wszystkie krawędzie myszki są bardzo dobrze wygładzone i wykończone. Nigdzie nie odczuwamy dyskomfortu czy niepotrzebnego ucisku. Co więcej gumowata powierzchnia umieszczona na bokach myszki rzeczywiście sprawia, że mysz dobrze leży w dłoni i nie ślizga się.  Moim zdaniem myszka jest całkiem wygodna i pomimo kilkugodzinnej pracy czy gry nie czułam zmęczenia w dłoni. Bardzo komfortowo pracuje się na myszce przy ułożeniu palców 1+2+2.

Precyzja

Mysz wyposażono w niezwykle precyzyjne sensory optyczne PixArt PMW3325.

IMG 20180728 153522

 

Dzięki nim, gracze mogą korzystać z opcji ustawień rozdzielczości do 5 000 DPI. Dodatkowo, próbkowanie na poziomie 1000Hz / 1ms gwarantuje natychmiastową rejestrację każdego ruchu dłoni użytkownika, nawet podczas najbardziej wymagających i dynamicznych rozgrywek. Przy dziennym użytkowaniu najlepszą konfiguracją okazało się ustawienie jak na zrzucie poniżej:

Clipboard04

Jednakże jest to bardzo subiektywne odczucie i każdy może dopasować konfigurację do swoich potrzeb w załączonym oprogramowaniu.

Warto tutaj dodać, że oprogramowanie ma jedną wadę, a mianowicie, aby otrzymać dostęp do wszystkich funkcjonalności wymaga dodatkowej opłaty lub specjalnego kodu, który może znajdować się w wybranych opakowaniach. Czy jest to dobre rozwiązanie? Mysz jest niedroga i nie każdy potrzebuje tak zaawansowanych funkcji. Ocenę zostawiam już Wam.

Warto jeszcze tutaj zwrócić uwagę na to, że pojawiła się również opcja darmowego testu – w ilości 1000 użyć. To dobra wiadomość, gdyż możemy wypróbować funkcję zanim dokonamy ostatecznego zakupu.

Clipboard01

Poniżej kilka wykonanych testów działania myszki:

Test akceleracji wstecznej. Aakceleracja wsteczna – występuje – pomimo wyłączonej akceleracji wstecznej jest ona odczuwalna. ( Akceleracja wsteczna to skutek błędnej pracy myszy szybko albo wręcz gwałtownie przesuwanej, a przejawia się nagłym odskakiwaniem kursora lub jego bardzo wolną pracą.)

Test działania myszki w akcji wykonany na biurku bez podkładki na stronie http://www.i-am-bored.com/2008/10/mouse-101-test.html przy konfiguracji podanej wcześniej:

Clipboard08

Test działania myszki na różnych podłożach i przy podnoszeniu:

  • Myszka działała tak samo zarówno na czarnej plastikowej podkładce, standardowej kolorowej podkładce pod mysz, skórzanej kremowej powierzchni oraz czerwonym, materiałowym kocu:
  • W przypadku podnoszenia myszki można było przesuwać kursor na wysokości 1 płyty CD. Może to przeszkadzać przy niektórych grach wymagającej pełnej precyzji i momentalnego zatrzymania myszki przy podnoszeniu.

Test aplikacją VMouseBench:

  • Interpolacja (jest to „sztuczne” generowanie dodatkowych pikseli, aby zwiększyć maksymalne wartości DPI, jakie dany sensor może osiągnąć, czyli – sensor wysyła fałszywe dane do komputera o swoim położeniu ) – Przerywana linia świadczy o występowaniu tego zjawiska:

 

Clipboard10

  • Odświeżanie:

Clipboard09

Test aplikacją Enotus Mouse Test v0.1.4:

Clipboard11

Podsumowanie:

Mysz A4Tech BLOODY P93 (podobnie jak P85 – test znajduje się TUTAJ), to bardzo dobra  alternatywa dla graczy, którzy nie chcą wydawać majątku na gryzonia. Po prostu oczekują fajnej myszki, która dobrze wygląda, dobrze leży w dłoni i nieźle działa za rozsądną cenę (koszt to niecałe 100 zł). Dodatkowo proste oprogramowanie, które pozwala na szybką rekonfigurację parametrów naszego gryzonia nie tylko pod kątem podstawowych parametrów, ale również skonfigurowanie przycisków, czy walorów estetycznych jakim jest kolor podświetlenia. Do tego wbudowana pamięć, która pozwoli nam cieszyć się w pełni skonfigurowaną myszką niezależnie od komputera do, którego ją przypniemy. Minusy to płatne oprogramowanie, dla chcących skorzystać z bardziej zaawansowanych funkcji, ale myślę, że jest to do przełknięcia. Podsumowując: dobra mysz w dobrej cenie, która zadowoli niejednego gracza.

Meg

Autor |2018-08-26T08:15:34+02:0025 sierpnia 2018 08:09|Kategorie: Akcesoria komputerowe, Artykuły, Newsy, Sprzęt, Testy i opinie, Top7|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile