Jesteś tutaj:-, Newsy, Rynek-Cisco ogłosiło chęć przejęcia firmy Duo Security – wartość transakcji 2,35 mld USD

Cisco ogłosiło chęć przejęcia firmy Duo Security – wartość transakcji 2,35 mld USD

Przejęcie przyspieszy realizację strategii Cisco w obszarze sieci intuicyjnych, umożliwiając klientom bezpieczne łączenie użytkowników w ramach dowolnej aplikacji, w każdej sieci.

Cisco ogłosiło chęć przejęcia firmy Duo Security z siedzibą w Ann Arbor w stanie Michigan, USA. Przedsiębiorstwo jest czołowym dostawcą ujednoliconych rozwiązań dostępowych oraz wieloetapowego uwierzytelniania w chmurze. Narzędzia Duo Security umożliwiają potwierdzenie tożsamości użytkowników oraz określenie poziomu bezpieczeństwa urządzeń z których korzystają, zanim otrzymają one dostęp do aplikacji – chroniąc tym samym organizację przed cyberatakami. Integracja platform sieciowych i chmurowych oraz rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa z narzędziami Duo Security umożliwi klientom Cisco łatwe i bezpieczne przyłączanie użytkowników do dowolnej aplikacji lub urządzenia sieciowego.

Wartość transakcji wynosi 2,35 mld dolarów.

Integracja platform sieciowych i chmurowych oraz rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa Cisco z polityką zerowego zaufania charakteryzującą produkty Duo Security do uwierzytelniania oraz przyznawania dostępu, umożliwi naszym klientom stawienie czoła wyzwaniom, które do tej pory wstrzymywały wdrożenia środowisk multicloud lub chmury hybrydowej” – mówi David Goeckeler, wiceprezes oraz dyrektor generalny ds. sieci i bezpieczeństwa w Cisco.

Obecnie zarówno klienci, partnerzy jak i pracownicy mają dostęp do krytycznych z perspektywy biznesu danych oraz aplikacji z licznych lokalizacji i sieci, zarówno tych zabezpieczonych jak i otwartych, korzystając z urządzeń służbowych i prywatnych. Cyberprzestępcy wiedzą, że najefektywniejszym sposobem na uzyskanie dostępu do systemów przedsiębiorstwa jest złamanie hasła użytkownika lub zainfekowanie urządzenia. Jak wynika z raportu 2017 Verizon Data Breach Report, większość cyberataków wiązała się z wykradaniem lub rozszyfrowaniem słabych haseł. Mając to na uwadze, Cisco i Duo Security łączą siły i wspólnie projektują infrastrukturę dla rozbudowanych organizacji, w których użytkownicy, urządzenia i aplikacje stanowią trzon nowoczesnej architektury cyberbezpieczeństwa.

Przejęcie Duo Security przez Cisco pozwoli na:

  • Rozszerzenie sieci intuicyjnej na środowiska multicloud. Firma Cisco zapewnia obecnie lokalną kontrolę dostępu do sieci za pośrednictwem swojego produktu Identity Services Engine (ISE). Oprogramowanie Duo jako model usługowy (SaaS) zostanie zintegrowane z Cisco ISE w celu rozszerzenia możliwości ISE o kontrolę dostępu do aplikacji w chmurze.
  • Uproszczenie polityki bezpieczeństwa w chmurze. Poprzez weryfikację poziomów zaufania użytkowników i urządzeń, Duo doda zaufaną tożsamość do bezpiecznej bramki internetowej Cisco (Secure Internet Gateway), technologii Cloud Access Security Broker, rozwiązań Enterprise Mobility Management oraz kilku innych produktów dostarczanych w chmurze.
  • Rozszerzenie zasięgu widoczności punktów końcowych. Szczegółowa widoczność ponad 180 milionów urządzeń zarządzanych przez Cisco zostanie dzięki możliwościom Duo rozszerzona na urządzenia mobilne i niezarządzane.

Nasze partnerstwo jest owocem szybkiej ewolucji rynku IT oraz współczesnego stylu pracy, co całkowicie zmieniło sposób, w jaki organizacje muszą myśleć o bezpieczeństwie” – powiedział Dug Song, współzałożyciel i dyrektor generalny Duo Security. „Cisco stworzyło nowoczesną infrastrukturę informatyczną i wspólnie będziemy przyspieszać naszą misję zapewnienia dostępu wszystkim użytkownikom z dowolnymi urządzeniami, łączącymi się z różnymi aplikacjami i w dowolnej sieci. Łącząc siły z największą na świecie firmą zajmującą się tworzeniem i zabezpieczeniem sieci korporacyjnych, mamy wyjątkową okazję do napędzania zmian na masową skalę i przekształcenia branży”.

Oczekuje się, że przejęcie powinno zostać sfinalizowane w pierwszym kwartale roku fiskalnego 2019 firmy Cisco, z zastrzeżeniem zwyczajowych warunków zamknięcia i wymaganych zgód regulacyjnych. Na czele Duo Security nadal będzie stał Dug Song, natomiast firma dołączy do struktur działu Cisco Networking and Security prowadzonych przez Davida Goeckelera.

źródło: Cisco

Autor |2018-08-08T07:07:50+02:008 sierpnia 2018 07:07|Kategorie: Finanse, Newsy, Rynek|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.