Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Oprogramowanie, PC i Laptopy, Sprzęt-OMEN by HP i OMEN Game Stream – przyszłość e-sportu

OMEN by HP i OMEN Game Stream – przyszłość e-sportu

Jedną z nowości zaprezentowanych przez HP na targach Gamescom 2018 jest komputer dla graczy OMEN Obelisk Desktop. Ponadto nowe możliwości daje obsługa OMEN Game Stream z poziomu mobilnego systemu Android.

HP zaprezentowało podczas tegorocznej edycji Gamescom odważne innowacje sprzętowe i zupełnie nowe oprogramowanie mobilne. OMEN Obelisk, najnowszy przedstawiciel komputerów stacjonarnych, będzie jednym z pierwszych wyposażonych w karty graficzne z serii NVIDIA GeForce RTX 20xx. OMEN Game Stream1 dla systemu Android to z kolei rozwiązanie dedykowane tym, którzy chcą mieć możliwość kontynuacji rozgrywki nawet w podróży. Ponadto, firma HP zaprezentowała nowe funkcje, które zostały dodane do słuchawek OMEN Mindframe – pierwszego na świecie zestawu słuchawkowego z technologią aktywnego chłodzenia nauszników.

HP koncentruje się na dostarczaniu niesamowitych wrażeń, które napędzają przyszłość gier i umożliwiają graczom osiąganie jak najlepszych wyników  – powiedziała Anne-Sophie Hadberg, head of Consumer Personal Systems EMEA, HP Inc.  Integracja nowo zaprezentowanych kart graficznych NVIDIA® i współpraca z HyperX® w celu zapewnienia wysokiej wydajności pamięci dla OMEN Obelisk i przyszłych komputerów stacjonarnych, świadczy o naszym zaangażowaniu w budowanie ekosystemu składającego się z najlepszych na świecie rozwiązań do gier.

OMEN Obelisk został zaprojektowany tak, aby przemówić do graczy, którzy przy zakupie nie biorą pod uwagę jedynie gotowych komputerów. Prawie dwie trzecie stawiających na wydajność, kupuje urządzenia, które można łatwo rozbudować. Pięćdziesiąt dwa procent wybiera komputer stacjonarny, podczas gdy kolejne 12 procent wszystkich graczy zamiast kupować gotowe rozwiązania OEM2 wybiera podejście typu „zrób to sam”. Przyjazna konstrukcja DIY pozwala graczom osiągnąć wydajność jakiej oczekują w grach,  teraz i przy okazji kolejnych premier.

HyperX z przyjemnością współpracuje z HP i dostarcza pamięć HyperX FURY do wszystkich nadchodzących i odświeżonych komputerów OMEN by HP – powiedział Mark Leathem, general manager, HyperX Peripherals Division, mówiąc o integracji pamięci. Ponad piętnastoletnie doświadczenie w dostarczaniu pamięci dla graczy sprawia, że marka HyperX doskonale wpisuje się w wizję HP polegającą na dostarczaniu graczom wyjątkowych komputerów PC.

Desktop OMEN Obelisk: moc na potrzeby intensywnego grania

Najnowszy komputer stacjonarny OMEN został zaprojektowany z myślą o najwyższej wydajności i możliwością dostosowania do indywidualnych potrzeb, dzięki czemu komputer może nadążać za najnowszymi i coraz bardziej wymagającymi grami.

OMEN Obelisk wyróżnia się między innymi:

 • Przemyślana konstrukcja: Elegancka czarna obudowa, która spełnia standardy microATX z beznarzędziowym dostępem do wnętrza, beznarzędziowym wyjmowaniem dwóch dysków 3,5″, obsługą pełnowymiarowych kart graficznych i miejscem na standardowy zasilacz ATX. Wspomaganie grania online za pomocą funkcji OMEN Command Center do ustawiania priorytetów zadań sieciowych i wykorzystania dwóch jednoczesnych strumieni danych. Ponadto, gracze otrzymują dostęp do OMEN Game Stream, aby wykorzystać moc OMEN Obelisk i grać w gry na dużym ekranie telewizora za pośrednictwem obsługiwanego urządzenia1.
 • Światowej klasy moc i pamięć masowa: Zadziwiająco realistyczny obraz dzięki NVIDIA® GeForce® RTX 2080, napędzany przez zupełnie nową architekturę NVIDIA® Turing™, aby zapewnić nowy poziom realizmu, szybkości i immersji. Procesory Intel® Core™ i+3 8 generacji z maksymalnie sześcioma rdzeniami4 lub do ośmiu rdzeni w procesorach AMD Ryzen™ drugiej generacji. Elastyczny wybór opcji pamięci masowej obejmuje dysk PCIe® NVMe™ SSD, podwójną pamięć masową (SSD + HDD), potrójną (SSD + 2 dyski twarde), pojedynczy dysk twardy lub pamięć HDD + Intel® Optane™ do przyspieszenia pamięci masowej5.
 • Integracja z HyperX®: HyperX® od wielu lat dostarcza doceniane przez graczy pamięci RAM, sprawdzające się w intensywnych grach i wielozadaniowości. Każdy komputer OMEN Obelisk będzie wyposażony w pamięć HyperX® FURY DDR4-2666 o pojemności do 32 GB, charakteryzującą się asymetryczną konstrukcją oraz stylowym, niskoprofilowym radiatorem.
 • Skuteczna wentylacja: Rozbudowana wentylacja na górze, na dole i z boku wykorzystuje przemyślane rozmieszczenie komponentów do wytworzenia optymalnego przepływu powietrza – z zasilaczem w dolnych partiach obudowy oraz opcjonalnym, zdejmowanym filtrem przeciwpyłowym. System chłodzenia wykorzystuje zarezerwowane miejsce w górnej części obudowy na dodatkowy wentylator 120 mm lub chłodzenie cieczą 120 mm dla tych, którzy chcą zmaksymalizować wydajność cieplną.
 • Możliwość personalizacji: Możliwość wybrania dowolnego koloru z programowalnym przednim logo RGB oraz dodatkowym podświetleniem RGB obudowy. Opcjonalny panel boczny z hartowanego szkła z przezroczystą powłoką ochronną EMI. Panel boczny z hartowanego szkła umożliwia podejrzenie podzespołów i docenienie skrupulatnie prowadzonych kabli i spójności elementów wewnętrznych. OMEN Command Center umożliwia graczom dostosowanie maksymalnie dwóch stref i wybór jednego z pięciu trybów podświetlenia.

 OMEN Game Stream: moc OMEN w Twoim urządzeniu Android

OMEN Command Center wciąż ewoluuje jako centralny element ekosystemu OMEN. Funkcja OMEN Game Stream umożliwia użytkownikom wykorzystanie mocy laptopa lub komputera stacjonarnego OMEN na innych urządzeniach z systemem Windows 10, do grania np. na ekranie telewizora. Dodanie jeszcze w tym roku do OMEN Game Stream obsługi mobilnego systemu Android rozszerza gamę urządzeń dla graczy do streamowania6. OMEN Command Center jest preinstalowany na wszystkich komputerach OMEN i zawiera wiele funkcji, takich jak Network Booster i System Vitals. Dodatkowe opcje dostosowywania i poprawy wydajności są dostępne w wybranych laptopach i komputerach stacjonarnych. OMEN Command Center wspiera również nowe peryferia dla graczy, takie jak klawiatura OMEN Sequencer, mysz OMEN Reactor i zestaw słuchawkowy OMEN Mindframe.

OMEN Mindframe Headset: równie chłodny, ale z nowymi ulepszeniami

Zapowiedziany pod koniec maja OMEN Mindframe to pierwszy na świecie zestaw słuchawkowy z aktywnym chłodzeniem nauszników7 wykorzystujący opatentowaną, termoelektryczną technologię HP Frostcap. Zestaw zaprojektowano z myślą o komforcie, a zarazem najwyższej jakości dźwięku. Zespół OMEN by HP nie spoczął na laurach i przed rynkowym debiutem dodał do Mindframe kolejne ulepszenia, m.in.:

 • Tłumienie szumów
 • Samosłyszalność w czasie rzeczywistym pozwalająca wykorzystać funkcję tłumienia szumów
 • Nowe płócienne nauszniki polepszające wentylację

 

OMEN by HP – ceny i dostępność 

 • Desktop OMEN Obelisk ma być dostępny w regionie EMEA we wrześniu w cenie od 899 euro (3999 zł)
 • Aplikacja OMEN Game Stream dla systemu Android ma być dostępna w Google Play Store jeszcze w tym roku, zupełnie za darmo
 • Zestaw słuchawkowy OMEN by Mindframe ma być dostępny w regionie EMEA w październiku w cenie 199,99 euro (cena w zł zostanie podana wkrótce)

źródło: HPAutor |2018-08-30T06:42:48+01:0030 sierpnia 2018 06:40|Kategorie: e-Sport, Inne, Newsy, Oprogramowanie, PC i Laptopy, Sprzęt|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.