Jesteś tutaj:-, Rynek, Sprzęt, Telefony, Top7, Wydarzenia-Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego – bez komórki 24h wchodzicie w to?

Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego – bez komórki 24h wchodzicie w to?

15 lipca jest nieformalnym Światowym Dniem Bez Telefonu Komórkowego. Idea wyłączenia komórki została zainicjowana przez internautów. Przy pomocy „łańcuszka szczęścia” wzywali do rozstanie z telefonem na 24 godziny.


Współczesny człowiek nie rozstaje się z telefonem komórkowym i to bez względu na wiek. To naturalne mieć go przy sobie. Powszechna smartfonizacja stała się faktem. Dzięki coraz większej dostępności, posiadanie smartfona deklaruje 78 proc. dorosłych Polaków (wg badania #MobilnyPortretPolaka). Z telefonem zaczynamy dzień, używając go jako budzika, robimy zakupy, płacimy, a nawet uprawiamy sporty. Smartfon towarzyszy nam praktycznie wszędzie. Chęć przebywania w nieustającym kontakcie ze znajomymi czy regularne sprawdzanie powiadomień na serwisach społecznościowych mogą być objawami nomofobii.

Nomofobia (skrót od no mobile phobia) to lęk przed brakiem smartfona, a co za tym idzie – kontaktu ze znajomymi czy możliwością skorzystania z telefonu. Cierpiący na nomofobię stawiają możliwość korzystania z urządzenia na pierwszym miejscu nawet przed możliwością zjedzenia posiłku czy spotkania ze znajomym.

Obchodzony 15 lipca Światowy dzień bez telefonu komórkowego to święto wyjątkowo trudne dla wszystkich bezgranicznie zapatrzonych w swoje smartfony. Ze scrollowaniem facebookowych aktualności, messengerową wymianą zdań czy snapowaniem nie można przecież zwlekać.  Dokładnie teraz i ani minuty później. A może warto to rozważyć? Zaplanować jeden dzień na przykład 15 lipca!

To święto wymyślili internauci, a uzyskało ono rozgłos w dość nietypowy sposób. Wieść o nim, rozniosła się wśród internautów na całym świecie, za pomocą tzw. „łańcuszka szczęścia”. Rozesłano postulat, by na 24 godziny po prostu wyłączyć telefon. 15 lipca, postarajmy się przypomnieć sobie jak to było, kiedy żadne z nas nie posiadało przy sobie smartfona. Nauczmy umieć obchodzić się, choć przez krótką chwilę bez komórki. To dobra okazja, by pomyśleć o zmianie myślenia i chwilowym odłączeniu.

Dziś warto wyłączyć aparat lub chociaż ściszyć jego dzwonek, aby nieco odpocząć od tego bardzo absorbującego urządzenia. Może warto sprawdzić, czy też jesteś już złapany w sieć? Przyłącz się do obchodów Światowego Dnia Bez Telefonu Komórkowego.

KanAutor |2018-07-15T08:13:11+02:0015 lipca 2018 08:02|Kategorie: Newsy, Rynek, Sprzęt, Telefony, Top7, Wydarzenia|Tagi: , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. natalka 19 lipca 2018 w 16:29 - Odpowiedz

    Dzień bym wytrzymała hahahaha xd może 😀 szkoda, trzeba korzystać z tej mojej oferty w virgin mobile bo jest dobra :DD

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.