Jesteś tutaj:-, Newsy, Rynek, Sprzęt, Telefony, Top7, Wydarzenia-myPhone na wystawie “Polski dizajn po roku 1989” w MNK

myPhone na wystawie “Polski dizajn po roku 1989” w MNK

W Muzeum Narodowym w Krakowie trwa wystawa „Polski dizajn po roku 1989”. Wśród prezentowanych przedmiotów – największych osiągnięć najnowszej historii polskiej sztuki znalazł się… telefon myPhone ONE.

Cieszymy się, że to właśnie model naszej firmy został doceniony i znalazł się na wystawie. Jest to dla nas powód do dumy i wielka satysfakcja. Od początku działalności bowiem mocno zwracaliśmy uwagę, aby funkcjonalność i użyteczność telefonów myPhone szła w parze z designem – tłumaczy Mirka Bartmańska, Dyrektor Marketingu mPTech.

Wystawa Polski Dizajn po roku 1989 myPhone ONE

Wystawa Polski Dizajn po roku 1989 myPhone ONE

Wspomniany model marki myPhone debiutował na rynku w 2013 roku i był zaprojektowany tak, aby spełniać oczekiwania osób starszych. Ubogacał linię Simply Life z telefonami dla seniorów.
Aktualnie zastępują go kolejne generacje urządzeń. Jak znalazł się na wystawie?

Zgromadzone obiekty przez kuratorkę – prof. Czesławę Frejlich z krakowskiej ASP, stanowią potwierdzenie zainteresowania projektantów zarówno lokalnością, przez nawiązania do historycznych i ludowych wzorów, oraz społecznym zaangażowaniem i odpowiadaniem na konkretne potrzeby przemysłu, a także użytkowników – tłumaczy Joanna Żychowska z Muzeum Narodowego w Krakowie. – Telefon myPhone ONE jest pokazany w sekcji Wartości społeczne/potrzeby innych i stanowi bardzo dobry przykład włączenia projektowania do działań społecznych, ponieważ model poprzez swoją funkcjonalność rozwiązuje konkretne problemy osób starszych – dodaje Joanna Żychowska.

Wystawa „Polski dizajn po roku 1989” w MNK to prezentacja największych osiągnięć najnowszej historii polskiego dizajnu, na której swoje dzieła pokazuje 170 projektantów. Zaskakuje z wielu powodów, bowiem w jednym miejscu zebrano nie tylko wyjątkowe dla naszego dziedzictwa przedmioty sztuki użytkowej, lecz też eksponaty stanowiące po części definicję naszych czasów. To pociągająca historia ostatnich trzech dekad opowiedziana przez unikalne przedmioty: szkło, porcelanę i meble, elementy garderoby, a nawet zabawki (niemal 200 eksponatów). Czy przemiany w historii wpłynęły na rozwój polskiego wzornictwa?

Odpowiedź można znaleźć na wystawie. Ekspozycję „Polski dizajn po roku 1989” w Muzeum Narodowym w Krakowie można oglądać jeszcze przez miesiąc, do 19 sierpnia br.

Muzeum zaprasza na oprowadzanie kuratorskie po wystawie dizajnu. Więcej o wystawie na http://mnk.pl/wystawy/z-drugiej-strony-rzeczy-polski-dizajn-po-roku-1989 oraz www.myphone.pl.

źródło: mPTechAutor |2018-07-19T13:51:26+02:0019 lipca 2018 13:51|Kategorie: myPhone, Newsy, Rynek, Sprzęt, Telefony, Top7, Wydarzenia|Tagi: , , , |5 komentarzy

5 komentarzy

 1. Zygmunt 20 lipca 2018 w 07:16 - Odpowiedz

  Bida aż piszczy.

 2. Umyk 20 lipca 2018 w 11:06 - Odpowiedz

  Design ponad czasowy, mnie się nawet podoba taki styl

 3. Izek 20 lipca 2018 w 11:07 - Odpowiedz

  No proszę, to całkiem fajnie 😛 Design całkiem niezły

 4. robbie 22 lipca 2018 w 20:06 - Odpowiedz

  Miło, że znalazł się na wystawie, takie klasyczne telefony też są mega fajne

 5. henk 23 lipca 2018 w 14:12 - Odpowiedz

  no i niech ktoś mi powie że oni nic nie projektują

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.